2297
عنوان

کمی هم خودت را دوست داشته باش

81304 بازدید | 8830 پست

سلام دوستان امیدوارم هر کجا هستین حال دلتون عالی باشه . هدف من از ایجاد این تاپیک اینه که یه نگاهی هم به خودمون بیاندازیم آیا دقت کردین که این روزا  چقدر خودمون فراموش کردیم؟ در کل زندگی و خودمون رو از یاد بردیم همش در تلاشیم که همسر رو راضی نگه داریم . بچه ها کمبودی احساس نکن . اگه شاغلیم مدیر ازمون راضی باشه و ...  مخصوصا ما خانم ها جسم روحمون رو فدای اعضای خانوادمون می کنیم و در آخر به فکر خودمون می افتیم این اصلاکار خوبی نیست فداکاری به این معنی که خودت رو فراموش کنی نه تنها خوب نیست بلکه بدترین کاری هست که شما می تونید در حق خودتون بکنید وقتی خودتون رو زیر پا میگذاری داری به کائنات این پیغام رو می فرستید  که من بی لیاقتم . من ارزشمند نیستم و ...

مطالبی که من اینجا خواهم گذاشت از کتابها و سایت ها و دیگر دوستان و کاربران خوبی هست که من واقعا از تجربیاتشون استفاده کردم و عالی بودن و من حال  خوبه الانم رو مدیون اونا هستم من قبل ها آدم استرسی بودم و همیشه نگران آینده بودم به جنبه بد هر چیزی تمرکز می کردم و برای خودم از کاه کوه می ساختم و اینطوری بود که روز به روز افسرده میشدم و ... یه دفعه به خودم اومدم و گفتم سارا تو داری با خودت چیکار میکنی ؟ یه تکونی به خودت بده . و اینطور شد که شروع به تحقیق و کتاب خوانی . وب گردی و معاشرت با افراد موفق زندگیم کردم . روحیم روز به روز بهتر شد این حالات کاملا توی چهرم آشکار بود همه بهم می گفتن چیکار کردی پوستت اینقدر عالی شده ؟ خیلی شادتر به نظر می آیی و ... طوریکه الان وقتی به دغدغه های گذشته ی خودم فکر میکنم خندم میگیره من ناخواسته با تمرکز کردن به جنبه های بد زندگیم به اونا بها میدادم .  قصدم اینه که با انجام یک سری تمرین هایی کنار هم بتونیم نسبت به خود احساس خوبی داشته باشیم . وقتی خودت رو دوست داشته باشی انگار عالم و آدم دست در دست میدن تا کیفت رو کوک تر بکنن . بخدا این یه قانونه حتی اجداد ما هم به این قانون اعتقاد داشتن و به زبان عامیانه خودشون می گفتن بد بیاری بد بیاری رو میاره و برعکس ...  پس خودتون رو دوست داشته باشید . عاشق خودت که شدی یاد می گیری آدمِ درستی را برای عاشق شدنت انتخاب کنی عاشق خودت که باشی دیگر عاشق کسی که فقط عذابت میدهد نمیشوی عاشق خودت که باشی آنی را انتخاب میکنی که آغوشش امنیت و لبخندش آرامش است دوستت دارد و به تو احترام می گذارد .

می خوام اینجا از چیزهایی که یاد گرفتم و توی زندگیم نتیجه داده و روحیم رو خوب کرده بگم تا کنار هم این روحیه ی خوبمون رو حفظ کنیم چون رمز موفقیت توی یه کاری اینه که  تمرین تداوم داشته باشه چرا که انسان ذاتا فراموش کار هستند از شما دعوت میکنم تا بیاین کنار همدیگه قدم به قدم شروع کنیم تا با تمرین هایی که در این تاپیک خواهم گذاشت به یک آرامش مطلق برسیم و روحیمون رو عالی کنیم . فقط  دوستای عزیزم لطفا با لبخند وارد شوید😊

بچه ها باورتون نمیشه! برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید،

خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان 

داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2306

دوست داشتن خودت مهم ترین و اصلی ترین قدم برای رسیدن به آرامشه این رو مطمئن باش تا خودت رو دوست نداشته باشی دیگران هم نمی تونن تو رو دوست داشته باشن درواقع تو با احترام گذاشتن و ارزش دادن به خودت به انسانها و البته کل کائنات این پیام رو میدی که من یه موجود باارزش هستم و اونا به خودشون اجازه نخواهند داد با تو هر جوری که دلشون خواست رفتار کنن ( دیدید وقتی یه کمد اتاق رو مرتب میکنیم و با سلیقه میشه دفعه بعد که در کمد رو باز میکنیم و از روی عادت یه چیزی رو می خوایم توش پرت کنیم به محض اینکه با سلیقه بودن کمد رو میبینیم به خودمون میایم اول یه حس خیلی خوب ( انرژی مثبت ) دریافت میکنیم بعدش انگار خجالت میکشیم که این نظم و زیبایی رو بهم بریزیم و زود اون لباس رو تا میکنیم و جای مخصوص میزاریم تا به زیبایی کمد اضافه بشه . اینجا هم وقتی تو با خودت مهربون باشی و به خودت احترام بزاری اصلا کسی جرات نمیکنه زیبایی تو رو بهم بزنه . انگار کل کائنات دست در دست هم میدن تا هر روز به نظم و زیبایت اضافه کننن😍😍

خودت رو بیشتر از هر چیز دیگه توی دنیا دوست داشته باش حتی از بچت هم بیشتر چون اگه بخوای مادر یا پدر خوبی برای بچت باشی اول باید از درون حال دلت خوب باشه و خودت رو قبول داشته باشی تا بعد بتونی این انرژی رو به بچه نیز انتقال بدی

اول از همه باید یاد بگیریم که سرزنش کردن خودمان ممنوع ☝ البته که هر انسانی عیب و ایرادهایی داره اصلا اشتباه کردن جزئی از یادگیریه هیچ کودکی نیست که بدون زمین خوردن راه رفتن رو یاد بگیره ما هیچ بچه ای رو به خاطر این کارش سرزنش نمی کنیم چون مطمئنیم که داره یاد میگیره و سعی و تلاش میکنه که اصلاحش کنه . با سرزنش کردن و گفتن جملاتی مانند چقدر احمق بودم چرا اونجا این حرف رو گفتم ؟ واقعا گیجم چرا فلان سوال ساده رو نفهمیدم و ... هیچ چیز درست نمیشه که هیچ بدتر هم خواهد شد اصلا  امروز یک اشتباه توی زندگیت رو انتخاب کن چیزی که با یاد اوریش اذیت میشی درس ها و تجربه های مهمی که از اون اشتباه یاد گرفتی رو به خاطر بیار میبینی که سرزنش کردن جز تحقیر و منزوی و ترسو کردنه کودک درونت چیزی رو عوض نخواهد کرد

چند تا تمرین اولیه برای اینکه خودمون رو دوست داشته باشیم وجود داره که طی این تاپیک خواهم گفت و امیدوارم کنار هم انجام بدیم و از نتیجش شگفت زده بشید

قبل از شروع تمرینات برای دوست داشتن خودمان از شما دوستای گلم می خوام برای اینکه حس بهتری برای شروع تمرین ها داشته باشید امروز یه دفترچه خوشگل برای خودتون انتخاب کنین (می تونه دفتر یادداشت گوشیتون هم باشه ) اسم این دفترچه رو میزاریم دفترچه اتفاق های خوب و شکر گذاری های سارا ( شما اسم خودتون رو بنویسید) از قسمت جلوی دفتر شروع کنید و هر روز ده مورد اتفاق خوب زندگیتون رو با دلیلش بنویسین اتفاق خوب حتما نباید چیز شاخی باشه همین که امروز تلوزیون آهنگ مورد علاقه شما رو پخش کرد یه اتفاق خوب کوچیکه . همینکه توی مترو یا اتوبوس صندلی برای نشستن پیدا کردین یه شکر گذاری دیگه😊 و در آخر هر جملتون از ته دل سه مرتبه سپاسگذارم یا متشکرم بگید

برای مثال: 

خدایا مرسی که به من چشمانی سالم دادی چون با اون ها می تونم تمام زیبایی های دنیا رو ببینم ( سپاس گذارم - سپاس گذارم - سپاس گذارم )

از قسمت پشت دفترتون برای اتفاق های خوب زندگیتون استفاده کنید ( هرچند کوچک) سعی کنید به گذشته و حال خوب فکر کنید و از توش اتفاق های خوب رو بیرون بکشید

نوشتن و یادآوری این اتفاق ها در واقع ناخواسته به مغزتون انرژی مثبت رو سرازیر میکنه و روحیه ی خوب رو براتون فراهم خواهد کرد

برای مثال :

اون روزی رو که توی شرکت استخدام شدم رو اصلا از یادم نمیره واقعا روز خوبی بود همه بهم تبریک می گفتن چه مزه ای داشت گرفتن اولین حقوقم و ...

دوستان لطفا این یادداشت برداری رو تا 30 روز انجام بدید 

دوستان عزیز کیا با من همراهن اعلام کنن . ده تا شکر گذاری هاتون رو می نویسین حالا اگه موافقین بریم سراغ تمرینات چند روزه برای دوست داشتن خودمان

2050

سلام..خیلی این روزها احتیاج داشتم به انرژی مثبت..ممنون بابت تاپیک💐

من هنوز بچگی نکردم،ولی لباس بزرگسالی تنم کردند،اونم اشتباهی واسه ام دوخته بودند،تنگه برام،،حالام میخوان بزور لباس پیری تنم کنند..من هنوز همون دخترک5،6ساله ام،که  پای چرخ خیاطی مادرم مینشستم تا پیرهن جدیدمو زودتر بدوزه و بپوشم.چه ذوقی میکردم.من هنوز دلم مثل گنجشک کوچیکه،زود میشکنه و زودی هم با یه پفک آشتی آشتی میشه،،من داره موهام سفید میشه ولی هنوزم یه جوجه رنگی دلمو شاد میکنه.وقتی بچه هام بهم میگن مامان،وحشت میکنم،یعنی من کی اینقدر بزرگ شدم که بشم تکیه گاه دو سه تا وروجک..منو ببرین بدین به مامانم تا گوشه ی چادرش رو بگیرم و باهاش برم حرم تا برگشتنی برام بستنی بخره،من بچگیمو میخوام!!!

دوستای گلم لطفا تا 30 روز خیلی جدی تمرین ها رو دنبال کنید بعدش از نتیجش شگفت زده خواهید شد 😙😙😙 پس لطفا از امشب یادداشت برداری تون رو شروع کنید تا من از فردا تمرین ها رو اینجا قرار بدم 

یه نکته : ببینید دوستان فقط در حین انجام تمرینات دلسرد نشوید ما طی سالیان سال اونقدر خودمون رو ندید گرفتیم و اونقدر با کودک درونمون نامهربون بودیم و سرزنش و تحقیرش کردیم با انجام این تمرینات وقتی نازش می کنید و باهاش مهربونی هم کنید بهتون چپ چپ نگاه می کنه و باورش نمی شه و با خودش میگه مثل دفعه قبل می خواد قولم بزنه . بازم چند روز بعد تحقیرم میکنه و ... پس صبور باشید و تمریناتون تداوم داشته باشه تا باورتون کنه ..آروم آروم  و با شاد شدنش حال خوب رو تقدیمتون کنه

قبل از شروع تمرینات برای دوست داشتن خودمان از شما دوستای گلم می خوام برای اینکه حس بهتری برای شروع ت ...

سلام.تاپیک خوبی زدید،کاش دائمی باشه

از فردا صبح شروع میکنم،ان شاءالله تا آخر ادامه بدهم

افتخارینان تورک قیزیام    
سلام.تاپیک خوبی زدید،کاش دائمی باشه از فردا صبح شروع میکنم،ان شاءالله تا آخر ادامه بدهم

گورچیخانوم عزیز خیلی خوشحالم که شما هم اینجا هستین 😍 انشالله از فردا کنار هم تمرین ها رو دنبال میکنیم عزیزم

@بدریه     @sahelen     @هرمیون2     @بهاراسپاعیلی ...

سلام ،ممنونم ازاینکه بیادم بودین ومنو تگ کردین خیلی تاپیک مفیدی زدین ،فقط اینکه هروز ۱۰ اتفاق خوب رو یادداشت کنیم کافیه؟؟

فقط 27 هفته و 3 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
 یه نی نی خوشکل تو دلمه نمیدونم دختره یا پسر اما هرچی ک هست انشاءالله تنش سالم باشه  سه تایی مون ،همسرم ،پسرم وخودم مشتاقانه منتظر بدنیا اومدنش هستیم و همینطور جنسیتش ک انشاءالله بریم واسش کلی لباس های خوشکل بخریم ،امیدوارم هرکسی ک منتظر نی نی هستش خدا بزودی بهش یه نی نی خوشکل بده بگو آمیییین    دوستان لطفا درخواست دوستی ندید قبول نمیکنم ،ممنون میشم اگه سوالی دارین توی تاپیک های خودم یا خودتون ازم بپرسین 😊
2051