2737
2734

درتمام دنیای متمدن رسم هست که ما بچه کوچولوها و دست نمیزنیم،نمیبوسیم اصلا!!اون تو یه باگی هست که بسته است و توری دارد و دست ما بهش نمیخورد و اصلا نمیبوسیم ،بچه ها کوچک رو نبوسید چون ما آلودگی داریم،فقط از دور نگاه میکنیم قربه الی الله(کیبورم تاء گرد نداشت شرمنده😂)بعد ها که بزرگ شد حالا کمی

پدر مادر حق دارند بچه را در آغوش بگیرند ما حق نداریم، ما دایی هستیم عمو هستیم همینقدر نزدیک اما حق نداریم؛اگر اتفاقی بیوفته مثلا یک عفونت لب و دهان بگیره ؛آفت بگیره معالجه طولانی هست و شما مقصرید ،بنابراین تا یکی دو سالگی نه تاچینگ (لمس😅)نه ماچینگ (ماچ خودمون😂)

فقط نگاهش کنید

بچه های دو‌ساله ،سه ساله آره میتونید تاچ کنید،سر‌ش رو نه حالا دیگ لخت کنید (طلاملا توشه😑😑)

به جسم بچه دست نمیزنید به شکمش به پشتش ،❌جسم بچه جزء حریم‌اش هست جز پدر و مادر ،فرزندی (فرزند دیگر) کسی به جسم بچه دست نمیزند

✅برای بچه های بزرگتر از دوسال ما ارتباط کلامی داریم حرف میزنیم به زبان ایشون ؛شنونده باشید،گوش کنید شما هم حرکاتی انجام بدید که نشون بدید اون رو می‌فهمید  و درک میکنید

❌❌به بچه ها حق ندارید کلمات تند بگید

❌❌حق ندارید کلمات بی‌معنا بگید(یا غیر قابل درک بچه)

❌❌حق ندارید ،کلمات بی‌احترامی بگید،مثلا اسم‌شون رو بد صدا کنید

❌❌❌حق ندارید بچه کوچک را متاثر کنید

مثلا گفته وقتی دارید می‌آیید برای من بستنی بخرید ،شما زیر سنگ هم شده بستنی بخرید،نیایید خونه با دست خالی؛خیلی آدم احساس خا.ک بر .سری .میکند، که چیزی که سفارش داده نگرفته،یا مثلا سفارش داده اسباب بازی میخرید ،بگید هفته دیگه ،تاریخ بگذارید ولی حتما بخرید

با بچه کوچولوها هم سن بشید ،اگردوساله شما هم دوساله،اگر ۵ ساله ،ما هم پنج ساله

#دکترمجد

✅دکتر چندبار تاکید کردند فقط محاوره نه ملامسه من فقط یکی دوبار نوشتم ،میدونم عمه یا خاله هستی ،اما لطفا خواهشا بخاطر علاقه مون به حریم بچه‌ها تجاوز نکنیم

اگر تا آخر خوندی مرسی که اول به بچه خودت احترام قائل شدی بعد به بچه دیگران ،من خودم عاشق بچه هستم ولی از زمانی که این هارو متوجه شدم به بچه هیچ کس دست نزدم

لطفا این توصیه ها رو جدی بگیرید چون شدیدا در روان بچه تاثیر میذاره

ممنون. دقیقا همینطوره. بچه من دو سالشه و من واقعا دوست ندارم کسی خیلی لمسش کنه. البته من دور از خانواده هستم. اما گاهی غریبه ها دست بهش میزنن برای ابراز محبت اصلا دوست ندارم.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

ممنون. دقیقا همینطوره. بچه من دو سالشه و من واقعا دوست ندارم کسی خیلی لمسش کنه. البته من دور از خانو ...

دقیقا متوجه‌ام ،هدف و قصد منم همین بود که تعدا افراد بیشتری بخونن شاید خیلی ها ناآگاه باشن ،خودمم بابت بچه های دیگه ای(اقوام) که بغل کردم همش احساس عذاب وجدان دارم که شاید دوست نداشتن اون لحظه بغلشون کنم یا دست بهشون بزنم ،شرایط هم جوری هست که مادر روش نمیشه بگه لطفا دست نزنید ،خودمون باید متوجه باشیم 😅

2728
@دایتی     دوست عزیزم شما علاقمند بودید به این سبک ،تگتون کردم❤🌻

مرسی عزیزدلم لطف کردی❤😍

ادم میشناسم وقتی میره عروسی مهمونی تولد اینا ،اگه بعدش یه بلایی سرش نیاد یعنی چشم نخورده،و اگه چشم نخورده باشه به این باور میرسه که به اندازه کافی زیبا نبوده😢