2726

نوشته خودتو نمیبینم

کجاش؟

دانشجوی پزشکی. به سوالات پزشکی که در حوزه اطلاعتم باشه پاسخ میدم. طبابت نیاز به دانش، مهارت و تجربه داره. همونطور که علوم سیاسی، اقتصادی، مهندسی، نجوم و... صرفا تجربی نیستند، طبابت هم تجربی نیست. تجربیات شخصی خودمون رو برای کسی نسخه نکنیم🤝💚    لطفاً اصل مشکلتون، زمان شروع شدنش، سن بیمار، علائم همراه مرتبط، سابقه قبلی بیماری و آزمایشات و عکس هارو همزمان بذارید و سوالات ناقص نپرسید.
نوشته خودتو نمیبینم کجاش؟

یک مردچهل و پنج ساله با دیابت ملیتوس نوع دو با سابقه پنج روزه درد و کاهش بینایی در چشم چپ به درمانگاه چشم پزشکی مراجعه کرد

دما:39.2 نبض:144در دقیقه

معاینه چشم چپ نشان می دهد:تزریق پراکنده ملتحمه،آب مروارید دنس ،بدون درک نور با نگرانی درونزا بودن آندوفتالمیتیس با عفونت سیستمیک،مریض به بخش اورژانس ارجاع شد.

توموگرافی محاسبه شده ی contrast_enharled در قفسه سینه ، شکم و گلم انجام شده و نشان می دهد در کلیه ،کبد و پروستات آبسه وجود دارد.

بیمار آنتی بیوتیک درون وریدی وntravitreal دریافت کرد و آبسه های کبد و پروستات از راه پوست درن شد.

در کشت خون و چرک آبسه های کبد،پروستات و مایع زجاجیه kelebsiella pneumoniae رشد کرد و رشد بیشتر در سروتایپ k1 شناسایی شد.

در سنجش با روش واکنش زنجیره ای پلیمراز hypervirulent k.pneumoniae می تواند باعث ایجاد آبسه های پیوژنیک در طیف وسیعی از نقاط از جمله کبد ،سیستم عصبی مرکزی ، ریه ها،مجاری ادراری و بافت های نرم بیمار شود.

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

2728
یک مردچهل و پنج ساله با دیابت ملیتوس نوع دو با سابقه پنج روزه درد و کاهش بینایی در چشم چپ به درمانگا ...

تحت اللفظی که درسته

ولی فک نمیکنم منظورش این باشه

درواقع فک کنم منظورش نفوذ پراکنده چیزی به بخش ملحتمه چشمه

دانشجوی پزشکی. به سوالات پزشکی که در حوزه اطلاعتم باشه پاسخ میدم. طبابت نیاز به دانش، مهارت و تجربه داره. همونطور که علوم سیاسی، اقتصادی، مهندسی، نجوم و... صرفا تجربی نیستند، طبابت هم تجربی نیست. تجربیات شخصی خودمون رو برای کسی نسخه نکنیم🤝💚    لطفاً اصل مشکلتون، زمان شروع شدنش، سن بیمار، علائم همراه مرتبط، سابقه قبلی بیماری و آزمایشات و عکس هارو همزمان بذارید و سوالات ناقص نپرسید.