2733
2739
عنوان

مادربزرگم میخواد سه دانگ خونه بزنه بنام عموم و بقیه هم هیچ....

| مشاهده متن کامل بحث + 603 بازدید | 47 پست

زمانی که من بچه بودم مامانم همیشه صبح زود میرفت همه کارهای خونه مادبزرگمو میکرد تا ۹ صبح بعد میومد خونه خودمون کارای خودشو میکرد 

وقتی ضربه مغزی شد دو ماه خونه ما بود و مامان من پرستاریشو کرد 

تازه اوایل ازدواجشون خیلی مامانمو اذیت کرد 

مثلا میومد وقتی مامانم شب تنها بود تو خونه زنگ خونه رو میزد قایم میشد که مامانم بترسه آخه خونشون ویلایی بود و یبار یه همسایه ها دیده بودش و به مامانم گفته بود

ظلم اینکه چیزی که اونا براش زحمت کشیدن رو بگیره

نه عزیزم‌فقط این نیست   شما فکر کن ی پدر و مادری دارن زمینه ازدواج بچه هاشون رو فراهم نکنن ظلم‌نیست؟ یا برای تحصزلشون خرج نکنن   پول مال اوناست ولی یسری قاعده نانوشته هست و بسیار تاثیرگذار       آدم پولدار باشه بدون کسی نیاز به کمک داره نره کمک کنه یا دست جلوش دراز کنن   گاهی سهم بقیه تو جیب انسان برای آزمایش یا هرچی      ولی این فرق نذاشتن بین بچه ها از نظر دینی اخلاقی عقلی همین که گفتم 

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

چندتا عمو داری؟

سه تا عمو و یه عمه

تازه شوهر عمه ام خیلی آدم بکش و طلبکاریه 

من نمیدونم اون چطور راضی شده به اینکار یه جورایی مطمئنم یه کمک درشتیم به اون کرده که الان دهنش بسته شده والا اون آدمیه که سر اینکه چرا یه چراغ نفتی مادربزرگم تو انباری عموم بوده دعوا کرده بود با مادربزرگم و قهر بوده باهاش

2731
آخه نمیشه من حرف بزنم حرثم از این میگیره بابام بی زبونه و نمیتونه از خودش دفاع کنه و واسه اینکه اختل ...

میشه خوب هم میشه نمی خوای حضوری بزنی نزن ی موقعی گیر بیار تلفن بزن بهش بعدم دیدی خوب نشد گردن نگیر همه اینارها رو بگو که احتیاج دارین و قبلا مامانت کارهاسو کرده   بگو از نظر شرعی هم کار درستی نمیکنه و بگو حلال نمی کنی 

نه عزیزم‌فقط این نیست   شما فکر کن ی پدر و مادری دارن زمینه ازدواج بچه هاشون رو فراهم نکنن ظلم‌ ...

تازه اینم خانواده پدری من که خیلی ادعای مذهب و ایمان دارن یه عموی شهید و یه عموی طلبه که کار اونم جالب بود

زمانی که پدربزرگم فوت شد عموی بزرگم که روحانی و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران هست وظیفه داشت بعنوان پسر بزرگتر نمازهای پدربزرگمو بخونه یا پول بده بخونن ولی خیلی قشنگ گفت من نمیدم از خودم و اگه میخواین یه زمینهاشو بفروشین بدین براش بخونن یعنی از سهم الارث خواهر برادرا رفت واسه وظیفه ای که گردن اون بود

2738
میشه خوب هم میشه نمی خوای حضوری بزنی نزن ی موقعی گیر بیار تلفن بزن بهش بعدم دیدی خوب نشد گردن نگیر ه ...

واقعا هم حلال نمیکنم چون بخدا بعضی شبها من از غصه بابا مامانم همش بغض میکنم و  گریه ولی نا حقیه که پسر اون با خیال راحت هر امکاناتی واسش فراهمه و خوش داره شاهانه زندگی میکنه 

بخدا یه هزارم زحمتایی که مامانم واسه مادرجونم کشید رو زنموم که الان ۲۸ سالشه نکشیده

سه تا عمو و یه عمه تازه شوهر عمه ام خیلی آدم بکش و طلبکاریه  من نمیدونم اون چطور راضی شده به ...

بقیه عموهاتون مشکلی ندارن با دادن سهمشون؟ کاش پدرتون باهاشون صحبت کنه ببینه نظر اونا چیه. اگه هم وضع مالی اونا نسبت ب پدرتون بهتره و از سهمشون میگذرن میتونین خودتون با مادربزرگتون صحبت کنین. ممکنه راضی بشن پول اون قسمت  رو ب پدرتون بدن گفتین ک مذهبی هستن براشون توضیح بدین ک این پول تو زندگی پدرتون تفاوت ایجاد میکنه و ایشون ته دلش راضی ب بخشش نیست

بقیه عموهاتون مشکلی ندارن با دادن سهمشون؟ کاش پدرتون باهاشون صحبت کنه ببینه نظر اونا چیه. اگه هم وضع ...

مادربزرگم‌گفته مشکلی ندارن ولی تا خودشون نگن من باور نمیکنم مخصوصا عمه ام که دشمن زنمومه

ولی وضع مالی همشون خیلی بهتره

نه عزیزم اونا هیچ کار خاصی نمیکنن براش اتفاقا یکی از عموهام که پرستاره کل کاراش رو دوش اونه و الان ه ...

کلا  تا وقتی زنده هستن اختیار تام دارن و کسی نمیتونه به زور بگیره یا با قانون چون صاحب زنده هست . خدا سایه پدر بزرگ و مادر بزرگها کم نکنه .وقتی نباشن قوم و خویش میشن غریبه

مثل مامان من سهم ارثشو داد پسراش بمنم هزارتومن نداذ😢

مثل مامان من 🤕

صلوات خاصه امام زمان (عج):  اَللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى وَلِيِّكَ وَ ابْنِ أَوْلِيَائِكَ الَّذِينَ فَرَضْتَ طَاعَتَهُمْ وَ أَوْجَبْتَ حَقَّهُمْ وَ أَذْهَبْتَ عَنْهُمُ الرِّجْسَ وَ طَهَّرْتَهُمْ تَطْهِيراً
مادربزرگم‌گفته مشکلی ندارن ولی تا خودشون نگن من باور نمیکنم مخصوصا عمه ام که دشمن زنمومه ولی وضع ما ...

ممکنه مادر بزرگتون ب هر کدوم از بچه هاش گفته بقیه راضین تا اونا هم حرفی نزنن.پدرتون باید با عموهاتون صحبت کنن. اگه هم اونا میخوان بگذرن شما نمیتونین برین پیش مادر بزرگتون و باهاشون صحبت کنین از وضع پدرتون؟یا حتا پیش عموی کوچیکتون. سهم الارث پدرتون تقریبا نصف یک دانگ میشه که در مقابل بقیه خونه خیلی کمتره که اگه بشه پولش رو ب پدرتون بدن

2706