2733
2734

سلام 

متن طولانى هست ولى بخونيد ! لطفا بخونيد خواهش ميكنم بخونيد مگه بارها دنبال مشاوره رايگان نيستيد خواهش ميكنم بخونيد 

اخيراً تاپيك هاى زيادى در مورد اين كه بچه هاتون رو تنبيه بدنى ميكنيد ميبينم 

توى صورتشون ميزنيد صورتشون رو فشار ميديد نيشگون ميگيريد مشت ميزنيد دستتون رو روى دهنشون ميگيريد 

از نوزاد يك ماهه تا دبستان و بزرگتر !

توى خصوصى بهم پيام ميديد و من بارها گفتم چون بچه ها مهم ترين بخش زندگى هستند در حد توانم كمكتون ميكنم

ولى چون پيام ها و تاپيك ها زياد شده تصميم گرفتم تاپيكى در اين مورد بزنم 

اول اين كه دليل كتك زدن هاتون رو اين طورى مطرح ميكنيد :

- چون با شوهرم دعوا كرده بودم 

- چون مادر شوهرم آش رشته براى من نياورده بود 

- چون شوهرم سه ساعت بعد پيام منو جواب داد 

- چون جاريم اون روز شماره ى رنگ موهاش رو نگفت 

- چون مادر شوهرم اخم كرده بود و گفت قورمه سبزى نميخورم 

- چون شوهرم گوشى برام نخريدم بود 

- چون مادرم باهام دعوا كرده بود 

- چون با مادر شوهرم زندگى ميكنم 

- چون رفته بودم بازار بشقاب صورتى ها رو تموم كرده بود 

- چون به شوهرم گفته بودم گوجه فرنگى و پياز بگيره نگرفته بود 

- چون همه توى يه اتاق زندگى ميكنيم 

- چون بيرون نميرم 

- چون شوهرم هنوز به فكر زن اولشه

- چون نخوابيده بودم 

- چون تنها و غريبم 

- چون بچم يك بند گريه ميكرد 

- چون خسته شدم و از بچه دارى متنفرم 

- چون شوهرم فقط ميخوره ميخوابه 

- چون شوهرم سرش توى گوشيشه و كمك نميكنه 

- چون اون روز پريود شده بودم

- چون مامانم گفت تو لياقت نداشتى بچه دار بشى 

- چون بچم رفت ظرف هاى توى كابينت ها رو در آورد شكست 

- چون نتونستم برم آرايشگاه براى عروسى پسر خاله ى شوهرم إصلاح كنم 

- چون قرار بود بريم گردش شوهرم پيام داد نميتونم امروز زود بيام 

چون داشتم استورى زن داداشم رو نگاه مى كردم اون لحظه 

چون فهميدم شوهرم عكس دوست دختر قبليش رو لايك كرده 

و ....

اگر بخوام همه رو بگم واقعا زياد ميشه 

به اين كه اين دلايل قابل قبول هست يا نيست كارى ندارم 

ميخوام چند تا نكته بگم كه باعث خشم شما ميشه و منجر ميشه به كودكتون صدمه بزنيد 

لطفا با دقت بخونيد :

- انتخاب هاى اشتباه از جمله در انتخاب همسر و ...

-كودكى تلخى كه داشتيد

-خانواده اى كه در اون بزرگ شديد كه همراه و حامى نبودند 

-تنبيه بدنى خودتون در دوران كودكى

-نداشتن پيوند عميق با مادر خودتون 

- افسردگى بعد از زايمان ( كه اگه از قبل زمينه افسردگى هم داشته باشيد چند برابر ميشه )

- عدم آگاهى از بچه دار شدن ، پرورش بچه و عدم مطالعه قبل از باردارى 😔

- ضعيف شدن بدن پس از باردارى و زايمان به دليل كمبود آهن و ويتامين هاى مختلف 

- عدم همراهى همسر و دست تنها بودن 

و ....

بارها به من ميگيد چيكار كنم كه ديگه بچه رو نزنم 

لطفا ببينيد و با دقت بخونيد من چى ميگم :

-اگر ميتونيد عامل محرك كه شما رو خشمگين ميكنه رو كمرنگ يا حذف كنيد بكنيد 

به عنوان مثال اگر شرايطش رو داريد كه از شوهرى كه خيانت ميكنه جدا بشيد ، جدا بشيد در غير اين صورت وقتى به من جواب ميديد شرايطش رو ندارم يا هنوز دوستش دارم يا ... بايد با شرايطتون كنار بيايد و مسئوليت بچه اى رو كه به دنيا آورديد رو به عهده بگيريد اون بچه رو شما به دنيا آورديد 

- يا يك آزمايش ساده وضعيت بدنتون رو چك كنيد و دارو ها و ويتامين هاى مورد نياز رو دريافت كنيد، سرچ كردن در اينترنت براى پيدا كردن مشكلات جسمى كار آزمايشگاه رو نميكنه 

- افسردگى بعد از زايمان طبيعيه ولى طولانى شدنش نه 

پس بايد روزانه ورزش كنيد حتى اگر بيرون نميتونيد بريد شده ده دقيقه توى خونه راه بريد و نرمش كنيد 

حتما چند دقيقه زير آفتاب بريد 

- ساعت ها توى اينترنت و اينستاگرام چرخ نزنيد بلاگرها رو دنبال نكنيد خودتون رو معتاد اين قبيل چيزها نكنيد 

- بپذيريد مادر بودن سخته و بسيار طاقت فرسا و شروع كنيد با مادر بودن كنار بيايد به خودتون ميايد ميبينيد فرزندتون ٢٠ سالشه و هنوز داريد ميگيد من اين بچه رو نمى خواستم 

- لحظه اى كه ميخوايد كتك بزنيد سريع بريد موقعيت رو در ثانيه ترك كنيد و آب سرد رو باز كنيد بريزيد ٥ بار روى صورتتون و با خودتون فكر كنيد چقدر اين بچه ناتوان هست چقدر بى پناه من نبايد بزنمش نبايد 

يك ليوان آب بخوريد نفس عميق بكشيد 

- چند جاى خونه بزرگ بنويسيد من بچمو نميزنم ! حق ندارم بچمو بزنم ! اگر بزنم تا آخر عمرش از من متنفر ميشه 

- يك دستبند پارچه اى ترجيحا سفت يا حتى كش سفت توى دستتون كنيد و در نياريد حتى اگر معذب بشيد ! 

هر بار كه دستتون رو نگاه مى كنيد يادتون بيفته كه حق نداريد كتك بزنيد كاريه كه شده بچه اى به هر حال دنيا اومده !

- يادتون باشه بچه اى كه كتك ميخوره چون اعتماد به نفسش رو از دست ميده پرخاشگرتر ميشه و كارهايى ميكنه كه بيش تر كتك بخوره 

- يك إنسان روانى ، نا امن به جامعه تحويل نديد اين بچه اى كه امروز كتكش ميزنيد وارد رابطه هاى اشتباه ميشه به هر كسى اعتماد ميكنه خيانت ميكنه دزدى ميكنه افسردگى شديد ميگيره همه ى عمر در تصميمات مهم زندگيش دچار مشكل ميشه 

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢

خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍

بیا اینم لینکش

ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

توجیه بعضیا اینه روانیم کرد

درسته ممکنه بعضی یک دفعه ** به اشتباه ** بچشون رو بزنن 

ولی مضخرف ترین چیز اینه که توجیه کنن چاره ای نداشتم 

و اینکه خیلی عصبیم کرده بود

این کار اشتباهه 

با این بهانه ها کارتون رو توجیه نکنید 

لعنت به جایی که تو تفکر مردمش هر کی رشته تجربی یا ریاضی نیست خنگه 😫🥺تا وقتی کارای دیگران آسیبی بهت نمیزنه حق دخالت نداری 🙃😉 / نظراتم شاید از نظر شما درست نباشه که منطقیه پس لطفا توهین نکنید 😇😁 / یه بلیط قطار و رفتن از پیش ماگل ها یکی از نیاز های واقعیمه 🍗/ عاشق این ایموجیم 🙂 معلوم نیس خوشحاله، ناراحته، دوست داره، میخواد بکشتت 😆😂  خیلی خوب میشه اگه یه سری بفهمن لازم نیست برای اختلاف سلیقه به کسی توهین کنی 😒😑 
2731
سایه جان میشه در مورد زندگی با معتاد شیشه ای برام بنویسی یا اگه میشه درخواست دوستیمو قبول کن برات ب ...

باشه ولى كمى بايد صبر كنى تا فرصت كنم جواب بدم 

و حتما توضيحات كامل بنويس

2738

سلام ممنون که راهنمایی میکنید و وقت میزارید من پسر چهار سااله دارم خیلی پرخاشگره و جیغ میزنه و اون لحظه به همه چی لگد میزنه و پرت میکنه باید چکار کنم باهاش  و این چه دلیلی داره ایا بیش فعاله ؟

ان شالله  سال ۱۴۰۲ شکوفایی تمام خواسته هام🙏🏻
سلام ممنون که راهنمایی میکنید و وقت میزارید من پسر چهار سااله دارم خیلی پرخاشگره و جیغ میزنه و اون ل ...

ببين عزيزم رفتار بچه ها بازتاب رفتار ماست 

بچه ى چهار ساله به هيچ عنوان نميخواد تو رو اذيت كنه اول اينو قبول كن 

بعد به ٩٠ درصد كارهاش بى توجهى كن 

و وقتى شروع به لگد زدن و ... ميكنه آروم بشين روبروش صورتش رو بگير بغلش كن و بهش بگو ميدونم از چيزى ناراحتى اول بيا يه كارى كنيم ٥ تا نفس عميق بكش يدونه بچرخ تا حالت بهتر بشه بعد با هم صحبت كنيم چى ناراحتت كرده ؟ بعد اون شروع ميكنه به حرف زدن بعد بگو بيا يه راه حل پيدا كنيم 

مثال دقيق تر بزنى راحت تر ميتونم كمكت كنم 

سلام عزیزم خسته نباشی ممنون که وقت میزاری وراهنمایی میکنی دخترم یک آذر میره تو 4سال خیلی خیلی لجبازی میکنه مثلا تو غذا خوردن و یا اینکه کاری که بهش میگیم نکن رو هی تکرار میکنه و بیش از حد جنب وجوش داره و اصلاهم احساس خطر نمیکنه و خیلی هم باهوشه در لحظه برای موقعیتش راه حل پیدا میکنه در ضمن غریبه ببینه دست تو دهنش میکنه یا لباسش رو میکنه دهنش نگرانم که نکنه بیش فعال باشه 

توی دهمین بهار  زندگی مشترکم خداوند مهربان بازم لطف بیکرانش رو شامل حالم کردو فرشته قشنگی  به وجودم اضافه شد و همون لحظه فهمیدم چقدر بهت دل بستم و تو شدی تمام هستی من 💕حسی تو دلم بود که تورو دخترم صدا کنم و باهات دردو دل مادر ودختری کنم 💕تو همان معجزه قشنگ خدایی که با اومدنت دنیا برام قشنگتر شده  😍😍خدایا خودت حافظ همه فرشته های نازنین زمینی باش و دست محبتت رو از سر فرشته کوچولوی منم برندار الهی آمین 😍😍معبود مهربانم این حس شیرین مادری رو تو وجود تمام بانوان سرزمین قرار بده و برای همه شون یه فرشته ی زیبا و سالم و صالح عطا بفرما 💞💞💞
ببين عزيزم رفتار بچه ها بازتاب رفتار ماست  بچه ى چهار ساله به هيچ عنوان نميخواد تو رو اذيت كنه ...

عزیزم وقتی یه چیزی میخواد که بهش ندیم اینجوری میکنه هر جایی باشه شروع میکنه به جیغ و داد و لگد زدن به در و اگر خونه باشیم لگد به در کابینتا درب یخچال اینا یا هر چی دم دستش باشه برمیداره پرت میکنه یا شروع به زدن میکنه فرضا  گوشی رو بخواد یا یه وسیله خطرناک بخواد بهش ندیدم یا  هر چیزی که فکر کنید اون موقع نمیشه آرومش کرد الان یک ساله اینجوری شده کلا آرامش نداره همش ناخن میجوه و عصبیه 

ان شالله  سال ۱۴۰۲ شکوفایی تمام خواسته هام🙏🏻
سلام عزیزم خسته نباشی ممنون که وقت میزاری وراهنمایی میکنی دخترم یک آذر میره تو 4سال خیلی خیلی لجبازی ...

سلام 

عزيزم دخترت توى سنى هست كه هم لجبازه و هم داره استقلال رو تجربه ميكنه 

براى غذا ، اصلا براش زياد غذا نريز وعده هاى غذايى كم بهش بده ولى با تزيين 

مثلا  آدمكى كه موهاش برنج و دماغش يه تكه گوشت و لباش مثلا گوجه فرنگى و با خلاقيت خودت تزيينش كن 

بعد صداش گفت بگو وااااى مثلا آقاى دماغ گوشتى اومده 

يا آدم برفى درست كن بگو آدم برفى اومده و ...

بهش اصرار نكن غذا بخوره چون ياد ميگيره از اين راه تو رو كنترل كنه 

بذار توى غذا درست كردن مشاركت كنه مثلا با لوبياها بازى كنه و ... 

بچه ها نكن رو نميفهمن پس نكن رو بذار كنار به جاش وقتى ميخواى جلوى يه كارى رو بگيرى مثلا داره داد ميزنه يا پرت ميكنه و ... با هيجان حواسش رو پرت كن بگو مامان بيا ببين چى پيدا كردم مثلا پرنده توى آسمون بود پرهاش قرمز بود به نظرت كجا ميرفت ؟ 

يا كار نادرستى كه انجام ميده واكنش نده فقط خودت رو مشغول كن بگو من دارم ميرم آب بخورم تو هم ميخواى ؟ 

بچه ها ذهنشون مثل ما كار نميكنه وقتى غريبه ميبينه اضطراب ميگيره اصلا بهش نگو دستت رو توى دهنت نكن 

تا ميتونى باهاش خمير بازى كن كاردستى درست كن 

با آرد و آب ميتونى خودت خمير سالم درست كنى 

اگر مورد خاصى هست با مثال بگو بيش تر راهنمايى كنم

موفق باشى 

سلام  عزيزم دخترت توى سنى هست كه هم لجبازه و هم داره استقلال رو تجربه ميكنه  براى غذا ، ...

عزیزم خیلی ممنون وقت شریفتون رو گذاشتید وجواب دادید من برای دخترم خیلی وقت میزارم چون خودش عاشق نقاشی کردن و حتی براش با آردو نمک خمیر درست کردم باهاش بازی میکنیم و کتاب قصه زیاد داره خودش میاره براش بخونم اینجور کارارو خیلی دوست داره ولی اصلا یه جابند نیست مثلا یه صفحه قصه رو نخونده میگه اون یکی رو بخون نقاشی کشیدنی نمیزاره یه چیزی رو کامل کنیم اصلا صبور نیست این حرکاتش که انرژی زیاد نشون میده نگرانم میکنه اینکه هوش خیلی بالایی داره مثلا 2سال کامل نداشت خونه دوستم یه کوزه کوچولو بود توش یه چیزی بود و صدا میداد بهم گفت چیه نگاه کردم گفتم معلوم نیست خودش سریع چراغ قوه گوشی رو روشن کرد و توی کوزه گرفت که ببینه بدون اینکه ما بگیم در لحظه برای مشکلش راه حل پیدا میکنه احساس خطر هم اصلا نمیکنه مثلا همیشه روی کابینتاست یا چاقو دست میگیره خودش میخواد میوه پوست بکنه حتی دستش رو هم بریده ولی ترس نداره بهش هم توضیح هم میدم که کارات خطرناکه تا تجربه نکنه ول نمیکنه و خوابش هم خیلی کمه شبا دیر میخوابه روز هم که بیدار میشه اصلا تا ساعت 2 3 شب نمیخوابه این کاراش نگرانم میکنه که نکنه بیش فعال باشه ببخشید که طولانی شد یه دنیا تشکر بابات راهنمایی هاتون

توی دهمین بهار  زندگی مشترکم خداوند مهربان بازم لطف بیکرانش رو شامل حالم کردو فرشته قشنگی  به وجودم اضافه شد و همون لحظه فهمیدم چقدر بهت دل بستم و تو شدی تمام هستی من 💕حسی تو دلم بود که تورو دخترم صدا کنم و باهات دردو دل مادر ودختری کنم 💕تو همان معجزه قشنگ خدایی که با اومدنت دنیا برام قشنگتر شده  😍😍خدایا خودت حافظ همه فرشته های نازنین زمینی باش و دست محبتت رو از سر فرشته کوچولوی منم برندار الهی آمین 😍😍معبود مهربانم این حس شیرین مادری رو تو وجود تمام بانوان سرزمین قرار بده و برای همه شون یه فرشته ی زیبا و سالم و صالح عطا بفرما 💞💞💞
2706