2733
2734
عنوان

کاربراقا###=این داستان بازی سازی

601 بازدید | 32 پست

@مهرنوش6868    

.

خوب این داستان بازی سازی 

در مورد بازی سازی اصلی ترین چیزی که مهمه ایده هستش. 

اینکه بدونی چی بسازی مسأله اینه

از نظر من ساخت یه ایده جدید خیلی برای اکثر بازی سازان سخته فوق سخته خوب مسأله اینه همه ایده های تولید شده یه زمانی اولین سبک داشتن یعنی چی یعنی اینکه یه زمانی اون چیزی که الان میبینم اولین ساخته رو داسته که اون موقع خیلی ریسک بوده مثلا اولین باری که کسی ایده بازی استراتژیک رو مطرح کرد خیلی ها صدرصد مخالفت کردن ولی وقتی ساخته شد بعدش کم کم بازی بعدی از قبلی الهام گیری شد و ساخته شد و رفت جلو و رسیدم به امروز که یکی از مهم ترین سبک بازی هاست مسأله اینه وقتی بخوای یه سبک یه ایده یه چیزی رو ارائه بدی باید عالی بشازیش خوب میدونیم قرارع استرانژیک باشه ولی اینکه چی در اون جریان داره دلایلی بر موفق بودن یا نبودن اون هست که عالی پیاده بشه خوب مسأله اینه بازی ساز های که تازه دارن شروع می کنند خیلی وحشتناک عمل می کنند اینطور که میان یه جورایی یه چیزی رو می‌خوان اجرا کنند که کمتر کسی کرده خوب سخته واقعا ساخت از اونا مثل این ایده که بازی شوتر آفلاین برای اندروید عمرا بگیره مگر اینکه مثل زمانی که استراتئژیک ساخته شد گفتن ساختار اینطور هست ولی در درون بازی چیز عالی ای کاشتند تا اون سبک ساختار برای خودش شائن پیدا کرد و معلوم شد میشه چیزای جذابی باهاش ساخت خوب اکه یه نوع جدید میخوای پیاده کنی باید بدونی اگه نتونی درون عالی ای بسازی با کله میخوری زمین 

کل حرفم اینه سراغ این ایده های خودتون نرید حداقل وقتی که دارید تازه شروع می کنید نرید 

بهترین کار اینه که یه ساختار امتحان پس داده شده رو در نظر بگیرید و سعی کنید روی اون کار کنید تا تعغیراتی زیادی بهش داده بشه تا از بازی ای که ساختار موفقی رو یدک می کشید فرق کنه با این حال که ساختار همون ساختاره ولی حدود ۴۰درصد یا حتی بیشتر درون ساختار درون سبک فرق ایجاد شده 

من خودم وقتی می‌خوام شروع کنم خودم ایده صفر کیلومتر شروع می کنم اما میگم اکثر افراد خوبه برای شروع اینطور شروع کنند. از ساختار امتحان پس داده بعدش بیان درون اون یه ایده خالی کنند مثلا اوروواچ با بازی آنلاین کارتونی استیم ولوو ساختار یکی آند اما شیوه و کاراکتر و چیزای زیادی فرق داره خوب مسأله اینه یا ساختار رو در نظر بگیرید ساختار امتحان پس داده مثل جی تی ای بعدش خوب کلی ایده درش بکارید 

خوب ساختار جی تی ای معلوم هست بخوای بازی ای با اون ساختار بسازی معلومه همونا فقط فرق داشته باشند و کلی چیز جدید اضافه کردن همین 

یا اینکه کلا یه بازی رو کپی کنید وقتی ساختید عوض کنید یعنی چی یعنی اینکه اول یه بازی عالی از نظر بازخورد پیدا کنید بعد ببنید چه پتانسیل های پیاده شده ای داره اما اونا روش نگذاشتند خوب تا اینجای کار دو کار کردید یک انتخاب بازی عالی دو سنجش پتانسیل های پیاده نشده یعنی وقتی سنجش رو رد کنی بعدش موقع انتخاب کدوم پتانسیل برای پیاده سازی روی بازی کنی در اصل ده درصد بازی رو تعغیر دادی و خوب دیگه کپی نیست الهام گیری هست و همینطور پتانسیل های بیشتری برسی و اضافه کردن و درنتیجه هی درصد خلوص بازی بیشتر بسه و اینکه کپی کردید کمتر معمولا وقتی می‌خوان خودرو بسازن اول یه بیس رو از یه خودرو دیگه میارن بعد یه چیزای حذف و اضافه می کنند تا خودرو جدید بیاد بیرون 

حرفم با اون خانم هست که ساختار رو بازی شوتر آفلاین اندروید در نظر گرفته بود. اصلا این درست نیست واقعا بده 

‌......

.

آیا بازی کپی موفق میشه ؟ خوب بازی کپی هم همینطور اما اگه خوب پیاده بشه و ارزش افزوده داشته باشه زمانی که کلش آف کلنز اومد کلی آدم اومدن ایده های نابی باهاش ترکیب کردن عرضه کردن اونا هم به دانلود میلوینی رسیدن چرا خود سوپرسل اینکارو نکرد چونکه اون یک بازی داره و خیلی براش حساس هست هزار ایده نمیتونه توش بکاره و این ریسک رو نمیکنه مثلا کلش آف کلنز تمام تم ابر قهرمانی خوب اون حاضر نبود بکنه اما چون بازی ساز ها کلش آف کلنز رو یه بیس در نظر گرفتن اومدن کلی پتانسیل هنوز پیاده نشده رو برسی کردن که کدوم رو روش اجرا کنند و کردن و چون پتانسیل اضافع کردن خوبی رو انتخاب کردن موفق شدن مثل اون بازی ای که عکسشو گذاشتم کلش آف کلنز رو ابر قهرمانی کرده بود همین و این شد ارزش افزوده و یعنی جذب مخاطب بلخره باید بازی از نخسه اصلی یه فرقی بکنه که ارزش افزوده خطاب بشه

آیا ارزش افزوده ها همیشه پتانسیل های کیم پلی و اتمسفر کاراکتر و گرافیک هستن که در . نخسه اصلی نیست و بقیه روش میگذارند و اون رو عرضه می کنند مثل اون بازی ابر قهرمانی کلش آف کلنز ؟ نه مثلا وقتی اوروواچ عرضه شد سریع یه شرکت اومد کپی اون رو زد با این فرق که رایگان بود و برای در آمد زایی فقط داخلش قابلیت خرید جم گذاشت فرض کنید جی تی ای بیاد فرداش نخسه رایگان خوب معمولا کلی مخاطب جذب میشه 

.....

.

دلم باران دهانم باران دستم باران تو منتظر ولنتاینی من منتظر بیست دو بهمنم ما مث هم نیستیم 

کپی اورواچ دلیل استقبال و داشتن ارزش افزوده رایگان بودن 

https://gamefa.com/349490/%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-paladins-%D8%A7%D8%B9%D9%84%D8%A7%D9%85-%DA%A9%D8%B1%D8%AF-%DA%A9%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%B4%D8%A8%DB%8C/

دلم باران دهانم باران دستم باران تو منتظر ولنتاینی من منتظر بیست دو بهمنم ما مث هم نیستیم 

ادامه این تاپیک 

https://www.ninisite.com/discussion/topic/7515049/%d8%a7%db%8c%d8%af%d9%87-%d8%a8%d8%af%db%8c%d9%86-%d9%88%d8%a7%d8%b3%d9%87-%d8%b3%d8%a7%d8%ae%d8%aa-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%db%8c

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

طولانی بود نخوندم😑

نمیدونم کی نیاز داره اینو بشنوه ولی اگه فردا امتحان داری و هیچی بارت نیست پاشو درستو بخون، به کارای عقب افتادت برس، اگه کسی بهت حس ناکافی بودن میده نشیمنگاهش متزلزل باد چون تو به اندازه‌ی خودت خوب و کافی هستی، اگه کسی امروز بهت نگفته چقد خوشگل شدی من میگم “خیلی خوشگل شدی”، اگه اوضاع روحی، جسمی، مالی‌ت خوب نیست اشکال نداره درست میشه، اگه درگیر مشکل خاصی هستی و احساس ناراحتی میکنی یه بغل از راه دور برای تو، اگه اطرافیانت دائما با دیگران مقایسه‌ت میکنن بهشون گوش نکن چون تو قرار نیست مثل بقیه باشی و همین که خودتی کافیهمن همون قهوه تلختم، چای سردتم، غروب جمعه‌تم، کلاس دینی‌تم، گره‌ی هندزفریتم، استوری واتساپتم، درصد منفی تستای درسیتم، غروب سیزده به دردتم، سردردتم، میس‌کال ناشناستم، پنج درصد آخر شارژ گوشیتم، عجله وسط ترافیکتم، صبح شنبه‌تم، سرعت پایین اینترنتتم، صدای بغض‌دارتم، تَرَکای روی قلبتم، خورشت کرفستم،موجودی آخر ماه حسابتم، استرس هفته‌ی قبل از کنکورتم، دروغ شنیدن از رفیقتم، خراش روی انگشتت با کاغذ کتاب مورد علاقتم، هفت سین بی سبزه‌تم، حیاط خالی مدرسه بعد از دیر رسیدن سر صبحگاهتم، خواب بد نیم‌روزیتم. من همه‌ی اون چیزایی ‌ام که هیچوقت قرار نیست دوستشون داشته باشی  _غُصه‌چیزیو‌نخورید‌توزندگی هنوز الله کریمه _💚
2728

چطور یه ارزش افزوده عالی برای بازی بسازیم ؟ خوب اول باید بازی عالی انتخاب کنید که پتانسیل استفاده نشده زیادی داره به دلایل مختلف چه ترس سازنده که مثلا تم هالویون عرضه نکنه یا چیزای مختلف چه به خاطر اینکه در خارج هست حق گذاشتن کارکتر های مارول رو در بازی ندارن و همین میشه که باعث میشه نتونند تم بازی رو اینطور کنند ولی در ایران بازی کلش آف کلنز ابرقهرمانی هم داریم 

خوب برای اینکه بدونید چطور پتانسیل هنوز پیاده سازی نشده پیدا کنیم خوب باید به بخش بخش بازی توجه کنید و بگید جایگذین چه چیزی مثلا کاراکتر خوب کلش مو داره چرا کلاه کابویی نگذاریم ؟ خوب مثلا اتمسفر طبیعت هست خوب چرا تم هالوین نباشه مثلا سیتسم ذرات اکشن ها خوب حالت منفجر شدن اینطور هست چرا آخرش دود قرمز برای چند ثانیه بلند نشه ؟ مثلا ووووو 

چطور بهترین پتانسیل پیاده نشده رو بفهمم چی هست. و اجرا کنیم خوب طبق سلیقه های روز جلو برید مارول رو همه دوست دارن خوب دلیل موفقیت کلش آف کلنز ابر قهرمانی همین بود کل تم کاراکتر و اینا بر اساس یه چیزی که همه دوست دارن تعیین شده بود مثل دفتر نقاشی میان برای جذب کل طراحی رو بر اساس یه انمیسن در نظر می گیرند یا آسباب بازی بچه ها خوب اتمسفر کاراکتر ووو خیلی چیزای بازی رو بر اساس یه چیزی که همه دوست دارن اگه ساخته بشه باعث میشه سریع همه بهش جذب بشن مثلا کلش آف کلنز فظایی والا در کرده ماه هست از بالا میبینی زمین عین کره ماه هست و نیمه خاکستری با چال چال و دور و ور زمین فطای کهکشانی زیبا قابل دیدن هست تمام اتمسفر و کارکتر ها و چیزای طراحی شده بازی هم بر اساس اون تم تولید بسه همین

2738

عمرا شوتر  آفلاین موفق بسه البته شدنی هم هستا ولی به طوری که ایده ای خاص باشه که اون در عین آفلاین بودن عالی طاهر بسه یه زمانی یه سری ایده ها رو به هر کسی میگفتی مثلا بازی استاتئژیک که می‌تونه موفق باشه همه می‌خندیدن ولی الان نه چرا چون از اون سبک بازی های عالی ای ساخته شد هر سبکی اولش اینطور بود و اینا ساختار محسوب میشن و خوب درون ساختار باعث میشه که بازی عالی بسه و اون ساختار رو شناخته تر کنه از نظر قابلیت الان کلی ساختار هست که شانتخه شده آند همون هارو بهتره روش وقت گذاشت نه بازی شوتر آفلاین اندروید واقعا طرفدار ندارد مگر اینکه یه ابر مغز بخواد یه ایده عالی روی اون ساختار پیاده کنه که قابلیت ساختاز   شوتر اقلاین بیشتر کشف بسه

طولانی ترش کن

چالش حرف ناشناس🐍نیوش یک☝🏻نیوش دو✌🏻نیوش سه👌🏻نیوش دنده ب دنده🚗نیوش عسل و قنده🍭🍯نیوش چرا نمیخنده؟:/😼نیوش آه🤧 نیوش ماه🌙🌝نیوش مثل قناری🐥🤪نیوش ماشین فراری🚘نیوش آه😚نیوش ماه🌛💋نیوش چرا سر جنگه؟⚔️😤نیوش بشقاب پرنده🍽🦚🕊نیوش آه🐾نیوش ماه🔥😛نیوش ماه و قشنگه🌙😻نیوش مست و ملنگه🍷🥂🍺زراشم چ قشنگه😂😂هه ناسکم ده نوسم خوشم ده ویی مه لی دووباره یه له وانه یه روژیک نه بم که دووباره ی که مه وه💛.#بژی_کورد✌🏼🇹🇯
تموم شد؟ خیلی تاثیر گذار بود.

خودتم قبول داری مگه نه 🤣😂😂 کلا نی نی سایت همینه 

عالیه ممنونم ازتون . دارم میخونمش 

من یه ایده مبتنی بر ساختار امتحان پس داده که از نظر ارزش افزوده نسبت به نخسله اصلی داره هم دادم ارزش افزده اش این بود طراحی 

کلش آف کلنز در کره ماه 

چرا عالیه چون وصل کردن بازی وصل کردن ایده به یه چیزی هست که همه دوست دارن مثلا همون ابر قهرمانان یا مثلا سریال بررره وصل کردن طنز به روستا خوب خیلی همه روستا رو دوست دارم طنز طور اش هم بکنی دیگه محشر 

عمرا شوتر  آفلاین موفق بسه البته شدنی هم هستا ولی به طوری که ایده ای خاص باشه که اون در عین آفل ...

حتی اگر گرافیک فوق العاده ای داشته باشند ؟

نمونه های ایرانی تک و توکی موفق بودند . مثل کابوس دشمن ، خاک و ... 

اینا رو همسرم داره میگه 😅

2706