2737
2734
عنوان

مردم کازرون

3068 بازدید | 20 پست

سلام نی نی سایتی های عزیز امیدوارم خوب باشید 

کسی هست که از فرهنگ و اخلاق و رسم های مردم کازرون اطلاعی داشته باشه یا اینکه چطور ادمهایی هستن؟ اگه هست حتما بگید ممنون

یادش بخیر یه دفعه رفته بودیم شیراز گفتیم کازرونم بریم اونجا تو رستوران یه پیرزن پیرمرد که فک کنم ماله اونجا بودن خیلی مهربون بودن کنارمون نشستن غذا خوردن از نوشابشونم بهمون دادن😅

برگشتنه هم یه آقایی با خانمش مارو تا ترمینال مجانی رسوندن😍

یه صلوات بفرس😍💛

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

چطور؟

مذهبی هستن

فقط در همین حد میدونم

ما دخترهای غمگین شانزده ساله ای بودیم که فکر میکردیم اگر میشد رنگ موهایمان را روشن کنیم ، تکلیفمان هم روشن می شد. ما ، با ماتیک های قایمکی و کابوس های یواشکی و آرزوهای دزدکی . ما و کارت پستال هایِ « سوختم خاکسترم را باد برد ، بهترین دوستم مرا از یاد برد» ... ما و شعرهای دوران مدرسه ، اولین دست نوشته هایی که توی دفتر ِ  کوچک یادداشت می نوشتیم و مشاور دیوانه به خیال اینکه این یک نامه برای پسر مردم است از ما می دزدید .ما ، که تمام عمر ترسیدیم دختر بدی باشیم . ترسیدیم مقنعه هایمان چانه دار نباشد و چشم سفید باشیم . ما که توی کتاب هایمان فروغ نداشتیم ، چون فروغ میان بازوان یک مرد گناه کرده بود ، ما فقط یادگرفتیم مثل کبری تصمیم های خوب بگیریم ، و آن مرد ؛ هر که می خواهد باشد . مهم این است که داس دارد…
2731
2738
اتفاقا همشون مذهبی نیستن دو گروه داره هم عروسی مختلط دارن هم جدا 

اونی که من میشناسم خانواده شون مذهبی هست خودش هم میگفت یکی از خانواده های سرشناس اونجا هستیم

2706