2733
2734
عنوان

دیدین خدا چجوری به بعضیا

| مشاهده متن کامل بحث + 619 بازدید | 83 پست
اگه یه جایی بودی که حجاب اجباری نبود این سوالا به ذهنت نمی رسید

ن من حجاب انتخاب خودمه حجاب بقیه هم به من ربطی نداره من واقعا حجاب کسی رو قضاوت نکردم فقط میگم حجابم خواست خداست که تو قرآن بار ها بهش اشاره کرده فقط همین وگرنه خودمم خارج از کشور میرم همین حجاب نصفه و نیمه ام رو دارم 

من تند تایپ میکنم و استاد غلط املایی هستم  اوکی؟؟؟😒😏
به این فک کن که مقصد هممون مرگه بجای حسرتو حرص لذت ببر تا زمان مرگت برسه

بقولی میگن نه عروس دنیاییم ونه دخترآخرت🤕اینجاسختی اونجام سختی ازکدوم قسمتش لذت ببریم اخه دوست من

آبجیای مهربونم میشه واسه سلامتی بچهام یه صلوات بفرستین😘💚

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

بقولی میگن نه عروس دنیاییم ونه دخترآخرت🤕اینجاسختی اونجام سختی ازکدوم قسمتش لذت ببریم اخه دوست من

کسی دنیای بعد مرگ  رو ندیده

فقط‌شاهان درموردش زر زرکردن تا حکومت کنن

🖤 Nili ❤ Nili 💛 Nili 💖 Sara 💜 Nili 💚 Nili 💙 Nili 🤍
2731
ن من حجاب انتخاب خودمه حجاب بقیه هم به من ربطی نداره من واقعا حجاب کسی رو قضاوت نکردم فقط میگم حجابم ...

منظورم رو درست متوجه نشدی

میگم دلیل طرز فکر ما اینه که تو  اجبار هستیم

اگه حجاب اختیاری بود فکر نمی کردی داشتن حجاب تو شانست و شرایط زندگیت دخیل بوده باشه

مشکل همین انتظاره دیگه شما داری معامله میکنی واسه آرامش قلبیت عبادت کن واسه رسیدن به هدفت هم تلاش ...

من از وقتی به دنیا اومدم عقایدم همین بوده و هیچ تصوری نداستم که من بنده خوبی باشن تا خدا هم خدای خوبی برای من باشه 

ولی خب هرچقدر جلوتر میرم انگار بهم ثابت میشه هر کسی اونقدر مثل من نسبت به خواسته های خدا پایبند نیست انگار موفق تره البته اینم خدا تو قرآن بهش اشاره کرده که گفته هرچقدر از نعمت دنیا بخواهند به آنها میدهیم که غرق گناه شوند و از یاد خدا و آخرت غافل شوند

این حرف من نیست حرف خداست منم ادعای ایمان ندارم فقط منظورم یه سری خواسته های خداست

که معتقدم هستم هرکی این خواسته ها رو انجام نمیده دلیل نمیشه آدم بدیه نمونه اش شمر که تو قرآن خوندن و نماز خوندن نمونه اش نبود ولی در آخر چه کرد🥲 

کسی دنیای بعد مرگ  رو ندیده فقط‌شاهان درموردش زر زرکردن تا حکومت کنن

متاسفانه واقعیت داره هم جهنمش هم بهشتش چون توقرآن هس درموردش🤕.من فک کنم بین دوتاش گیرمیکنم یه روز اب جوش میخورم یه روزاب خنک اخرش سرما میخورم اونجا😂

2738

گلم همه بهت گفتن که ملاک خوب بودن نماز روزه نیست. منم نمیگم که ملاک خوب بودن این چیزهاست. ولی اعتقاد داشتن واقعا مهمه. کسی رو هم قضاوت نمی‌کنم چون ما از اعتقاد درونی افراد خبر نداریم. 

امــا جواب سوالت رو میدم خوب بهش دقت کن: 

خدا گفته هرکسی تلاش کنه بهش نتیجه تلاشش رو نشون میدم.‌ هرکسی دنیا رو بخواد بهش دنیا رو میدم. و هرکسی آخرت رو بخواد آخرت رو هم بهش میدم و البته که آخرت بهتره.‌

پـس موفقیت توی این دنیا، حتما به معنی این نیست که اون طرف خیلی با ایمان بوده که خدا کمکش کرده! نه! شاید فقط سخت‌کوش بوده و خدا همون‌طور که خودش گفته، مزد زحمتش رو توی همین دنیا بهش داده.‌

امـا چیزی که خود خدا از ما میخواد اینه که هم برای دنیا تلاش کنیم و هم برای آخرت. اما همیشه بدونیم که آخرت مهمتره.

پس حسرت زندگی اینا رو نخور. 

ببین دلت چقدر پاکه. قدر و ارزش تو به اندازه پاکی دلته و موفقیتت هم به اندازه‌ی تلاشت. تو هم تلاش کن واسه چیزایی که میخوای. اما حواست باشه که خدا چه نعمت‌هایی بهت داده. شاید درون تو خیلی زیباتر و ثروتمندتر از اون دختر با ویژگیهایی که گفتی باشه. 

متاسفانه واقعیت داره هم جهنمش هم بهشتش چون توقرآن هس درموردش🤕.من فک کنم بین دوتاش گیرمیکنم یه روز ا ...

پس‌بازم مقصر توییکه میترسی

🖤 Nili ❤ Nili 💛 Nili 💖 Sara 💜 Nili 💚 Nili 💙 Nili 🤍
افرین همینه درست میگی ولی اون خانواده دارن اشتباه میکنن اینجوری بچه خوبه هم ممکنه بد بشه حسادت کنه ح ...

یه وقتی شنیده بودم یکی میگفت خدا گفته اگه  به خاطر حسادت مومنان نبود خداوند کافران رو بهشون همه چی میداد و هیچ گزند و بیماری بهشون نمیرسوند

یعنی درواقع به هر کسی همون چیزی رو میداد که دنبالش بود زندگی دنیا یا آخرت 

ولی خب اینی هم که میگی درسته 

من الان نمونه اشو خودم دارم میبینم یه بچه ای که تا نق میزنه همه چی براش فراهم میشه و همه باید کوتاه بیان تا اون صداش در نیاد و  یکی که همه چی به دلخواهش نیست و وقتی اون بچه دیگه رو میبینه اداشو در میاره که مثل اون به اینم توجه کنن و نازشو بکشنن

و کار  پدر مادرش سخت تر میشه که هی باید توضیح بدن تذکر بدن تنبیه کنن  تشویق کنن تا اینم مثل اون نشه 

حالا این  بچه که بزرگ میشه دیگه خودش  باید تجزیه تحلیل کنه  و تحقیق کنه و درست و غلط رو تشخیص بده 

و فقط به دیده هاش و   حرفا و رفتارای دیگران اکتفا نکنه

بی خیال دنیا تو فقط واسم بخند                                   اگه دنیا بد شد بی خیال بازم بخند 
گلم همه بهت گفتن که ملاک خوب بودن نماز روزه نیست. منم نمیگم که ملاک خوب بودن این چیزهاست. ولی اعتقاد ...

چقدقشنگ شما صحبت میکنی ارامش خاصی توی صحبتاتون بود😊

یه وقتی شنیده بودم یکی میگفت خدا گفته اگه  به خاطر حسادت مومنان نبود خداوند کافران رو بهشون همه ...

ولی خیلی بایدایمانت قوی باشه که بتونی قبول کنی سختیا رو

گلم همه بهت گفتن که ملاک خوب بودن نماز روزه نیست. منم نمیگم که ملاک خوب بودن این چیزهاست. ولی اعتقاد ...

مرسی ازتون واقعا با حرفاتون آروم شدم کاش مثل شما بیشتر تو جامعه امون بود اینقدر باشعور اینقدر باسواد🥺👌❤

2706