2204
2217

همینطور شانسی زدم برنامه به خانه برمیگردیم یه خانوم دکتر چندتا نکته برای زندگی مشترک گفت دیدم چقد درست میگه

یکی اینکه مراقب حرفایی که به همسرمون میزنیم باشیم با خودمون بگیم این حرف به بهبود رابطمون کمک میکنه یا بدترش میکنه 

رابطه خانوادمون و همسرمون رو مدیریت کنیم مثلا اگه خانوادمون حرف منفی درمورد همسرمون زدن یا برعکس نریم بزاریم کف دست طرف بلکه مثلا الکی بگیم خیلی خانوادم دوست دارن و از این حرفا

نکته بعدی با افراد با فکر سمی درمورد زندگیمون مشورت نکنیم مثلا طرف خودش با خانواده شوهرش قطع رابطس شما رو هم تشویق میکنه رفتار بد با خانواده همسر داشته باشیم اینجا یاد نی نی سایتا افتادم😁 برای همین هیچوقت اینجا تاپیک در مورد زندگیم نمیزنم

کلا بهتره فقط با مشاور ادم مشورت کنه 

توی دعواها خانواده ها رو دخالت ندیدم وسط دعوا زنگ نزنیم به خانوادمون مگه دیگه خیلی حاد باشه و جونمون در خطر باشه. چون وقتی دعوا میکنیم خودمون بعد چند وقت یادمون میره ولی هیچوقت از ذهن خانواده پاک نمیشه و کلا دعوا بزرگ میشه

👌

جوانی با چاقو وارد مسجد شد وگفت:بین شما کسی هست که مسلمان باشد؟همه باترس وتعجب به هم نگاه کردند و  سکوت در مسجد حکمفرما شد. بالاخره پبرمردی با ریش سفید از جابرخاست وگفت :آری من مسلمانم.جوان به پیرمرد نگاهی کرد وگفت:بامن بیا پیرمرد بدنبال جوان براه افتاد وبا هم چند قدمی از مسجد دور شدند.جوان با اشاره به گله گوسفندان به پیرمرد گفت:می خواهم تمام آنها را قربانی کنم و بین فقیران پخش کنم و به کمک احتیاج دارم.پیرمرد وجوان مشغول قربانی گوسفندان شدند وپس از مدتی پیرمرد خسته شد و به جوان گفت که به مسجد باز گردد وشخص دیگری را برای کمک باخود بیاور.جوان باچاقوی خون آلود به مسجد بازگشت وباز پرسید:آیا مسلمان دیگری دربین شماهست؟افراد حاضر درمسجد که گمان کردند جوان پیرمرد را به قتل رسانده نگاهشان رابه پیش نماز مسجددوختند.پیش نماز روبه جمعیت کرد وگفت:چرانگاه میکنید؟به عیسی مسیح قسم که با چند رکعت نماز کسی مسلمان نمی شود.واعظان کاین جلوه در محراب ومنبرکنند،چون به خلوت می روند آن کار دیگر می کنند،مشکلی دارم ز دانشمندان مجلس بازپرس،توبه فرمایان چرا خود توبه کمتر کنند گوییان باور نمی دارند روز داوری همه کاین همه قلب و دغل در کار داور می کنند.

عزیزم من هم درست تجربه مشابه تورو داشتم تا اینکه با دکترساینا آشنا شدم. هم مشکلم برطرف شد هم جواب سوالهام رو گرفتم.

پیشنهاد میکنم تو هم اینجا کلیک کنی و سوالت رو باهاشون درمیون بزاری.

2215