2410
2553
عنوان

حرف نزدن کودک ۵ ساله ،

11984 بازدید | 47 پست

پسر من الان ۵ سال و ۱۱ ماهشه که البته حرف،زدنش خوبه فقط یکم عقب تر از هم سالان خودش هست البته اگه زیاد ازش سوال بشه طرف متوجه این مشکل میشه

اما من ۲ سال و ۵ ماهش،بود بردم گفتار درمان چون کلمات زیادی بلد بود بیشتر از ۵۰ تا اما به کار نمی برد گفتار درمان گفت اگه تا سر ماه ۲۵ کلمه دیگه یاد گرفت مشکلی نیست بزارش مهد و تا نیاز شو درخواست نکرده برآورده نکن خلاصه هم ۲۵ کلمه تا بیشتر،یاد گرفت هم گذاشتم مهد هم از همون روز همه لیوانها واب جمع کردم شیر اصلی آب هم بستم تا بعد چند ساعت گفت آب و من بهش آب دادم و حرف زد والبته کلی،باهاش کار هم میکردم فلش کارت میزاشتم شبها موقع جواب شعر و قصه می گفتم طوری که بعد ۲۰ همسفرش کارتهای برنامه با ما یکدفعه شروع به گفتن کرد اما جمله ها محدود وکوتاه بود 

بعد ۹ ماه دیدم بازم عقب هست بردم به گفتار درمان دیگه که گفتن باید کاردرمانی بشه تا تقویت حافظه بشه با پیشنهاد خودم گفتار هم باهاش کار شد که خوب بود اما باز هم عقب بود

کرونا شد جلسات بعد چندین ماه قطع شد 

اینبار گفتار درمان آنلاین با خانمی که مراجعه مثل پسر من داشت آشنا شدم آخه پسرم تقریبا با شعر قطار الفبا و فلش کارتها خوندن یاد گرفته بود اما جملات طولانی بلد نبود واین گفتار،درمان همچین موردی قبلا داشت دوباره جلسات گفتار یه چند ماه ادامه دادم تا کرونا گرفتم و قطع شد و خودم بعد بهبودی با بچه کار کردم تنها نکنه مثبت پسرم این بود که پیشرفت میکرد و همین امیدوارم میکرد 

تا اینکه دیدم بعد این همه کار کردن جملات طولانی مشکل داره البته قصه  و شعر و حتی سوژه ای زیادی بلد بود 

دوباره با یه گفتار،درمان جدید کار شروع کردم و هنوز هم ادامه داره 

و نکته مهم این بود که گفتار درمان اول گفتن چیزی نیست به مرور حل میشه،

گفتار درمان دوم گفتن توجه تمرکز پایین ، گفتار درمان سوم گفتن حافظه شنیداری ضعیف داره و مورد ۴ گفتن اتیسم خفیف هست 

درصورتی که بچه من کاملا اجتماعی بود سریع با افراد گرم میگرفت، تماس چشمی خوبی داشت، فقط چون تا این سن گفتارش،کامل نشده بود و یکسری،فاکتورهای حسی داشت حس عمقی یکم ضعیف بود گفتن شبه اتیسم 

پسرم امسال رفت پیش دبستانی روز،اول بجز،زنگ اول که ساکت بود دیگه دائم تو کلاس راه رفته بود که معلم ش سریع به من انتقال داد و گفت به نظر من بیش فعال هست بهتره ویزیت روانشناس بشه گفتم روز اول و مدت طولانی رفت وآمدها محدود شده و بچه اذیت هست بزارید چند روز،بگذره ببینیم چی میشه اما من خودم فکرش هستم روز دوم که رفت گفتم چطور بود گفت عالی خیلی بهتر از روز اول 

اما من دنبال این بودم بهر حال مشکل بچه متوجه بشم از طریق دوستی که فرزند بیش فعال داشت و تحت نظر پرسیدم از کجا متوجه شدی گفت نقشه مغزی گرفتیم خلاصه کلی تحقیق کردم که مورد خوبی هست حداقل متوجه میشه آدم که مشکل کجاست درضمن قبلا هم گفته بودن مربی مهد که بیش فعال بهتر،دارو بخوره که بهشون گفتم مخالف دارو هستم تا زمانی که میشه با کاردرمانی  کنترل بشه خلاصه رفتم دنبال فهمیدن مشکل اصلی،درمان غیر دارویی دیروز نقشه مغزی گرفتیم خدا روشکر همه نظرهای قبلی رد شد بچه نه اتیسم داره نه بیش فعالی نه مشکلات دیکه فقط اضطراب داره و همین مانع حرف زدن و چند مشکل دیگه داره 

نکته مهم این بود که دکتر به همسرم گفت بزرگترین لطف در حق بچه انجام دادی که به خاطر  تشخیص اشتباه حرف نزدن و بیش فعالی بهش دارو ندادی 

اینا گفتن برای،اینکه مادرها عزیز سریع با حرف یه گفتار درمان با روانپزشک اطفال خودتون نبازید و حتما چه مثبت جواب دادن چه منفی پیش چند گفتار درمان روانپزشک ببرید تا تشخیص قطعی نگرفتی دارو ندید 

همون اول میخواستم بگم ای بابا چقدر سخت گرفتی بعضی بچه ها دیرتر به حرف میان و ... اینا 

که آخرش خودت گفتی

خواهر چقدر خودتون و اون بچه رو اذیت کردین... هرآدم سالمی بره دکتر از یه جاش یه عیبی پیدا میکنن... ببرش مهد ببرش پارک.. ببرش مغازه سوپری بگو خودت برو بگو چی میخوای... بردی نونوایی پول رو بده اون بده به نونوا و ... 

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

2720
خیلی طولانیع 

خوبه دیگه همه رو تو یه پست گفته دیگه نیاز نیست هی صد نفر بنویسه خب بقیه اش😊

مادر بودنم را خیلی دوست دارم ❤دلم ضعف میرود برای دنیایی مادری❤دنیایی که متعلق به خودت نیستی❤همه جا حضور کسی را احساس میکنی❤که آنقدر بی پناه است،که فقط آغوش تو آرامش میکند❤آنقدر کوچک است که دست های تو هدایتش میکند❤آنقدر ضعیف است است که شیره ی جان تو پرورشش میدهد❤مادر بودنم را دوست دارم❤چون به بودنم معنا میدهد❤
2714

پسر من اضطراب داره دیر هم حرف زد 

الان هم وسواس فکری داره ک منشا اون وسواس فکری اضطرابش هست الان مشاوره میره بهتر شده ولی اضطراب هم خیلی مشکل های دیگ میاره حتما پیگیرش‌باش 

رنج نباید تو را غمگین کند! در اینجاست که اکثر مردم اشتباه می‌کنند ! رنج قرار است ک تو را هوشیار کند به اینکه زندگی تو نیاز به تغییر دارد !چون انسان زمانی آگاه می‌شود که زخمی شود. رنج نباید بیچارگی را بیشتر کند. رنج را تحمل نکن رنج را درک کن! این فرصتی است برای بیداری .بیدار که میشوی بیچارگیت تمام میشود!! (کارل گوستاو یونگ‌ )

من فکر کنم این اضطراب رو از رفتارهای شما گرفته از بچگی نگرانش بودین و دنبال درمانش بودین. حتما بارها جلوی خودش در این مورد حرف زدین به بچه تلقین شده که مشکل داره

بی تو مهتاب شبی باز از آن کوچه گذشتم... 

عزیزم میشه درخواست دوستیمو قبول کنی یه سوال دارم ازت

میشه برای سلامتی آقامون امام زمان ع یه صلوات بفرستی🌷🌷🌷🙏🏻🙏🏻🙏🏻 اگه امضامو دیدی ۳ تا صلوات هم برای خوشبختی من و همسرم و سلامتی بچه هام و سلامتی پدر و مادرم مهمونم کن🙏🏻🌷🌷🌷ممنونتم الهی که هرکی برای امضام صلوات فرستاد خداوند خوشبختش کنه و گره از همه ی مشکلاتش باز بشه آمین🤲🤲🌷
پسر من اضطراب داره دیر هم حرف زد  الان هم وسواس فکری داره ک منشا اون وسواس فکری اضطرابش هست ال ...

چجوریه که میگی اضطرابه؟

اگه دلت خواست یه صلوات برای سلامتی پسرم بفرست   
2706