2726

سلام دوستان ،امیدوارم که حالتون خوب باشه و سلامت باشین،

این هم طرز تهیه 

#حلوا_زعفرانی_آرمیا 

@armia_cooking95 

👈تمام مراحل کار گذاشته شده لطفا ورق بزنید

عزیزان تهیه این حلوا نکاتی داره ،می نویسم حتما حتما نکات رابخونید :

💚میزان آرد ،شکر و آب دراین حلوا یکسان هست ومیزان روغن نصف میزان آرد،پس هر ظرف یا پیمانه ای می تونین استفاده کنید واینکه شکر را می تونین دو لیوان سرخالی یا نهایتا حدود یک ودو سوم  لیوان بریزید ولی شکر حلوارا خیلی هم کم نکنید چون شکر حلوا اگر کم باشه حلوا اون انسجام لازم را نخواهد داشت(من خودم یک ودو سوم لیوان شکر ریختم وشیرینش هم اندازه بود حتی با وجود کیک زیرش)واینکه در تهیه شربت حلوا اصولا گفته میشه وقتی شکر خودجوش (بدون هم زدن وبا حرارت کم) حل شد شعله خاموش بشه ولی ما شربت را پس از حل شدن شکر حدود ده دقیقه ای می جوشونیم تا کمی قوام داشته باشه و مثل اب نباشه نه اینکه غلیظ بشه  فقط در حدکمی جوشیده بشه که خیلی ابکی نباشه بعد شربت گرم راکم کم به آرد اضافه می کنیم(زیر ارد خاموش باشه) وسریع ومداوم هم میزنیم تا حلوا گوله نشه و یکدست بشه و درنهایت حلوا را شل تر برمیداریم چون وقتی هم بمونه سفتتر میشه،اگر می ترسین حلوا تون گوله بشه وبعد از ماندن سفت بشه و.. نجوشونین همین که شکر حل شد و چندتا قل زد خاموش کنید ☺

@armia_cooking95 

💚حلوا با ارد گندم  طعم عالی ای داره وخیلی خوشمزه تره،آرد راباید با حرارت کم کم وبا حوصله نیم ساعت تا ۴۵ دقیقه ای تفت بدین تا قشنگ رنگ بگیره ولی نسوزه، رنگ ارد برطبق سلیقه خودتونه،اگر خواستین حلوا روشنتر باشه کمی کمتر تفت بدین،ازارد سفید قنادی هم میشه استفاده کرد حلوا لطیفتر و روشنتر میشه ولی حلوا با ارد گندم خوشمزه تر هست،پس تفت دادن آرد هم مرحله مهمی هست تا حلوا خوش طعم بشه وبوی خامی نده،

💚داخل حلوا می تونین از روغن جامد ،مایع یا مخلوط این دو باکره استفاده کنید کره باعث خوش طعم تر شدن حلوا میشه وروغن باعث لطیف وبراق شدنش،من این حلوا رو چون روی کیک پهن کردم و میخواستم تمیز برش بخوره کمی کره ریختم تا منسجمتر بشه،شما می تونین حتی کره نریزین و روغن رابیشتر کنید حدود یک لیوان،اگر دیدین روغن حلوا کمه می تونین  روغن بیشتر بهش اضافه کنید،

@armia_cooking95 

💚اگر دوست داشتین میزان گلاب حلوا بیشتر باشه از اب کم به گلاب اضافه بشه ،

🛑یه نکته مهم دیگه  اینکه میزان روغن وشربت حلوا ممکن هست برحسب نوع اردها متفاوت باشه مثلا آرد سبوس دار روغن وشربت بیشتری ازاین مقدار میبره،پس اینم درنظر داشته باشین که مثلا اگر حلوا خشک بود روغن بیشتری بریزید،

Instagram:armiamardanian

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

2728