2733
2734
عنوان

خیلی سوال ها از خدا دارم کاش جوابشو میدونستم

| مشاهده متن کامل بحث + 558 بازدید | 65 پست
لطفاً درخواست تو خصوصی بهتون بگم

اینجا بگید چیزی نیست حرف خصوصی با شما ندارم

دیوونه ترین دختر شوخ شهرم♡°^من اون دختره تخصم که از سرما یخ میزنه اما بازم میگه سردم نی:)💉در دنیایی که میتونی خیلیا باشی خودت باش◇✌هیچ کس تنهاییمو حس نکرد جز گیتارم'🎸من دخـترم امـا بیا مردونگی بهـت یاد بدم 😈💜🌿اَگِہ مُرغ تُؤ یِہ پآ دآرِه🦃🌳 مُرغِ مَن فَلَجِہ😹🖖من تو زندگیم فقط یه قانون دارم،تا خدا هس اصن نباید عاشق باشی...❤️مراقب دلت باش اگه بشکنه   بقیه شبای زندگیت راحت صب نمیشه□°◇.قوی باش😉یه دختر شکست نمی خورع🤘«النَّاسِ نِیَامٌ فَإِذَا مَاتُوا انْتَبَهُوا»^'💫

من از وقتی ازدواج کردم و شوهرم ماهواره نصب کرد شکم  نسبت به دین زیاد شده.  الان نمیدونم کی راست میگه کی دروغ.  چون هرکی استدلال خودشو میاره بعد من ایرانیای خارج نشین رو میبینم چه زندگی های شیک و مجلسی دارن ولی حجاب ندارن به دین اعتقاد ندارن کلا به چیزهایی که تو ایران میگن اعتقاد ندارن ولی بهتر از ما زندگی میکنن همه اینا منو سردرگم میکنه. 

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

من علمی که باهاش از خدا دور شمو نمیخااام میبینی چقد ظلم و فساد تو جامعه زیاد شده؟ میدونی چرا؟ چون ...

یه چیزی رو بگم؟ انسانی که بخواد ظلم و فساد بکنه در هرحال انجامش میده، چه به خدا اعتقاد داشته باشه چه نه. یه راهی پیدا میکنه که کارش رو توجیه کنه. در طول تاریخ بشریت تا دلت بخواد ظلم و فساد داشتیم، فکر می‌کنی همه اون انسانها به خدا اعتقاد نداشتند؟اتفاقا خیلی‌هاشون خیلی قاطعانه و با اطمینان به خدا ایمان داشتند و در عین حال تا دلت بخواد ظلم و بدی در حق همنوعاشون انجام دادن 

احترام به عقاید یعنی من به محدودیت‌هایی که برای خودت گذاشته‌ای احترام بگذارم نه به محدودیت‌هایی که می‌خواهی برای من بگذاری!
2731

اتئیست های ایرانی خیلی دلایل منطقی نمیارن رو حرفاشون حساب باز نکنین مثل تخت گرایانن

روی یه تیکه سنگ متحرک توی یه جسم شکننده و یک بار مصرف وسط ناکجا اباد جهان هستی و اصلا هم نمیدونیم چرا و چطور
یه چیزی رو بگم؟ انسانی که بخواد ظلم و فساد بکنه در هرحال انجامش میده، چه به خدا اعتقاد داشته باشه چه ...

نه گل

اینا به قول داداشمون از ته دل خدا رو باور نداشتن

ببین تا خدا رو از ته قلبت نخوای تا خدارو با تموم وجودت باور نکنی نه مسلمانی نه از گناه دور میشی

آدم با حرف خیلی چیزا میگه مهم قلب و عمله

دیوونه ترین دختر شوخ شهرم♡°^من اون دختره تخصم که از سرما یخ میزنه اما بازم میگه سردم نی:)💉در دنیایی که میتونی خیلیا باشی خودت باش◇✌هیچ کس تنهاییمو حس نکرد جز گیتارم'🎸من دخـترم امـا بیا مردونگی بهـت یاد بدم 😈💜🌿اَگِہ مُرغ تُؤ یِہ پآ دآرِه🦃🌳 مُرغِ مَن فَلَجِہ😹🖖من تو زندگیم فقط یه قانون دارم،تا خدا هس اصن نباید عاشق باشی...❤️مراقب دلت باش اگه بشکنه   بقیه شبای زندگیت راحت صب نمیشه□°◇.قوی باش😉یه دختر شکست نمی خورع🤘«النَّاسِ نِیَامٌ فَإِذَا مَاتُوا انْتَبَهُوا»^'💫
نگفتم حرف خصوصی گفتم تو خصوصی وگرنه من چه حرف خصوصی دارم 

😑

شما هیچ وقت توجیه نمیشی

2738
من از وقتی ازدواج کردم و شوهرم ماهواره نصب کرد شکم  نسبت به دین زیاد شده.  الان نمیدونم کی ...

عزیزم شما برو قران بخون تا بفهمی چی راسته چی دورق

اونایی که این دنیا خوشن ولی گناهکارن رو بیخیال

مهم اون دنیاست

میدونی آدم جواب گناهاشو این دنیا بده بهتره چون تموم میشه میره ولی اون دنیا نه عذابش همیشگیه

حالا ببین اون دنیای این آدما چی میشه دیگه😑

الان مثلا بعضیا میگن زمان شاه خوبی بود مهربونی بود صفا و صمیمیت بود بعضیا میگن نه اون موقع فساد بود خمینی که اومد خوب شد ولی الان که راه همون خمینی رو دارن ادامه میدن ولی همه ناراضی ان. هم اونایی که زمان شاه رو قبول دارن هم اونایی که زمان خمینی رو همه میگن الان زمانه بدی شده صفا و صمیمیت نیست . اخه ما نفهمیدیم زمان شاه مردم معتقدتر بودن یا زمان خمینی؟  کدومش راست میگفتن. اونایی که شاه رو قبول دارن میگن خمینی اومد اعتقادات مردم خراب شد مردم رو از دین فراری داد یه سریا هم میگن زمانی که خمینی اومد مردم معتقدتر بودن زمان شاه بیحجابی و فساد بود. اخه ادم کدوم حرف رو قبول کنه من که نه زمان شاه بودم نه خمینی.  الانم میگن خامنه ای ادامه راه خمینیه. اگه ادامه راه خمینیه پس چرا همون مذهبی ها هم الان ناراضی ان. میگن اعتقادات کم شده. اگه حرفهای خامنه ای مثل خمینی باشه و دستوراتی که میده مثل دستورات خمینیه پس چرا مذهبی ها ناراحتن؟ اخه  خودشون میگن خامنه ای ادامه راه خمینیه.  ادم گیج میشه هرکی میگه دوران ما خوب بوده و اعتقادات بیشتر بوده یکی دوران شاه یکی دوران خمینی 

کفر نیست ما انسان چون تحمل واقعیت و درد نداریم میگم خدا،یه زمانی اجداد ما تو‌غار بودن با دست خودشون ...

عه شما کنارشون بودی اونموقع؟😐

واقعیت چیزی نیست که تحملش کنیم با هر زاویه ای که ببینی بازم این جهان نیاز به یکخلق کننده داشته یک قدرت بزرگ حالا قبل از بیگ بنگ رو نمیدونم ولی این همه چیز نمیتونه اتفاقی باشه

روی یه تیکه سنگ متحرک توی یه جسم شکننده و یک بار مصرف وسط ناکجا اباد جهان هستی و اصلا هم نمیدونیم چرا و چطور
😑 شما هیچ وقت توجیه نمیشی

من همون اول گفتم که دیگه جوابشو نمیدم و ندادم اینحا تو این سایت تجربه کردم که به هیچ عنوان به جز یه بار جواب دادن به این ادما دیگه نباید واسشون انرژی و وقت بیخودی بذاری چون امکان نداره قبول کن صحبتتو جز اینکه الکی یه انرژی ازت میگیرن و اعصابتو بیشتر خرد میکنن یه ذره هم از حرفشون کوتاه نمیان به هیج عنوان

من همون اول گفتم که دیگه جوابشو نمیدم و ندادم اینحا تو این سایت تجربه کردم که به هیچ عنوان به جز یه ...

درسته

ولی من عدتب وجدان میگیرم نگم

همش تو دلم حس سنگینی میکنم😖

مردی به آرایشگاه رفت تا آرایشگر موهایش را کوتاه کند . آرایشگر که مشغول کار شد طبق عادت همیشگی با مشتری شروع به صحبت کرد . درباره موضوعات گوناگونی صحبت کردند تا موضوع گفتگو به خدا رسید . آرایشگر گفت : من هرگز به خدا اعتقاد ندارم . مشتری پرسید : چرا اینگونه فکر می کنی ؟ آرایشگر گفت : کافی است پایت را از اینجا بیرون بگذاری و به خیابان بروی و دریابی که خدا وجود ندارد . چرا این همه آدم بیمار و فقیر در جهان هست ؟ اگر خدا هست وجود این همه آواره به چه معنی است ؟ دلیل این همه مشکل که مردم دارند چیست ؟

اگر خدا هست پس نباید رنجی وجود داشته باشد . من نمی توانم تصور کنم خدایی که همه را دوست دارد ، اجازه دهد این وضعیت ادامه داشته باشد .

مشتری لحظه ای فکر کرد ولی نخواست جوابش را بدهد که مبادا مشاجره ای در بگیرد .

بعد از اتمام کار وقتی مشتری آرایشگاه را ترک کرد درست همان لحظه مردی را با موهای بسیار بلند و ریش های ژولیده و بسیار کثیف دید. مشتری به آریشگاه برگشت و به آرایشگر گفت : آیا می دانی که در دنیا هرگز آرایشگر وجود ندارد ؟

آرایشگر گفت : چگونه چنین ادعائی می کنی, در حالی که من اینجا هستم و همین چند دقیقه پیش موهای ترا اصلاح کرده ام ؟

مشتری ادامه داد : آرایشگر وجود ندارد چون اگر وجود داشت آدمی به آن شکل و شمایل با آن موهای بلند و ژولیده وجود نداشت و اشاره کرد به همان مرد کثیف و ژولیده که حالا داشت از مقابل آرایشگاه عبور می کرد . آرایشگر گفت : نه, من وجود دارم, چرا آن مرد به پیش من نمی آید ؟

مشتری گفت : و نکته همین جاست , خدا هم وجود دارد. دلیل وجود این همه این مشکلها آن است که مردم به سوی خدا روی نمی آورند و دنبالش نمی گردند

2706