2703
2553
عنوان

ترديد راجب كامپوزيت

146 بازدید | 13 پست

سلام وقتتون بخير 

من دندونام يكمي بهم ريختگي داره

دوست دارم كامپوزيت كنم اما خيلي مرددم 

خيليارو ميبينم بد شدن بعد كامپوزيت اصلا معلومه كامپوزيت دارن

تو چندتا تاپيك خوندم ك دردسر داره بهداشتشو اين حرفا

خيليا پشميونن و از پوسيدگي گفتن

از يطرف ميبينم روزي كلي ادم دارن كامپوزيت ميكنن

تمام بلاگرا كامپوزيت دارن اينستارو باز ميكنم همه دندوناشون خوشكل هاليووديه ادم واقعا ميمونه !نميدونم انجام بدم يا نه

اگه دندونات نامرتبه بخوای کامپوزیت کنی تراش میخوره که به دندونات آسیب میرسه 

من خودم پارسال همین قصد رو داشتم خیلی تحقیق کردم ولی به این نتیجه رسیدم ارتودنسی کنم 

کجا باید برم یه دنیا خاطرت تو رو یادم نیاره😔                      کجا باید برم که یک شب فکرتو منو راحت بذاره😔                 چه کردم با خودم که مرگ و زندگی برام فرقی نداره😔           محاله مثل من توی این حال من کسی طاقت بیاره😔           کجا باید برم که تو هر ثانیم تو رو اونجا نبینم 😔                   کجا باید برم که بازم تا ابد به پای تو نشینم😔                      قراره بعد تو چه روزایی رو من تو تنهایی ببینم😔                    دیگه هر جا برم چه فرقی میکنه از عشق تو همینم😔

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

اسی من سال ۹۴ کامپوزیت کردم عالیه نه موادم ریخته نه پوسیده شده دندونام نه غیرطبیعیه. فقط باید تا چندماه رعایت کنی همین 

یه مامان شاد و پرانرژی که جز شادی و ارامش پسرم چیز دیگه ای مهم نیست ، خونه بهم ریخته مرتب میشه ، چای سرد شده رو میشه عوض کرد ، غذای یخ شده رو میشه داغش کرد، ظرفای نشسته بالاخره شسته میشن اما دیگه بچه هامون 1ساله یا 2ساله یا 3 ساله و ... نمیشن پس از لحظه به لحظه بزرگ شدنش لذت میبرم و سخت نمیگیرم پسر کوچولوی من مامان عاشقته  
2720

از من می شنوی نکن برو ارتودنسی کن 

کامپوزیت   میاد رو دندون احتمال پوسیدگی داره تا آخر عمرت باید کامپوزیت کنی هر ۵_۶ سال کلی خرج کنی بلاگرا پولشون زیاده هی میرن ترمیم میکنن.  

« Made in pain 💔» به دَشتـی رسیدی بلندتر بخند! بلندتر بخند یادِ خونه بیـوفتُم ..:)                                                           هر هویتی رو رها کردم.‌ هر احساسی رو از بین بردم. هر خاطره‌ای رو‌ دفن کردم و هر آرزویی رو نادیده گرفتم. به نظر میرسه بی‌نقص‌ترین فرصت برای زندگی‌کردنه. بدون زنجیر.                  مردمان شهر برای آزادی تابوت ساختندو برای عشق مرز، غافل از اینکه نه آزادی در تابوت جا میگیرد، نه عشق مرز میشناسد.-ارنستو چگوارا      لینک تاپیک اهدای عضو من کلیک کنید. ❤️
از من می شنوی نکن برو ارتودنسی کن  کامپوزیت   میاد رو دندون احتمال پوسیدگی داره تا آ ...

اولین تصمیمم ارتو بود اتفاقا سه تا دندون عقل بخاطرش جراحی کردم همه دندون عقلام نهفته بودن اثسر اخری انقدر اذیت شدم ک حد نساب نداشت مرگ ب چشمم دیدم بعد گفتم شاید اخری نیاز ب جراحی نباشه دکتر دید گفت چرا هم اون جراحی میخواد هم ی ایمپلنت باید انجام بدی ک این کارا کلی زمان میبره و فک نکنم بتونم تحمل کنم حتی نمیدونم چرا گفت ایمپلنت دندونم سالمه سالمه

اولین تصمیمم ارتو بود اتفاقا سه تا دندون عقل بخاطرش جراحی کردم همه دندون عقلام نهفته بودن اثسر اخری ...

این همه هزینه کردی و درد کشیدی میخوای با کامپوزیت ردش کنی بره به نظرت حیف نیست . 

باور کن کامپوزیت همچنین هم کار شاخ و قشنگ و  بی ضرری نیست وقتی انجام بدی متوجه میشی در حق دندونات ظلم کردی چون اینجوری که معلومه میتونی ارتو کنی و هزینه شو داری پس از فکر کامپوزیت بیا بیرون 

« Made in pain 💔» به دَشتـی رسیدی بلندتر بخند! بلندتر بخند یادِ خونه بیـوفتُم ..:)                                                           هر هویتی رو رها کردم.‌ هر احساسی رو از بین بردم. هر خاطره‌ای رو‌ دفن کردم و هر آرزویی رو نادیده گرفتم. به نظر میرسه بی‌نقص‌ترین فرصت برای زندگی‌کردنه. بدون زنجیر.                  مردمان شهر برای آزادی تابوت ساختندو برای عشق مرز، غافل از اینکه نه آزادی در تابوت جا میگیرد، نه عشق مرز میشناسد.-ارنستو چگوارا      لینک تاپیک اهدای عضو من کلیک کنید. ❤️

من ۷/۸ سال پیش ارتودنسی کرده بودم دندونام مرتب و قشنگ شد ولی ۲تا جلویامو پارسال خرگوشی کامپوزیت کردم کاملا هم رنگ بقیه دندونام شد اگر برگردم عقب بازم ارتودنسی رو انجام میدم چون اصولی و دائمیه ولی جفتشم پوسیدگی داره به هرحال

2714

ارتودنسی و کامپوزیت دو مقوله جداست..ارتودنسی بنیادی تر و منطقی تره...من چون منع دندون کشیدن داشتم کامپوزیت کردم و تراش دادم و پیش ی دکتر خوب و مطمعن..کاملا از نتیجه کارراضیم.ن از لحاظ بهداشت و نه رنگ و نه ترک و ترمیم تا بحال تو این پنج سال مشکلی نداشتم خداروشکر

از من می شنوی نکن برو ارتودنسی کن  کامپوزیت   میاد رو دندون احتمال پوسیدگی داره تا آ ...

من دندونای جلو کلا پر شده فقط یه لایه میناش مونده اونا هم میشکنه من کامپوزیت بکنم چی میشه؟؟؟هزینش چقدره

زندگی پر از فراز و نشیبه باید بجنگی تا سر بلند بشی  
من دندونای جلو کلا پر شده فقط یه لایه میناش مونده اونا هم میشکنه من کامپوزیت بکنم چی میشه؟؟؟هزینش چق ...

کامپوزیت  به پایه ی دندون نیاز داره وقتی دندونات تا این حد ضعیفن کامپوزیت رو به چی بچسبونه دکتر ؟  

کامپوزیت موادیه که روی دندون میاد و به شکل قالب تراش داده میشه . وقتی پایه ی پشت  کامپوزیت ضعیف و شکننده باشه اصلا امکانش نیست و اگه امکانش باشه و یه دکتر بی وجدان اینکارو انجام بده مطمن باش سر یکی دوسال هم دندوناتو کامل از دست میدی. 

هزینه اش  هم بستگی به مواد و تبحر پزشک داره  از ۳۵۰ بدترینش شروع میشه تا  واحدی دو ملیون حتی . 

کامپوزیت  به پایه ی دندون نیاز داره وقتی دندونات تا این حد ضعیفن کامپوزیت رو به چی بچسبونه دکتر ...

پس چ کنیم 

من دندونای جلو کلا پر شده فقط یه لایه میناش مونده اونا هم میشکنه من کامپوزیت بکنم چی میشه؟؟؟هزینش چق ...

برو پیش دکتر مهبد شایگان مشاوره کن. مطبش توی سعادت اباده. ویزیتشم رایگانه. اگه قابل انجام بشه برات انجام میده. هزینه هاشم پایینتر از جاهای دیگس

برو پیش دکتر مهبد شایگان مشاوره کن. مطبش توی سعادت اباده. ویزیتشم رایگانه. اگه قابل انجام بشه برات ا ...

من تبریزم متاسفانه بازم مرسی🙏🌺