2733
2734
عنوان

🆘احتیاج به کمک و هم فکری دارم🆘

71 بازدید | 10 پست

سلام . من دختری ۳۱ ساله و مجرد هستم.  پدرم رو سال ۹۹ بخاطر کرونا از دست دادم. من به اجبار پدرم مجبور شدم چادر سرم کنم، خدابیامرز اصلا آدم مذهبی ای نبود، تقریبا بی اعتقاد بود ولی به طرز عجیب و غیر عادی ای برای حرف مردم زندگی میکرد، و می‌گفت چون ما در این محل زندگی میکنیم باید چادر سر کنی ! ( محله ای کوچک و قدیمی با جوی تقریبا مذهبی و به طور افراطی کنجکاو! ) 

چون بدبین و شکاک بود ، برای اینکه مانع دانشگاه رفتنم نشه به ناچار این پوشش تحمیلی و محدودیت های بدتر از این رو  قبول‌ کردم.

الان می‌خوام چادرو بذارم کنار، چون هیچ علاقه و اعتقادی بهش ندارم و اصلا آدم مذهبی ای نیستم و اینکه می‌خوام به آرزوم جامه عمل بپوشونم و این روز ها درگیر گرفتن پذیرش دکترا در کشور کانادا هستم.الحمدالله مادر و برادرم همه جوره حمایتم می‌کنند و تمکن مالی مناسبی دارم. چون رزومه خوبی دارم، انشالله احتمال رفتنم خیلی زیاده.مشاوری که پیگیر کارای اپلای و مهاجرت بنده هست  بهم پیشنهاد داد یه پیج تولید محتوا درباره آزمون آیلتس و اپلای بزنم، خودمم بدم نمیاد و دوست دارم. چون نمی‌خوام خودمو پنهان کنم، تصمیم دارم پیج شخصیم رو باز کنم و برای تولید محتوا استفاده کنم . 🙂

حالا دغدغه فکریم، واکنش و حرف مردم درباره تغییر پوشش بنده تو این محل و کاناداست، اشتباه برداشت نکنید من آدم هنجار شکن و بی ظرفیتی نیستم و همیشه پوشش مناسب و معقولی خواهم داشت ،  ولی هر چی هم باشه ، این زندگی جدید و تغییر با دختر چادری که مجبور بود فقط برای دانشگاه از خونه بیرون بره ، در تضاده.
مادر و برادرم همون‌طور که گفتن کاملا حمایتم می‌کنند و میگن اصلا حرف مردم مهم نیست و هیچ ارزشی نداره، اونجوری که دوست داری زندگی کن و پیشرفت کن، ولی من در اعماق وجودم یه ترسی حس میکنم، به طوریکه وقتی از خونه میرم بیرون حس مجرما رو دارم، همش اطرافمُ نگاه میکنم و نگاه بقیه رو دنبال میکنم، با خودم میگم الان درباره من چی فکر میکنن؟ یه وقت چیزی به مادرم نگن، دلش بشکنه و ...😑 اصلا به نظرم چادر و حجاب و  اپلای و کانادا و خارج کاملا با هم در تضادن و علامت سوال بزرگی تو ذهن همه درباره بنده پیش میاد!
خواهش میکنم کمکم کنید.

سپاس❤️

حرف مردمو بگیر ب یه ورت

تمام

خیلیا میپرسن من ازدواج کردم یا نه؟من درحال حاضر مجردم، قبلا تا پای سفره عقد رفتم، روی صندلی هم نشستم حتی عاقد هم اومد تااینکه عروس و دوماد اومدن مجبور شدم پاشم.

همه ی حس بدت از عادت میاد ی مدت چادر دانشجویی بپوش یا مانتو بلند بعد ک عادت کردی هرطور دلت خواااس بپوش 

البته ک دختر خانم و معقولی هم هستی

مگه ما چند بار زنده ایم عشقی😃😃🌷🌹

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

وقتی خانوادت براشون حرف مردم مهم نیست شما چرا خودتو عذاب میدی 

هرروز باخودت تکرار کن گوووور بابای حرف مردم 

برای حرف بقیه زندگی نکن هرچیزی که دلتو شاد نگه میداره رو انجام بده هرچیزی که فکرمیکنی درسته و به بقیه اسیب نمیرسونه انجام بده ول کن مردمو

2731
سلام . ممنون از توجهت. خیلی سعی میکنم ولی نمی‌دونم چرا انقد میترسم . 😞

الان موقعیت خوبی داری

فقط ب اینده خودت فکر کن

خیلیا میپرسن من ازدواج کردم یا نه؟من درحال حاضر مجردم، قبلا تا پای سفره عقد رفتم، روی صندلی هم نشستم حتی عاقد هم اومد تااینکه عروس و دوماد اومدن مجبور شدم پاشم.
وقتی خانوادت براشون حرف مردم مهم نیست شما چرا خودتو عذاب میدی  هرروز باخودت تکرار کن گوووور با ...

سلام . بله شما درست میگی، ولی این روزا اصلا نمیتونم تمرکز کنم، همش با ترس و وسواس فکری میگذره😑 به جای اینکه خوشحال باشم همش استرس دارم. مامانم میگه بیخودی حساس شدی و افکارت ناشیانه است. مثلا رابطه چادر و خارج رو خیلی برای خودم بولد میکنم. میگم چادرو تو محل گذاشتم کنار بعد چند وقت خواه ناخواه عادی میشه، کانادا چی؟! 

2738
همه ی حس بدت از عادت میاد ی مدت چادر دانشجویی بپوش یا مانتو بلند بعد ک عادت کردی هرطور دلت خواااس بپ ...

راستش الان با مانتو و شال میرم بیرون. تیپ مناسب ( یعنی طوریکه جلب توجه نمیکنه ) . ولی خب پامو از پاشنه در میذارم بیرون، چند ثانیه سمت چپ و راست رو بررسی میکنم و بدو بدو میرم . کافیه یکی چند ثانیه نگاهش به نگام گره بخوره ، با خودم کلنجار میرم . خیلی نگران آینده ام . میترسم کسی به مادر و برادرم چیزی بگه، خودشون که میگن غلط کردن، به اونا چه ، جوابشونو می‌دیم ، ولی اصلا دلم نمیخواد حتی به خاطر من ثانیه ای اذیت شن، هر چقدر هم بگن مهم نیست ، مطمئنم اگه کسی چیزی بگه اون لحظه اذیت میشن😑☹️ حس میکنم خیلی خودخواهم 

راستش الان با مانتو و شال میرم بیرون. تیپ مناسب ( یعنی طوریکه جلب توجه نمیکنه ) . ولی خب پامو از پاش ...

ای قربون اون داداش و مامانت برم من ک اینقد عاقل و فهمیدن

تو نگران نباش این تیپ تو کاملا عادیه عزیز دلم 

یکم اعتماد بنفس کم شده ولی درست میشه یکم بگذره. ب خدا بهت افتخار میکنم تو یه دختر قوی و با انگیزه ای ک تونستی تا این مرحله از زندگیت پیش بری. افرین