2726

سلام. دخترم ۳۲ ماهشه. نارس به دنیا اومده. ۱۳ ماهگی تازه چهار دست و پا رفت و ۲۱ ماهگی راه افتاد. 

سه ماهه که از پوشک گرفتمش از اون اول اصلا نمی‌گفت خودم میبردمش خوشش می اومد و باهام می اومد هر سری نیم ساعت میموندیم کارش رو میکرد می اومدیم بیرون گاهی هم که غافل می‌شدم خودش رو خیس میکرد. اما بعد دو سه هفته دوباره شروع کرد جیش کردن می‌بردم دستشویی اصلا جیش نمی‌کرد می اومدیم بیرون ۵ دقیقه بعدش جیش میکرد. بعد هم اسهال شدید شد مجبور شدم پوشک کنم دو سه روز. بعد از اون دیگه حتی دستشویی هم باهام نمیاد مقاومت میکنه برچسب خریدم، حباب ساز گرفتم براش عروسکش رو می‌برم براش شعر میخونم. براش جایزه خریدم، صابون گرفتم براش و هزار و پونصدتا راه دیگه اصلا انگار متوجه نیست که دستشویی داره به خدا خسته شدم هیچ جا نمیرم از ترسم اصلا باهام دستشویی نمیاد خودش رو خیس میکنه براش مهم نیست حس می‌کنم نسبت به تاخیر حرکتی که همیشه داشته باید تا سه سالگیش صبر کنم واقعا درمونده شدم. پوشک کردنش کار درستیه؟ در ضمن شبا هم خودش رو خیس میکنه. به خدا دیگه توان ندارم. نه خونه برام مهمه نه اینکه نمیتونم جایی برم و نه شستن هرروزه ی ده تا شلوار. احساس می‌کنم این همه اصرار من برا دستشویی باعث میشه عصبی بشه. اصلا تا حالا دعواش نکردم. اخم می‌کنم و میگم ناراحت شدم به خاطر کارت و اینکه جیش رو باید بری تو دستشویی ولی هیچی به هیچی😔😔😔😔😔😔

میشه دوباره پوشکش کنم؟ کسی تجربه ی منو داشته؟ میترسم شب ادراری بگیره...

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

پوسکش کن  امادگی ندتره. از نظر. جسمی وذهنی

بی تو هر لحظه مرا بیم فرو ریختن‌است     مثل شهری که به روی گسل. زلزله هاست   (دوستای عزیز ما دو نفریم تاپیک متناقض دیدین گیج نشین با تشکر)🌹🌹🌹
2728

هیچ اشکالی نداره. اصلا مقایسه اش نکن با هم سن وسالاش. اون. از نظر سیر. رشد. یکم تاخیر داره. 

بی تو هر لحظه مرا بیم فرو ریختن‌است     مثل شهری که به روی گسل. زلزله هاست   (دوستای عزیز ما دو نفریم تاپیک متناقض دیدین گیج نشین با تشکر)🌹🌹🌹

عزیزم بذار یه مدت بگذره وپوشکش کن اشتبله منو نکن من م پسرم رو موقعی که نباید از پوشک گرفتم الان هم پرخاش میکنه هم شب ادراری داره ولی دومی رو دیر گرفتم عالی بود همه چیش دسشویی رفتنش همه چی بزرگه الان 5سالشه کوچیکه 3سال 

خیلیا رو اینجا دیدم که بعد از امضاشون به خواسته شون رسیدن ....منم گفتم آرزومو بنویسم خواهرم 9ساله ازدواج کرده و پنج بار آی وی اف کرده وکلی آی یو آ و هزار دکتر دیگه ...ازتون میخوام هرکی امضامو خونده از صمیم قلب برا خواهرم دعا کنه تا خدا بغلشو با نی نی پر کنه و خوشبختی کامل به خونه ش بیاد آخه خیلی مهربونه وکمک حال همه هست تو این 9سال با وجود انتظار و سختی ....

پوشک شورتی بزار فکر کنه شرته نه پوشک که کارت زیاد نشه .شورت اموزشی جیش بیزنه بیرون پوشک شورتی خوبه .

ربطی به نارس بودن نداره مگه چند هفته دنیا اومد .

دکتر دخترم میگه تمام بچه های نارس تو دوسالگی دیگه به بچه های عادی میرسن

نکن عزیزم بازم پوشک کنی یاد نمیگیره اصلا‌.میبری دستشویی معذرت میخام اونجاش آب ولرم بریز یه کم گرم باشه خیلی زود جیش میکنه من پسرمو با این روش گرفتم تا یک ماهم اصلا نمیگفت دستشویی دارم مرتب خودم میبردمش الانم که بزرگ تر شده هی باید بپرسم داری یا نه گاهی تنبلی میکنه خودم میبرمش

عزیز من بنظرم باید ببریش دکتر بهتره کاملا چک بشه.نمیخوام نگرانت کنم ولی شاید مشکل کوچیک داخلی داره ک ...

قبلا کل بدنش رو )شکم،مثانه،مغز،لگن،کلیه،حتی صورتش(هم سونو گرفتم هم آزمایش های مختلف از سلامتش مطمئنم خداروشکر

سلام.عزیزم منم از عید دخترمو شروع کردم ازبیبی برداشتن ولی تا ماه پیش درگیر بودم چون بازیگوشی میکردو نمیومد و فکر میکرد نگه داره دروغ میشه البته فقط برای شمارهد1 مشکل داشتیم 2رو از اول گفت. یکاری که خیلی بهم کمک کرد این بود که ازین صندلی توالت های بچه ها خریدم گزاشتم یه گوشه از خونه که جلو چشمش باشه جیش که داشت میبردم رواون مینشست و یادگرفت کمکم هروقت جیش داشت میرفت مینشست روش.

من هرروشی رو که توبگی امتحان کردم.فقط صبر وحوصله

به نظرم اذیتش نکن .

فعلا بی خیال شو تا دو ماه دیگه .

بعدش دوباره سعی کن .

شاید بهتر همکاری کنه .

پسر دومی من هم خیلی اذیتم میکرد برای از پوشک گرفتن .

البته شماره یک میرفت 

ولی برای شماره ۲ نه .

تو گوگل خوندم که راهکار داده بود بچه رو کامل لخت کنیم .۳ روزه یاد میگیره .

من اردیبهشت ماه امسال اخرین راه یعنی کامل لخت کردن امتحان کردم .

الهی شکر جواب داد.

ولی بهتره یه مدت بچه رو اذیت نکنی .باور کنید امادگیشو هر موقع پیدا کنه خودش همکاری میکنه. 

از شیر گرفتن و از پوشک گرفتن خیلی مهمه و میتونی سرچ کنی بخونی .رو شخصیت و اخلاق کودک تاثیر داره .

الهم صل علی محمد و آل محمد 

خب زوده واسش یه چند ماه دیگه هم پوشکش کن  اصلا هروقت امادگی داشته باشه نمیذاره پوشک کنی

من بچمو خواستم بگیرم همکاری نکرد دوباره پوشکش کردم چند ماه دیگه خودش نذاشت پوشک کنم سه روزه یاد گرفت 

🇮🇷🇮🇷🇮🇷

من دوسال ونیم دخترم روگرفتم میبردم سرویس نیمساعت یه باربرمی گردوندم دوباره پوشک تایه مدت اینجوری بعداصلاپوشک نکردم

بهترین ادمهای زندگی همانهایی هستندکه وقتی کنارشان می نشینی چایی ات سردمی شودودلت گرم
2706