2726
عنوان

معنی این جمله کتاب

73 بازدید | 11 پست

واقعا درکش نمیکنم ، کتاب نیمه تاریک وجود ، این جمله که میگه از ویژگی آدمی که بدمون میاد حتما اون ویژگی تو خودمون هست مثلا از یه نفر به خاطر حسادت بدمون میاد حتما اون ویژگی در ما وجود داره ؟ بهش میگن نیمه تاریک 

لبخند بزن   

هوم مثلا تو از خسیس بودن یه نفر بدت میاد اگه خودت اونو نداشته باشی اصلا چجوری میخوای درک کنی که خساست چیه که بخوای وقتی تو وجود یکی دیگه میبینی ازت بدش بیاد؟ پس تو وجود داری که میتونی خساست رو درک کنی 

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728

من از این کتاب اصلن خوشم نمیاد، نمی دونم منظورش چیه.

ولی اینو تقریبن قبول دارم که اگه از یه ویژگی به طور افراطی متنفری و خیلی عصبانیت می کنه، یا خودت اون ویژگی رو داری یا به یه دلیلی ته دلت از داشتن اون ویژگی شرم و وحشت زیادی داری.

⚠️ اولین درس اقتصاد: منابع و امکانات محدودن. ⚠️ اولین درس سیاست: اولین درس اقتصاد رو نادیده بگیر‌. ⚠️ بند و بار برای چهارپایان استفاده میشه، نه برای انسان. انسان بند و بار نداره، ارزش و چهارچوب داره. 

این همون فرافکنی هست یعنی وقتی شما از حسادت بدت میاد ومیگی فلانی خیلی حسوده ومن خوشم نمیاد ودرمورد اینکه حسادت بده توضیح میدی گفته میشه چون دروجود خودت هست  ونمیخوای اونو بپذیری به دیگران نسبتش میدی دلیلش همون عدم پذیرش ویژگی های وجودی خودته که یا بهشون اگاهی ویا اگاه نیستی اما در رفتار وتفکرت هست ویه جایی خودشو بروز میده اون ویژگی

هرگز با یک ادم نادان مجادله نکنید؛تماشاگران ممکن است نتوانند تفاوت بین شما را تشخیص دهند...
هوم مثلا تو از خسیس بودن یه نفر بدت میاد اگه خودت اونو نداشته باشی اصلا چجوری میخوای درک کنی که خساس ...

شاید درک میکنه چون ازش ضربه خورده!

من هیچوقت به کسی حسادت نداشتم ، بعضی از اطرافیانم حسادت شدیدی نسبت به من داشتن ولی متوجه نمیشدم ، اصلا نمیفهمیدم

ولی بعد از ضربه خوردن های زیاد متوجه ی حسادتشون شدم

و دیگه ازشون دوری میکنم ، من فهمیدم حسودن نه به خاطر این که حسود باشم ، چون ضربه خوردم

🎶 زن، زندگی، آگاهی 🦋

دقت کنید به این معنا نیست که فلان ویژگی توی اون فرد نیست. ممکنه باشه ممکنه نباشه

ولی قطعا در وجود خودمون هست که تونستیم از رفتار دیگری اونو بازیابی کنیم

یعنی الگوی ذهنی داشتیم که قادر به شناختش بودیم