2733
2734

برای ازمایش خون کدوم رنگا برای pt ptt cbc و ... است

واسه هر کدوم باید چند سی سی خون بکشیم ؟

و برای کدوما باید سرنگو هپارینه کنیم ؟

و اگه راهنمایی دیگه ای غیر اینا نیازه بهم بگین❤

جاست الان

سلام گلم.لوله CBC,Ptt,Pt,ESRو...تو هر مرکزی یه رنگیه.نیاز ب چک کردن رنگ نیست.روی خود لوله ها نوشته چه نمونه ای رو باید داخلش بریزی.چون لوله هایی که گفتی مختص آزمایش خاصی هم هستن و داخلش سیترات مایع داره باید یه حجم خاصی بریزی.خود لوله ها روشون خط نشانگر داره که نباید کمتر یا بیشتر از اون خط ریخته شه.

مثلا مرکز ما CBCدرش سبز،ESRدرش مشکی و لوله باریکه.PttوPtدرش بنفش یا نارنجیه.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731
سلام عزیزم برای کدوماش باید سرنگو هپارینه کرد؟ ۵ سی سی خون بگیرم حله؟

برای VbgوAbgسرنگ هپارینه داخل ظرف یخ حمل بشه و در اسرع وقت ارسال برآزمایشگاه بشه.لوله های بالا که گفتین خودشون سیترات دارن نیاز ب هپارینه کردن نیست.اگه نمونه رو‌میخوای بریزی تو ظرف نمونه حتما سرسوزن رو جدا کن و نوک سرنگ رو بچسبون ب لبه کناری لوله و آهسته خون رو تا خط مورد نظر بریز توی لوله.

تنها نمونه ای که باید با سرسوزن تخلیه بشه نمونه کشت خون هست و بعد تخلیه و خروج سوزن،روی سر ظرف یه پنبه الکلی بذار البته الکلش رو کامل با دست فشار میدی که الکل اضافه خارج شه بعد روی سرپوش ظرف میذاری و با چست میچسبونی.بعد محکم تکون میدی که سلولهای خونی بشکنن که اگه میکروبی داخل سلول قرار داره از داخلش آزاد شه.

راستی لوله کشت خون حجم روش رو نگاه کن،مقدار خونی که باید داخلش بریزی یک دهم محیط کشت هست.مثلا اگه روش نوشه 50سی سی 5سی سی خون و اگه نوشته 30سی سی شما 3سی سی خون میریزی داخلش.

2738
مرسی عزیزم حل شدن فقط یه سوال  برای لخته رو لوله ننوشته بود باید چند سی سی توش خون ریخت

چون اکثر نمونه ها توی لخته گرفته میشه باید ب نوع آزمایشات نگاه کنی.بعضی موقع ها تعداد نمونه ها زیاده گاهی کم،بر این اساس نمونه بگیر.

چون اکثر نمونه ها توی لخته گرفته میشه باید ب نوع آزمایشات نگاه کنی.بعضی موقع ها تعداد نمونه ها زیاده ...

آها فک کنم ۸ سی سی ریختیم دقیق یادم نیست

چون پرستاره چیزی بهمون نگفت

جاست الان