2737
2734
عنوان

جواب منفي پسر در خواستگاري

| مشاهده متن کامل بحث + 7363 بازدید | 54 پست

ببین پیش اومده حتی رشته تحصیلیم رو نپسندیدن یا خیلی موارد دیگه وحتی بعضی موارد وقتی میرن شعور ندارن تماس بگیرن مثلا بگن معیار و ملاکهامون یکی نبود

یا حتی چند روز پیش یکی تماس گرفت خودم گوشی رو اتفاقا جواب دادم از شرایطم پرسید شرایطشون رو پرسیدم فقط گفتم خدایی حسن خلق و ایمان طرف مقابل برام خیلی مهمه گفتن خداحافظ!!! 

آدمها را مثل گلها برای ماندن کنار خودتان خشک نکنید به آدمها اجازه زندگی بدهید

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

ببین پیش اومده حتی رشته تحصیلیم رو نپسندیدن یا خیلی موارد دیگه وحتی بعضی موارد وقتی میرن شعور ندارن ...

وااي اره اينايي ك ميرن منتظر ميذارن خيلي بده

ادب و شعور كلا تعطيل

والا دختر خوب و فهميده به اينا نيومده

وااي اره اينايي ك ميرن منتظر ميذارن خيلي بده ادب و شعور كلا تعطيل والا دختر خوب و فهميده به اينا ن ...

من همیشه میگم الهی یکی مثل خودشون از ادب و شخصیت نصیبشون بشه تا یه دختری که به اینا نمیخوره الکی الکی بدبخت نشه

آدمها را مثل گلها برای ماندن کنار خودتان خشک نکنید به آدمها اجازه زندگی بدهید
2728
تا چه حد؟

تا حد خیلی خیلی زیاد

زنایی رو دیدم که برای پسراشون بالای صد بار رفتن خاستگاری .

اصلا اصلا خودشیفتگی این ادما رو به حساب ضعف خودت نزار. 

خودم خاستگار داشتم که مادرش برداشت گفت من زیاد خاستگاری می رم ، هنوز قیافش توی ذهنمه، حالم ازش بهم می خورد . در کل برای پسرشون می رن کالا بگیرن انگار .

عزیزم چه بخوای چه نخوای خاستگاری سنتی ایرادات خودشو داره از طرفی محاسنی هم داره 

در کل همیشه دعا کن ادم درستی گیرت بیفته 

تا حد خیلی خیلی زیاد زنایی رو دیدم که برای پسراشون بالای صد بار رفتن خاستگاری . اصلا اصلا خودشیفتگ ...

مرسي از توضيحاتت و وقتي كه گذاشتي

اره خواستگاري سنتي همينش بده هم براي دختر هم پسر

2738
تا حد خیلی خیلی زیاد زنایی رو دیدم که برای پسراشون بالای صد بار رفتن خاستگاری . اصلا اصلا خودشیفتگ ...

ميدوني من كاملا مخالف ازدواج غيرسنتي بودم و تمام اين سال ها حتي با يك نفرم نبودم

گاهي شك ميكنم و با خودم ميگم اشتباه كردم

با خودم ميگم كاش ياد ميگرفتم  و ملاكام زوتر مشخص ميكردم و خودم انتخاب ميكردم نه اينجوري كه بيان و برن و هر كار دلشون ميخاد بكنن

ميدوني من كاملا مخالف ازدواج غيرسنتي بودم و تمام اين سال ها حتي با يك نفرم نبودم گاهي شك ميكنم و با ...

من خودم با همسرم دوست بودم 

خاستگاری منم دردسر خیلی داشت و هنوزم داره . خانواده ها هردو مذهبی بودن و هربار یک فضولی پیدا میشه و می پرسه دختر پسرتون چطور آشنا شدن خانواده های ما با دروغ گفتن آشنایی ما باهم رو قبل ازدواج از ترس ابرو انکار می کنن. 

عزت و احترام از خانواده ها کم میشه در دوستی ( بازم بستگی به طرز فکر خانواده ها داره) 

سختی های اولش خیلی زیاده خیلی. هیچ کس هم این سختی هارو نمی بینه ، بعدش اگر همسرم محبتی هم بکنه همه با حسرت می گن وای خوشبحالش مردِ چقدر دوسش داره ، اما این جا هیچ کس سختی هامو نمی بینه  . (عمری که گذاشتم و ۵ سال صبری که کردم، بی عزتی هایی که شد، سر عقدم بجای خوشحالی بغض کردم و .....) 

____

سنتی دردسراش کم تره ، کاملا عاقلانه پسند میشی و پسند می کنی ، شکست عاطفی نمی خوری، خانواده ها نه تنها عزت می زارن بلکه برات اسپند هم دود می کنن، اما دیگه اون ادم مقابلت چقدر پات بمونه و احساسش چقدر بهت محکم باشه ک بشه ایا عشق رو بسازی یا نسازی با خودته 

_____

با خودم ميگم كاش ياد ميگرفتم  و ملاكام زوتر مشخص ميكردم و خودم انتخاب ميكردم نه اينجوري كه بيان ...

حق داری 

من فقط یکبار برام خاستگار سنتی اومد، که دیدم بعله چه خبره توی این ازدواجای سنتی 😅(برات تعریف کردم)

توی دوستی هم خیلی سختی داری خیلی خیلی خیلی .

در کل همیشه یک عشق خوب از خدا بخواه ، عقایدت رو بسته نگه ندار که نه من به غیر سنتی اعتقاد ندارم و فلان ....

من خودم با همسرم دوست بودم  خاستگاری منم دردسر خیلی داشت و هنوزم داره . خانواده ها هردو مذهبی ...

اره قطعا هر كدومش سختيايي داره

ولي شما كه خداروشكر بيشتر سختياشو پشت سر گذاشتي و اين همه اذيت شدي ازين به بعد عشق كن و از زندگيت لذت ببر

حرف بقيه حتي پدر و مادرا برات مهم نباشه اولويت خودت و بعد همسرت

نذار تاثير بذارن و كنترل شرايط رو به دست بگير

اره قطعا هر كدومش سختيايي داره ولي شما كه خداروشكر بيشتر سختياشو پشت سر گذاشتي و اين همه اذيت شدي ا ...

چشم 

سختیاش هنوز هست، اخه هنوز توی عقدم، برام خیلی دعا کن عزیزم ❤ 

منم برات دعا می کنم خیلی ، ان شالله کسی پیدا بشه که لایق زندگیت باشه❤

برات صلوات می فرستم، الهی خوشبخت بشی

حق داری  من فقط یکبار برام خاستگار سنتی اومد، که دیدم بعله چه خبره توی این ازدواجای سنتی 😅(بر ...

ميدوني سنتي شايد تا چند سال پيش خوب بود الان ديگه نيست

دختر پسرا توقعاشون بالا رفته و حرف گوش كن نيستن

پس همون بهتر خودشون پيدا كنن

من بسته نيستم واي الانم دير شده كه بخام باز عمل كنم😉

مجبورم با همينا بسوزم و بسازم

2706