2737
2734
عنوان

نحوه درمان کمالگرایی کنکوری

216 بازدید | 12 پست

سلام من ۱۸ سالمه. من خیلی کمالگرا ام . یعنی وقتی می خوام درس بخونم باید هر مطلب را دقیق و تست ها را همشو درست پاسخ بدم.مثلا برای خواندن دو صفحه زیست ۱ ساعت می‌کشه چون خیلی وسواسی می خونم.به نظرتون چطور مشکلم رو حل کنم؟

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728
نکن وگرنه میشی شکل من😐 قرار نیست تمام مشکلاتت همون اول و با خوندن حل بشه نصفش با تست حل میشه نصف ...

نمیدونم چی کار کنم عادت کردم .یا باید کامل بخونم یا اصلا نمی خونم. به خاطر همین درس رو نمی خونم

درک میکنم منم همینجوری بودم ولی کم کم سعی کردم بیخیال بشم، تند بخونم، تو نوشتن مخصوصن من خیلی وسواسی بودم جزوه هامو تا یکم بدخط یا نامرتب می‌نوشتم کل برگه رو پاره میکردم دوباره از اول🤦 نمی‌دونم دقیقن باید چیکار کنی تلاشتو بکن دیگه😫

با خود مدارا کن، تو جز خویشتن کسی را نداری 🍂 وقتی که احساس تنهایی میکنید و به تنگ آمده اید احتمال آنکه انتخاب های ضعیف تری بکنید بالا میرود؛ استیصال برای دوست داشتن آدم را به کجا که نمیکشاند! با شکم خالی به خرید نروید چون هر غذای ناسالمی را انتخاب خواهید کرد.
نمیدونم چی کار کنم عادت کردم .یا باید کامل بخونم یا اصلا نمی خونم. به خاطر همین درس رو نمی خونم

نتیجه اشو سال بعد میبینی اگه همینجوری ادامه بدی...تجربه دو بار کنکورو دارم و میدونم کمالگرایی چقدر سمه برا دانش آموز

2738
چه عادت بدیه

اگه شرایطشو داری پنج شش جلسه برو پیش روانشناس

با خود مدارا کن، تو جز خویشتن کسی را نداری 🍂 وقتی که احساس تنهایی میکنید و به تنگ آمده اید احتمال آنکه انتخاب های ضعیف تری بکنید بالا میرود؛ استیصال برای دوست داشتن آدم را به کجا که نمیکشاند! با شکم خالی به خرید نروید چون هر غذای ناسالمی را انتخاب خواهید کرد.
درک میکنم منم همینجوری بودم ولی کم کم سعی کردم بیخیال بشم، تند بخونم، تو نوشتن مخصوصن من خیلی وسواسی ...

الان هم میگم چون الان دیره برای شروع کنکور بمونه برای سال بعد

الان هم میگم چون الان دیره برای شروع کنکور بمونه برای سال بعد

نهه خواهشاً یجور مشکلتو حل کن، الان دیر نیس بخدا بعضیا ماه های آخر شروع میکنن حتی ولی ب نتیجه ی دلخواهشون میرسن فقط باید اراده کنی و مصمم باشی