2726
عنوان

مامانای شاغل راهنمایی بدین

101 بازدید | 11 پست

پسر من یک سالشه.آبان میشه یک سالو یک ماه

من از خرداد میخواستم برگردم سرکارم.ولی خب تازه غذاخور شده بود بعد پسرم بدندونم هست.دیگ هی ی ماه ی ماه برگشتنم ب کار عقب افتاد

دیگ میگفتم بعد یکسالگیش میرم.

شوهرم میگ هرجور دوسداری ولی دلش نمیخواد برگردم سرکارم.از طرفی پسرم دیگ خ اذیتم نمیکنه دلم میخواد برگردم سرکارم .هم تایم کاریم زیاد نیس هم میترسم نرم جایگزین همیشگی بجام بزارن

نیاز مالی نداریم ولی با این وضع اقتصادی خ خوبه ک من برگردم سرکارم.شوهرم چند ماهیه خ واسم هزینه میکنه.آرایشگاه.لباس هرچی بخوام بهترینو میگیره ک برنگردم.قبلا خب شاغل بودم خ از هزینه هامو خودم پرداخت میکردم

بنظرتون برم یا نرم.من میگم واسه بچم ی پس اندازی میشه

هرچی بگذره هم من تنبل میشم هم شاید دیگ شرکت منو نخواد😏

ی چیز دیگ بچمو باید ببرم پیش مامانم یا مادرشوهرم.ک مامانم نزدیکم نیس.با مهد گذاشتنشم هردو مخالفیم

پسر قشنگم از وقتی اومدی هر روز مامانی بهاره😍.مادر بودن حس عجیب و خاصیست. احساس میکنم قلبم جایی بیرون از سینه میتپد.                                 پسرم، مرد کوچکم، جهان برای من در تو خلاصه میشود💙💙💙   پسرم آرام دوستت خواهم داشت طوریکه هیچکس به جز خودت این حس مرا درک نخواهد کرد💙

من ترجیح می‌دم اگه روزی بچه دار شدم خودم ازش نگهداری کنم و روزمو با اون بگذرونم

مثل خون در رگ های من          محترم باشیم                                                                           گریه کردیم دوتا شعله‌ی خاموش شده، گریه کردیم دو آهنگ فراموش شده، پر کشیدیم بدون پر زخمی باهم، عشق بازیِ دوتا کفتر زخمی باهم، زندگی حسرت یک شادی معمولی بود، زندگی چرخش تنهایی و بی‌پولی بود، شعر من مزه‌ی خاکستر و الکل می‌داد، شعر من را وسط زندگی‌ات هول می‌داد، مرگ پشت سرمان بود نمی‌دانستیم، بوسه‌ی آخرمان بود نمی‌دانستیم، زخم سهم تنمان بود نمی‌ترسیدیم، زندگی دشمنمان بود نمی‌ترسیدیم، نگران بودی اندوه تو خاکم بکند، نگران بودی سیگار هلاکم بکند، نگران بودی این فرصت کم را بکشم، نگران بودی یک روز خودم را بکشم، مرگ پشت سرمان بود نمی‌دانستیم، بوسه‌ی آخرمان بود نمی‌دانستیم، زخم سهم تنمان بود نمی‌ترسیدیم، زندگی دشمنمان بود نمی‌ترسیدیم، آه بدرود گل یخ زده‌ی بی‌کس من، آه بدرود زن کوچک دلواپس من، بغلم کن غم در زخم شناور شده‌ام، بغلم کن گل بی طاقت پر پر شده‌ام، بغلم کن که جهان کوچک و غمگین نشود، بغلم کن که خدا دورتر از این نشود، مرگ پشت سرمان بود نمی‌دانستیم، بوسه‌ی آخرمان بود نمی‌دانستیم، زخم سهم تنمان بود نمی‌ترسیدیم، زندگی دشمنمان بود نمی‌ترسیدیم...

همه چیز به خودت و روحیه ت بستگی داره

اولا که بخوای پیشش هم بمونی نهایت تا سه سال هست بعدش بچه حداقل هفته 2-3 روز باید بره مهد هم برای اموزش و هم اینکه اجتماعی بار بیاد

ثانیا بهتره مهد نذاری تا زبون باز نکرده یعنی پیش مامانت ببری سختی داره ولی می ارزه

ثالثا خب کار و داشتن درامد خیلی مهمه بنظرم حالا هر چقدرم همسرت تامین کنه و پول بده برای آینده لازمه پس انداز و درامد داشته باشی، مگر اینکه با همسرت طی کن اگر خونه بمونی معادل حقوقت رو بهت بده و بیمه این مدت رو حتما رد کن و بچه ت بزرگتر شد دوباره دنبال کار باش.

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

من ترجیح می‌دم اگه روزی بچه دار شدم خودم ازش نگهداری کنم و روزمو با اون بگذرونم

بچه داری خ سخته. همش از صبح تا شب باید بشینی بچه داری کنی.تنوع خوبه

پسر قشنگم از وقتی اومدی هر روز مامانی بهاره😍.مادر بودن حس عجیب و خاصیست. احساس میکنم قلبم جایی بیرون از سینه میتپد.                                 پسرم، مرد کوچکم، جهان برای من در تو خلاصه میشود💙💙💙   پسرم آرام دوستت خواهم داشت طوریکه هیچکس به جز خودت این حس مرا درک نخواهد کرد💙
2728

شاغل بودن یا نبودن هر زنی بسته به شرایط مالی و علاقه و تفاهم با همسرش داره من خودم از دوسالگی دخترم سرکار رفتم خیلییی سخت بود صبح شش میبردم خونه مامانم یا اون میومد بعد هم یکم‌بزرگتر شد مهد بردم چون اجتماعیه دخترم و همش میخواس تو محیط شلوغ باشه بازی اموزش ببینه شما باید خودتو برای روزای سخت و خستگی اماده کنی من هم نیاز مالی داشتم هک علاقه به کار کردن و مستقل بودن دارم و الان دخترم نه سالشه تقریبا مشکلات کم شده ولی خوب درس مشق کلاسای اموزشیش همشون برام نایی نمیزاره ولی در کل راضیم چون به هیچ وجه دوست ندارم بشینم در دیوار خونه رو‌نکاه کنم کلا مخیط بیرون بهم نشاط و روحیه میده تو خونه باشم افسردگی سریع میاد سراغم دخترمم گاهی میگه مامان نرو ولی بارها گفتم بخاطر اونه که داریم کار میکنیم تا شرایط بهتری براش فراهم بشه شما ببین روحیه ات با چی سازگاری داره جدا از مسایل مالی به همه اینا فک کن بچه مربضی داره درس و مشق و تکالیف نظافت خونه اشپزی شوهر داری و کار بیرون اگه میتونی و درکنارش علاقه به کار بیرون هم داری بهتره بری ولی بزار پسرت حدود دوسالش بشه راحتتر میتونه ازت حدا بشه

همه چیز به خودت و روحیه ت بستگی داره اولا که بخوای پیشش هم بمونی نهایت تا سه سال هست بعدش بچه حداقل ...

اره درآمد داشته باشم ک خ خوبه.شوهرم ک حقوقمو نمیده فقط هزینه هامو میده.بعدم میگم بچم بزرگ شد این کارمو از دست بدم از کجا معلوم بتونم کار پیدا کنم.بالاخره اینجا چند سال بودم میشناسن منو .مشکلی داشتم باهام کنار میان

شاغل بودن یا نبودن هر زنی بسته به شرایط مالی و علاقه و تفاهم با همسرش داره من خودم از دوسالگی دخترم ...

پسرم با مامانم خ جوره پیشش میمونه.من زود خسته میشم میترسم برم از پسش برنیام ولی ی مدته ۷صبح بیدار میشم کارامو میکنم ک اماده بشم

ما ک شاغل بودیم خونه نشستن کسلمون میکنه

پسر منم با اینک ی سالشه ولی خ دوسداره همش تو ی محیط شلوغ باشه.همش باید ببریمش بیرون یا خونه مامانم یا مادرشوهرم ک دورش شلوغ باشه

اره درآمد داشته باشم ک خ خوبه.شوهرم ک حقوقمو نمیده فقط هزینه هامو میده.بعدم میگم بچم بزرگ شد این کار ...

خب من از اون نظر گفتم که مخالف سر کار رفتنت هست

همین که دودلی یعنی رفتن سرکار برات مهمه دیگه ...

اگر میخوای بری حتما بچه رو پیش یکی از مامانها بزار

کلا بعد زایمان و تو پروسه بچه داری سرکاررفتن خیلی به برگشت روحیه و برگشت انرژی کمک میکنه

ادم واقعا بعضی وقتا از بچه داری خسته میشه و دلش تنوع میخواد.

من خودم سر شیش ماه برگشتم و پسرم پیش مامانم بود و خدا رو شکر همزمان شد باکرونا و همش دورکاری و کاهش ساعت کار و ... کلا روزی پسرم تو این مورد زیاد بود و تایم خیلی بیشتری رو باهاش گذروندم 

بالاخره ادم از اینده خبر نداره ان شاالله اوضاع شمام اوکی بشه دیگه نگران پسرت نباشی

پسرم با مامانم خ جوره پیشش میمونه.من زود خسته میشم میترسم برم از پسش برنیام ولی ی مدته ۷صبح بیدار می ...

بله واقعا کار بیرون با خونه اونم بچه کوچیک طاقت فرساس من خودم سرکار مثلا از مهد زنگ میزدن باید میکوبیدم از تهران میومدم کرج چون محل کارم تهران و خونم کرج بود بعد گاهی همسرم دیر میرسید یا زود میرفت من باید بچه رو تو سرما میبردم میاوردم تنهایی تو بغلم تازه میرسیدم باید غذا درست میکردم نظافت و خیلی کارای دیگه ولی من چون کار کردن و شغلمو دوس داشتم تحمل میکردم الان یکم راحتر شدم دخترم بزرگتر شده ولی وظایف کم نشده فقط ما عادت میکنیم و خودمونو وفق میدیم باهاش منم خوشبختانه دخترم با مامانم جور بود و دوران کودکیش گذشت باهمه سختیاش شماهم نگران نباش عادت میکنی من به همسرم گفتم پولدارترینم باشه بازم من کار میکنم چون حس خوب از کار کردن میگیرم حس مفید بودن اعتماد به نفس و دوس دارم تازمانیکه دوس دارم سرکار برم 🥰

خب من از اون نظر گفتم که مخالف سر کار رفتنت هست همین که دودلی یعنی رفتن سرکار برات مهمه دیگه ... ا ...

درسته منم میگم واسه روحیم خ بهتره برگردم

خدا پسرتو واست حفظ کنه.موفق باشی عزیزم

بله واقعا کار بیرون با خونه اونم بچه کوچیک طاقت فرساس من خودم سرکار مثلا از مهد زنگ میزدن باید میکوب ...

خ کارت سخت بوده.مسافت طولانی بوده

من با شوهرم صحبت کردم قبول کرده پسرمو ببره خونه مامانم یا مادرشوهرم

ایشالا ک منم بتونم بخوبی کارامو پیش ببرم

موفق باشی عزیزم