2733
2734
عنوان

عروسی دوست صمیمی چقدر باید پول داد ؟؟

| مشاهده متن کامل بحث + 900 بازدید | 45 پست
۱۳سال پیش ۵۰حکم ۵میلیون الانه .نمک نشناس بوده دوستت

خیییییییلی مایه دار بودن ولی خب من پولدار نبودم به خدا پول یارانه مو بردم براش ولی قهر کرد به همه هم گفته بود مینا آبرومو برد

دخترم اگر عاشق شد😍حاضرم زندگی ام را بدهم تا اورا به عشقش برسانم😊میدانی؟ اگر خدای ناکرده انتخابش هم نامناسب باشد☹ رسیدن به عشقش خیلی بهتر از آن است که سالها با مردی زندگی کند و عقده ی گرفتن دستان عشقش پیرش کند😪

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

خیییییییلی مایه دار بودن ولی خب من پولدار نبودم به خدا پول یارانه مو بردم براش ولی قهر کرد به همه هم ...

مایه دار باشند اونا. هر کسی در حد خودش هدیه میده که اپن زمان خیلی بوده بنظر من 

دوتا از دوستای صمیمیم اومدن عروسیم یکیش حتی متاهل هم بود مشکل مالی هم نداشت کادو ندادن تا هنوز هم باهاشون رفیقم 

اون یکی هم وضعیت مالی مناسبی نداشت انتظار ی  نداشتم 

وقتی ازدواج هم کرد هدیه دادم بهش با اینکه عروسیش نرفتم 

بچه اش هم بدنیا اومد هدیه پست کردم براش  .

حالا باز مال شما خوب بوده ۱۳ سال پیش من عروسیم اقوام نزدیک ک همه هم پولدار بودن دو سال قبل ۵۰ دادن😑 ...

برادر شوهرم من واسه اولین عیدیم که سال ۹۹ بود یعنی دو سال پیش ۳۰ تومن گذاشت رو آینه کنسول ، هیچ وقت یادم نمیره کارشون

2731

بنظر من اگه هیچ جا هم واسم دوستام خرج نکنن واسه عروسی باید خرج کنن نه که اصلا برام مهم باشه ها

تولد اینا بهم پیامم ندن دلخور نمیشم ولی کسی که میخواد یه زندگی شروع کنه بنظرم کادوی خوب دادن براش خیلی قشنگه

https://abzarek.ir/service-p/msg/669607
برادر شوهرم من واسه اولین عیدیم که سال ۹۹ بود یعنی دو سال پیش ۳۰ تومن گذاشت رو آینه کنسول ، هیچ وقت ...

خیلی بده انگار گدا فرض میکنن ادمو منم پدر شوهرم واسه بچم ک دنیا اومد چن ماه قبل ۱۰۰ تومن داد با وجود اینکه وضعشونم توپه و اولین نوه اش بود😔😶

فرزندم،ازملالتهای این روزهای مادری ام برایت میگویم از این روزها که از صبح باید به دنبال پاهای کوچک و لرزان تو بدوم و دستت را بگیرم تا زمین نخوری. به کارهای روی زمین مانده ام نمیرسم این روزها که  اتاقها را یکی یکی دنبال من می آیی، به پاهایم آویزان میشوی و آن قدر نق میزنی تا بغلت کنم، تا آرام شوی. این روزها  فنجان چایم را که دیگر یخ کرده، از دسترست دور میکنم تا مبادا دستهای کنجکاوت آن را بشکند. با ناراحتی و ناامیدی سر برگرداندنت را میبینم که سوپت را نمیخوری و کلافه میشوم از اینکه غذایت را بیرون میریزی. هرروز صبح جارو میکشم، گردگیری میکنم، خانه را تمیز میکنم و شب با خانه ای منفجر شده و اعصابی خراب به خواب میروم. روزها میگذرد که یک فرصت برای خلوت و استراحت  پیدا نمیکنم و باز هم به کارهای مانده ام نمیرسم.امشب یک دل سیر گریه کردم. امشب با همین فکر ها تو را در آعوش کشیدم و خدا را شکرکردم و به روزها وسالهای پیش رو فکر کردم و غصه مبهمی قلبم را فشرد...تو روزی آنقدر بزرگ خواهی شد که دیگر در آغوش من جا نمیشوی و آنقدر پاهایت قوت خواهد گرفت که قدم قدم از من دور میشوی و من مینشینم و نگاه میکنم و آه... روزگاری باید با خودم خلوت کنم و ساعتها را بشمارم تا  تو از راه بیایی و من یک فنجان چای تازه دم برایت بیاورم و به حرفهایت با جان گوش بسپرم تا چای از دهن بیفتد. روزی میرسد که از این اتاق به آن اتاق بروم و خانه ای را که تو در آن نیستی تمیز کنم. و خانه ای که برق میزند و روزها تمیز میماند، بزرگ شدن تو را بیرحمانه به چشمم بیآورد. روزی    خواهد رسید که تو بزرگ میشوی، شاید آن روز دیگر جیغ نزنی، بلند نخندی، همه چیز را به هم نریزی... شاید آن روز من دلم لک بزند برای امروز. روزی خواهد رسید که من حسرت امشبهایی را بخورم که چای نخورده و با سردرد و گردن درد و با فکر خانه به هم ریخته و سوپ و بازی و... به خواب میروم...شاید روزی آغوشم درد بگیرد، این روزهادارد از من یک مادر به شدت بغلی میسازد
مایه دار باشند اونا. هر کسی در حد خودش هدیه میده که اپن زمان خیلی بوده بنظر من  دوتا از دوستای ...

من چیکار کنم به نظرت؟ برای خواهرم که گفتم ۲ سال و نیم پیش ۲۰۰ داد الان ۵۰۰ بدم یا ۴۰۰ کافیه؟

دخترم اگر عاشق شد😍حاضرم زندگی ام را بدهم تا اورا به عشقش برسانم😊میدانی؟ اگر خدای ناکرده انتخابش هم نامناسب باشد☹ رسیدن به عشقش خیلی بهتر از آن است که سالها با مردی زندگی کند و عقده ی گرفتن دستان عشقش پیرش کند😪
2738
خیلی بده انگار گدا فرض میکنن ادمو منم پدر شوهرم واسه بچم ک دنیا اومد چن ماه قبل ۱۰۰ تومن داد با وجود ...

ما هم داریم سیسمونی میخریم پولشو مامانم میده ولی دارن گوه میخورن که میز تحریر میخوای چیکار ؟! همش رو‌ مخ شوهرم کار میکنن خدا سرشون بیاره

ب هرحال من خودمو میذارم جای دوستت چقدر برام ناراحت کنندس دوستم بیاد عقدم حتی قابل ندونه کادو بده.خدا ...

خدا رو شکر که دوستای زیادی دارم و هیچ کدوم مثل شما سطحی نگر نیستن و نیازمند کادوی دیگران خدا اونقدر به ما داده که چشم به مال دیگران نداشته باشیم و گل رو بهترین کادو بدونیم مهم به یاد هم بودنه خدانگهدار

🏴« السَّلامُ عَلَیْکَ یا اَباعَبْدِاللهِ الحُسِین، اَلسَّلامُ عَلَیْکَ وَ رَحْمَةُ اللهِ وَ بَرَکاتُهُ».یه سلام کوتاه به امام حسین علیه السلام هست که ثواب 20 حج قبول رو داره و به روایتی 99 حج پیامبر چرا حج؟ چون حج یکی از جامع ترین عبادات در اسلام هست.... ما با هر گناهمون اعمال خیرمون از بین می ره ولی اینجا چون حج پیامبر در اعمال ما نوشته شده حتی اگر گناهم خدای نکرده بکنیم این عمل عمل پیامبر هست و پاک نمی شه و تا اخر با ماست  التماس دعا
من چیکار کنم به نظرت؟ برای خواهرم که گفتم ۲ سال و نیم پیش ۲۰۰ داد الان ۵۰۰ بدم یا ۴۰۰ کافیه؟

۴۰۰و ۵۰۰فرقش تو ۱۰۰ 

خودت ببین اگه ۲سال پیش اینقدر هدیه میدادی الان انتظار چقدر داشتی ؟ 

من ۴سال پیش برای خواهر شوهرم ۲۰۰دادم اونموقع هم وضعیت مالی خوبی نداشتیم من شوهرمو مجبور کردم اینقدر بدیم 

الان وضعیت مالی اونا خوب بوده بهترم شده 

من انتظار دارم کمترینش حداقل ۵۰۰هدیه بدن که میدونم نمیدن

چقد ارزش پول واستون مهمه پس چرا منو دوستام این حرفارو نداریم😂😂میایم عروسی هم قر میدیم شام عروسیو م ...

چون تو دوستی های شما حضور و وجود اون فرد مهمه

و این بهترین و پاکترین دوستیه (حالا اگر کسی ادم دید نیازمنده یواشکی بدون اینکه دیگران بفهمند در قالب هدیه کمک کنه اون چیز دیگست) 

الان یکی میاد مثلا500 میده فرداش هی منتظره فلانی واسه من چقدر میده اون زمان من فلان قدر دادم اون بهمان قدر باید بده و اگر نده یا متل بچه ها قهر می کنن یام دیگه دوستیشون مثل سابق نیست 

🏴« السَّلامُ عَلَیْکَ یا اَباعَبْدِاللهِ الحُسِین، اَلسَّلامُ عَلَیْکَ وَ رَحْمَةُ اللهِ وَ بَرَکاتُهُ».یه سلام کوتاه به امام حسین علیه السلام هست که ثواب 20 حج قبول رو داره و به روایتی 99 حج پیامبر چرا حج؟ چون حج یکی از جامع ترین عبادات در اسلام هست.... ما با هر گناهمون اعمال خیرمون از بین می ره ولی اینجا چون حج پیامبر در اعمال ما نوشته شده حتی اگر گناهم خدای نکرده بکنیم این عمل عمل پیامبر هست و پاک نمی شه و تا اخر با ماست  التماس دعا
اره واقعا منو دوستام فقد همین برامون مهمه ک تو خوشیا و غما کنار هم باشیم

اره من تو این تاپیک دیدم تمام پیام های که رد و بدل شد و دیدم بیشتر لذت رو تو و دوستات تو عروسی می برین ان شالله دوستیتون پایدار باشه

2706