2733
2734

سلام دوستان عزیز امیدوارم خوب باشید 🌻

در رابطه با کتاب زرد مباحث مفصلی قابل بیان هست و تا حد امکان سعی میکنم دیدگاه خودم و عزیزان مطلع رو تایپ کنم 🌻

راحت و عامیانه صحبت کردم 😊👇

🌻شاید این اسم زیاد به گوش شما رسیده باشه ، کتاب زرد . به طور مختصر و مفید ، کتاب های زرد مطالبی رو شامل میشن که پایه علمی ندارن! نویسنده این کتاب ها در حرفه مورد بحث تخصصی ندارن و صرفا تجربه خودشون یا راه حل های ناکار آمد رو استفاده کردن . بیش از ۹۰٪  این کتاب ها به نام کتاب های روانشناسی یا خود درمانگری شناخته و خیلی زود معروف میشن!!

🌻نویسندگان این کتاب ها شاید روانشناس ، تحصیلکرده یا شناخته شده باشن اما به طور معمول و با تحقیق ، مشخص شده از ابتدا مربوط به کلیسا و پدر های روحانی بودن .

🌻امروزه اسم این کتاب ها با قانون جذب در آمیخته شده ، اینطور که با افکار پوچ ، رویا پردازی و تصور رو پلِ اقیانوس موفقیت میبینن! و رواج میدن که شما بجای غواصی میتونی بشینی ، بنویسی ، تصور کنی و مسیر رو یک شبه طی کنی .

🌻اکثرا روانشناس ها این مطالب رو رد میکنن و پی آگاهی مردم هستن اما این بین باز هم افرادی پیدا میشن که تبلیغ این مطالب رو میکنن و خودشون هم از این راه کسب درآمد میکنن . ( در اینستاگرام بشدت محبوب هستن و دوره برگذار میکنن)

🌻شاید تعداد زیادی از افراد از این کتاب ها نتیجه گرفته باشن ، اما این نتایج و باور های محدود کننده مثل طبل میمونه! صدای بلندی داره اما پوچ و خالیه . هیچ چیز نمیتونه جایگزین تلاش برای رسیدن به موفقیت باشه! و شاید براتون جالب باشه ، افرادی که با مطالب زرد آشنا شدن و در گذشته پیگیر این کتاب ها بودن اعتراف کردن فقط تصور میکردن اتفاقات و جذب ها برای این کتاب ها هست ولی اینطور نبوده .

🌻قانون جذب کاملا واقعیه ، اثبات شده و علمیه! قدرت ضمیر ناخودآگاه و تصورات انسان هم همینطور . اما برای رسیدن به موفقیت همه چیز باهم لازمه! 

🌻 قدرت شهود در وجود همه ما هست ، میتونیم از تجارب بقیه بخونیم و با عقل و قلب جلو بریم! آسیب نبینیم و دلخوش به مسائل اشتباه نباشیم .

( در این جا اشاره میکنم به تعدادی از تاپیک های خودم ، که برای خودم نتیجه بخش بوده و اما برای تعداد دیگه ای از افراد نه! چرا ؟ چون مسئله من سطحی بوده! شاید از ۱۰۰ بازدید برای ۴۰ نفر هم سطحی بوده ولی ۶۰ نفر دیگه نه! در این زمان تجربه من و بقیه راهنمای شما نیست! اگر شرایطش رو دارید ، روان درمانی بهترین راه حل هست که مشکل رو از ریشه حل کنید ❤) چون کتاب زرد عین کاغذ دیواری روی دیوار خرابه هست .. در ابتدا زیبایی داره ولی به مرور اون هم آلوده و بد شکل میشه و مشکل روی مشکل!

🌻در حال حاضر لیستی با عنوان کتاب های زرد یافت نمیشه! ولی با شناخت از نویسنده ، ناشر و خلاصه کتاب به راحتی میتونید جلوی فریب خوردن خودتون رو بگیرید .

🌻 چند کتاب زرد : چهار اثر فلورانس ، راز ، بنویس تا اتفاق بیافتد ، من پیش از تو ( و دو یا سه جلد دیگر)، انواع و اقسام کتاب هایی که با عنوان دختر .... شروع میشن! ( خودت باش دختر و ...) ، ملت عشق ، اثر مرکب  و تعدادی از افراد کتاب کیمیاگر رو هم گفتن که من مطالعه نکردم🙏🏻! با سرچ در گوگل و کتاب_زرد# در اینستاگرام میتونید بیشتر با این کتابها آشنا بشید .

چند سوال احتمالی :

🌻پس با این تفاسیر به تجربه کسی اعتماد نکنیم ؟

تاپیک ها ، مقالات ، چنل ها و پیج های مختلفی برای تبادل نظر هست ، اما شما با علاقه و توجه به همفکر بودن خودتون و طرف مقابل میتونید به اون فرد اعتماد کنید . اما کتاب ها شما رو در یک چارچوب قرار میدن که پیروی از اون براتون لذت بخش باشه .

🌻 چه کتاب هایی در زمینه روانشناسی و قانون جذب مطالعه کنیم ؟

به شخصه همچنان در حال تحقیق هستم😅و فعلا کتاب های روانشناسی رو کنار گذاشتم .

اما 👈 انتشارات خوب پیدا کنید ، نویسندگان معتبر ! و ببینید چه افرادی این کتاب هارو پیشنهاد میدن 😉

در آخر خیلی معذرت میخوام برای این بیان و نحوه تایپ کردن ، چند هفته ای بود میخواستم این تاپیک رو بزنم و الان ناخودآگاه شروع کردم به تایپ 😅

اگر مطلبی جا افتاده بود بگید تا باهم تبادل نظر کنیم 🌻

از طرف یک زخم خورده 😷 برای دوستان مشتاق آگاهی ❤@مرلین_هستم    

هر چیز در جهان از دید تو زیبا و یا زشت باشد ، از آنِ وجودت است ؛ ما فقط چیز هایی را از دیگران می بینیم که خود دارایِ آن هستیم 💕                                                                                                                           ندانی که ایران نشستِ من است ؟                                  جهان سر به سر ، زیر دست من است ؟

تمام این کتاب عایی که به عنوان کتاب زرد اسم‌ بردید من مطالعه کردم و فوق العاده کتاب های خوبی بودن 😐

اگه فرصتی برای خوشحال کردن مردم داری، این کار رو انجام بده.گاهی اوقات اونا تو سکوت مبارزه میکنن شایدعمل مهربونی تو بتونه روزشونو رقم بزنه✨💛

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

چهار اثر و کیمیا گر و درک‌ نمیکنم چطور داخل این لیست قرار دادید

اگه فرصتی برای خوشحال کردن مردم داری، این کار رو انجام بده.گاهی اوقات اونا تو سکوت مبارزه میکنن شایدعمل مهربونی تو بتونه روزشونو رقم بزنه✨💛
2731
عهههه چهار اثر هم زرده🙁🤔

بنظر نمیاد منبع این حرفشون درست باشه 

تمام این کتاب عایی که به عنوان کتاب زرد اسم‌ بردید من مطالعه کردم و فوق العاده کتاب های خوبی بودن 😐

بله به راحتی میتونم بگم همه میگن کتاب های خوبین!

خودمم همین عقیده رو داشتم .

هر چیز در جهان از دید تو زیبا و یا زشت باشد ، از آنِ وجودت است ؛ ما فقط چیز هایی را از دیگران می بینیم که خود دارایِ آن هستیم 💕                                                                                                                           ندانی که ایران نشستِ من است ؟                                  جهان سر به سر ، زیر دست من است ؟
بله به راحتی میتونم بگم همه میگن کتاب های خوبین! خودمم همین عقیده رو داشتم .

راندا برن نویسنده و تهیه‌کننده استرالیایی است. برن بیشتر برای نگارش سری کتاب‌های راز شناخته می‌شود. وی در سال ۲۰۰۷ از سوی مجله تایم به عنوان تأثیرگذار ترین فرد در دنیا معرفی شد. 

پس فکر نمیکنم کتاب همچین آدمی رو بشه رد کرد❤️

آفرین جامع و کامل بود و متاسفانه تو اکثر تاپیک های معرفی کتاب به وفور اسم این کتابا برده میشه

اگر گاهی جواب نمیدم عذر میخوام.بی حوصله ام،دوست دارم نظرم رو بگم و برم،همین...💚لطفا درخواست دوستی هم نفرستید حرف خصوصی با کسی ندارم
2738
یعنی چی مربوط به کلیسا بودن؟

یکی از دانشجوهای روانشناسی که خیلی در این رابطه مطالعه کرده بودن متوجه شدن شروع و پایه مطالب این کتابها و ترویج باورها از کلیسا بوده . 

اطلاعی ندارم کلیسای کدوم کشور ..

چهار اثر و کیمیا گر و درک‌ نمیکنم چطور داخل این لیست قرار دادید

چهار اثر رو که خودم یه مقدار خوندم با قاطعیت میگم زرده!

وقتی رسیدم به اونجایی که گفتی کیمیاگر و خودت باش دختر و من پیش از تو کتاب زردن دیگه ادامه ندادم چون با عرض معذرت واقعا چرت بود  

آخه عزیز من کیمیاگر کی گفت بشینید سرجاتون و تلاش نکنید ؟  

تو کتابشو خوندی اصلا ؟

من پیش از یه رمانه چه ربطی به مطلب علمی داره ؟ 

راندا برن نویسنده و تهیه‌کننده استرالیایی است. برن بیشتر برای نگارش سری کتاب‌های راز شناخته می‌شود. ...

یه تاپیکی در رابطه با ایلومیناتی بود ، شاید شنیده باشید .

اما در حال حاضر هرچیزی که تو دنیا محبوب میشه رو نمیشه قابل اعتماد معرفی کرد . هزاران هزار چیز پشتشون میتونه باشه .

به هرحال اشاره کردم که میتونن مشهور هم باشن 🙏🏻

چهار اثر رو که خودم یه مقدار خوندم با قاطعیت میگم زرده!

نظر ها متفاوته شاید به اندازه تبلیغاتشون کتاب کاملی نباشند ولی برای یکبار مطالعه اصلا ضرری نداره

آفرین جامع و کامل بود و متاسفانه تو اکثر تاپیک های معرفی کتاب به وفور اسم این کتابا برده میشه

ممنونم ❤🙏🏻

فکر میکنم ماه های اولی که عضو سایت بودم خودم چند بار این کتاب هارو پیشنهاد دادم 😑😅 امیدوارم از این به بعد کاربردی باشه ..

وقتی رسیدم به اونجایی که گفتی کیمیاگر و خودت باش دختر و من پیش از تو کتاب زردن دیگه ادامه ندادم چون ...

با دقت مطالعه نکردید ، گفتم که کتاب کیمیاگر رو خودم نخوندم!

و بقیه کتاب هایی که گفتم .. نقد از افرادی که اطلاعات زیادی دارن زیاده ، بخونید .

از طرفی فقط نمیگن بشینید کاری نکنید ، اون حس لحظه ای از درک و آگاهی و همه چیز دانی هم جزو ش هست .

2706