2410
2553
عنوان

فقط کسانی ک یه زمانی حسادت میکردن و حالا خوب شدن بیان

| مشاهده متن کامل بحث + 1678 بازدید | 36 پست

عزیزم شما اگر میزان اعتماد بنفستو ببری بالا بخاطر همه چیز از خدا تشکر کنی بهتر میشی دیگه کمتر خودتو بابقیه مقایسه میکنی بعد عزیزم ظاهر زندگی مردمون نببین خیلیا ففد الکی نشون میدن فلان بهمانن اما نیس خوشبخت واقعی جار زدن ندارخ

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

باطن زندگی خودتو با ظاهر زندگی دیگران مقایسه نکردن من بعدخیانت شوهرم فهمیدم آرامش بهترینه الانم اصلا پولداری دیگران مهم نیس اینو بدون پول دنبالش احتمالا کثافتکاری هم میاد مثل مردای خیانتکار واینکه این زندگی رو گذرا ببینی و ابدیت اون دنیاس بیشتر دیگه تو فاز معنویتم 

2720
منم خیلی کم بود حسادتم.ولی الان یه ساله خیلی زیاد شده.نمیدونم چرا😳

بخدا منم تا یچی تو تلوزیون میبینم مقایسه میکنم اخر بابام دعوام کرد خسته شدم ولی زود یادم میره وفک نکنم این حسودی باشه

آره واقعا.

ببین عزیزم زیاد برو جلو ایینه از خودت تعریف مثلا جشمات قشنگه بگو وای چقد من چشمام قشنگه یا لباسم قشنگه یا این رنگ خیلی بهم میاد یا بگو من خوشبختم پس دلیل نداره ب کسی حسادت کنم یا اینکع ی دفتر داشته باش احساستو بنویی بعد بیا بگو کدوم رفتارت بده سعی کن خوبش کنی 

اوهوم.واقعا ممنونم.این شد یه راهکار عالی و اصولی و کاربردی .ممنون.پس بنویسم چی دارم ک دیگران ممکنه ح ...

فداتون عزیزم، ببینید یه دفترچه برای قسمت های مثبت زندگی خودتون داشته باشید و هر روز و شب بهش نگاه کنید یا چیزی یادتون میاد بهش اضافه کنید،

یه جاهایی که حسودیتون شد به یه نفر

اول از خودتون بپرسید من دقیقا به کدوم قسمت این شخص حسودیم شد

نترسید از اینکه حس حسادت رو بپذیرید در خودتون هرچی بگیم وای نه حسودی نکنم چه کار زشتی و حستونو ایگنور کنید بدتر میشه

از خودتون بپرسید به چی حسودی کردم دقیقا

و بعدش تو ذهنتون یچی میاد

مثلا (به اینکه چقدر دوست دارنش بقیه ) فرض

بعد از خودتون بپرسید من چطور میتونم این ویژگی رو در خودم زیاد تر کنم

بعد از  خودتون بپرسید من چه ویژگی های قشنگی دارم که بقیه ممکنه به من حسودیشون بشه

این روش فعال سازی ذهن منتقد خیلی کمک میکنه 

2714

من دلیل حسادتم خونوادم بودن. مادرو پدرم چون شاغل بودن منو با بچه های همکاراشون مقایسه میکردن و همیشه دیگران واسشون مهمتر از من بودن با غریبه ها صمیمیتر بودن با فامیل راحتر بودن و من کمبود محبت دیدم اینا باعث شد من حسود بار بیام تبعیض بین منو برادرم 

گاهی اطرافیان باعث این مورد میشن! مثلا جاریم سفر میره،با خانوادش خوش میگذرونه،ب خانواده شوهر محل نمیده ولی مادرشوهرم خیلی ازش حمایت میکنه،ولی اگ من بخام تا یه شهر نیم ساعت اون ورتر برم و مادرشوهرم نیاد یه قشقرق بپا میکنه!وقتایی ک میرم خونه پدرم میمونم زنگ میزنه شوهرمو پر میکنه،غیر ممکنه بعد.با شوهرم دعوامون نشه،هرچی بخاد اول ب شوهرمن میگه بعد ب پدرشوهرم!!بیشتر وقتا اینجان،دیگه از بس اذیت شدم استرس گرفتم!مثلا هرلحظه حس میکنم پشت در خونمون هستن!همه دردسراشون واسه منه و تعریف و تمجید واسه جاری!!بعد تازه جاریم ب شدت بمن حسادت میکنه،خودش دوتا بچه داره،من یکی،بعد چشم نداره دخترمنو ببینه!!😐

امضای زمان بارداری: لطفا برا سلامتی و شفای مادرم دعاکنید😔😔شاه پناهم بده🙏امصای جدید: لطفا برای سلامتی و شفای مادرم وپدرم دعاکنید😔😔خدایا کی به آرامش  میرسم؟؟ افسرده و خسته شدم، خدایا بهم رحم کن امیدم فقط تویی🤲

من یه مدت حسود شدم و باعث پیشرفتم شد😁مثلا وقتی میدیدم همه اقوام شوهرم طلا میخرن و...منم ب شوهرم گفتم باید واسم بخری،خداروشکر الان راصی هستم مثلا یبار یه پلاک خریدم سه تومن،الان شده نه تومن🥰،فعلا تحت نظر پزشکم واسه بچه دوم،ان شاءالله نتیجه بگیرم حله،اگ حل نشد مجبورم طلاهام بفروشم واسه ای وی اف

امضای زمان بارداری: لطفا برا سلامتی و شفای مادرم دعاکنید😔😔شاه پناهم بده🙏امصای جدید: لطفا برای سلامتی و شفای مادرم وپدرم دعاکنید😔😔خدایا کی به آرامش  میرسم؟؟ افسرده و خسته شدم، خدایا بهم رحم کن امیدم فقط تویی🤲
فداتون عزیزم، ببینید یه دفترچه برای قسمت های مثبت زندگی خودتون داشته باشید و هر روز و شب بهش نگاه کن ...

راستش من به خواهرم حسودی میکنم و اینکه فکر میکنم هیچ جوری دیگه نمیتونم به اون برسم و در گذشته اون از من پایین تر بوده و یه عمر تلاش کرده و حالا از من بالاتره و من دیگ وقت و جون اینو ندارم ک به اون برسم و اینکه همه از من توقع دارن که من خونه ی بهتری تو منطقه بالاتر شهر داشته باشم و من در توانم نیست که توقعات بقیه رو برآورده کنم.واینک داداشم ک یه عمر از من پایینتر بوده حالا باتلاش از من بالاتر خواهد رفت و من نمیتونم به اون برسم و نمیتونم اونقدر تلاش کنم.و اینکه من خانوادمو نا امید کردم وزیاد تلاش نکردم تو زندگیم و حالا نمیتونم با این سنم از سر شروع کنم و دیگه دیر شده.

البته باردار هم بودم و دیابت هم داشتم و رژیم سخت گرفتم چند ساله.اینا تاثیر داره رو زیاد شدن حسادتم؟

ببخشید طولانی شد

2706