2733
2734

ممنونم از همتون که اومدین. به عنوان یکی از اعضای کادر درمان که شاهد خیز وحشتناک کرونا هستم خواستم اینجا در مورد سوالاتون روشنگری کنم.

از همه ی اعصای کادر درمان خواهش میکنم زیر این پست تا میتونن از تجربیاتشون بگن تا سعی کنیم عده ی زیادی رو از این طریق اگاه کنیم چون بنظرم نی نی سایت جامعه ی بزرگیه و این خیلی میتونه موثر باشه

در مورد عنوان تاپیک:یه نفر تو یکی از تاپیکا گفته بود یکی از اشناهای ما واکسن زد و یه هفته بعد فوت شد متاسفانه من این جوابو براشون نوشتم.اینجا هم میذارم چون بنطرم سوال خیلیاست 

. ببین واکسن های کرونا یا میکروب های غیر فعال شدن یا mrnaان یا DsDna(یعنی یه رو نوشت از ماده ی وراثتی) که به هیچ عنوان نمیتونن باعث بیماری بشن

تنها چیزی که نگرانی داره تو واکسنا واکنش خود بدنه.

چجوری یه زنبور عسل یه نفرو نیش میزنه یذره جاش قرمز میشه ولی تو یه نفر دیگه طرف تنگی نفس میگیره و میره تو شوک حتی ممکنه بمیره؟این به خاطر اینه که بدن های مختلف در برابر یه ماده ی خارجی رفتار متفاوتی نشون میدن. 

این رفتار و تو ساعت های اولیه نشون میدن واسه همین این که یه نفر بعد از تزریق واکسن سریعا فشارش بیفته یا خیلی زود نفسش تنگ بشه و حتی ضایعات پوستی بزنه برای ما خیلی مهمه(بخصوص تا ۶ ساعت اول)  چون نشون میده داره میره به سمت شوک انافیلاکسی

پس امیدوارم توجیه علمی من رو در مورد این که واکسن به هیچ عنوان باعث فوت ایشون نشده رو قبول کرده باشی تا اینجا

و اما در مورد ایشون: 

از اول شروع واکسیناسیون اینو دارن میگن که تا دو هفته بعد واکسن اثر خودشو نشون نمیده. دوز اول به طور میانگین ۵۰ درصد وبعد از  دوز دوم تا ۹۰ درصد اثر حفاظت کنندگی دارن . (بطور میانگین ) یعنی ۹ نفر از ده نفر علائم کرونا رو نشون نمیدن(هر چند میتونن ناقل باشن) ولی تقریبا ۹۹.۹ درصد بعد از دوز دوم دیگه به خاطر کرونا نمیمیرن

در مورد ایشون یک هفته بعد از واکسن نه میتونه واکنش شدید واکسن باشه که باعث فوتشون بشه و نه واکسن اثر حفاظت کنندگی چندانی داره بعد از هفته ی اول دوز اول.

پس چی؟ 

ایشون قبل از تزریق واکسن یا حتی ممکنه تو همون مراکز تزریق واکسن چون ازدحام زیاده مبتلا بشن و همونطور که هممون میدونیم کرونا چندین درصد از مبتلایانشو میکشه.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢

خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍

بیا اینم لینکش

ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728
ایشون حتماً  کرونا داشتن اگر کرونا داشته باشی و واکسن بزنی کارت به بیمارستان میکشه

ما سعی میکنیم کسی که علائم داره رو بهش واکسن نزنیم 

ولی هیچ جا این تایید نشده که واکسن باعث وخیم شدن بیماری میشه

ما سعی میکنیم کسی که علائم داره رو بهش واکسن نزنیم  ولی هیچ جا این تایید نشده که واکسن باعث وخ ...

درمورد مرگ و میر کرونا هم میگید ؟ یکم آروم بشم؟ خیلی میترسم ازش

عاشق آنست که حرفش به عمل ختم شود / ورنه هر مدعی لاف زنی عاشق بود

خب از کجا بدونیم که ما جز اون چند درصد نیستیم و با زدن واکسن بدنمون واکنش نشون نمیده و فوت نمیشبم؟؟خیلی راحت گفتی بعضیا باونیش زنبورم حساسه بدنشون و فوت میشن و واکسن کرونا ام اینطورع..چقد منطقی 🥴

من چطور بدون تو این همه تحمل کردم...خیلی عاشقتم  
ما سعی میکنیم کسی که علائم داره رو بهش واکسن نزنیم  ولی هیچ جا این تایید نشده که واکسن باعث وخ ...

سلام.... خسته نباشید.... 

چ علائمی؟... من دز اول واکسن 14 تیر زدم....

الان چند روزه از  روز چهارشنبه هفته پیش علائمی مثل کمردرد و گلودرد و گرفتگی بدن و  بینی و سردرد داشتم... ازیترومایسین خوردم و استامینوفن.. تب نداشتم..  اکسیژن خونم نرمال بود

الان بهترم منتهی سوزش سردل و نفخ دارم ک گاهی وسط قفسه سینم میسوزه و قفسه سینه ام درد داره.... گاهی سرفه میکنم.. نمیدونم مشکل معده اس یا عوارض کرونا... . دکتر قبل این موارد گفت احتیاج ب سی تی نیست.... شنبه باید دز دوم بزنم...   آیا بزنم یا نه؟ سردرگمم.... 

2738
خب از کجا بدونیم که ما جز اون چند درصد نیستیم و با زدن واکسن بدنمون واکنش نشون نمیده و فوت نمیشبم؟؟خ ...

همه ی داروها همین ریسک رو داره مثل سفتریاکسون که قبل از کرونا مثل نقل و نبات میدادن حتی خود تست پنی سیلین

من و خدا
میشه درمورد مرگ و میر ناشی از کرونا هم توضیح بدید من خیلی اضطراب دارم پدرم علائم داده فکر میکنم هممو ...

نه عزیزم اینطوریا هم نیست

مشکلی که ما داریم بیشتر اینه که افرادی که علایم دارن اصرار میکنن از سرماخوردگیه و توجیه میکنن و خیلی خیلی دیر به مراکز پزشکی مراجعه میکنن

وقتی میپرسی حتی شده بگه من ۱۴ روزه این علائمو دارم

در حالی که بعضی از داروهایی که ما داریم اگه در مراحل اولیه ی بیماری استفاده بشه خیلی خیلی موثره

هممون میدونیم که بیشتر مردم بدون نشون دادن علائم جدی این دوره رو میگذرونن ولی حتمن حتمن:

باید با دیدن اولین علامت به پزشک مراجعه کرد و داروهایی که میده رو مصرف کرد

سایر اعضای خانواده سعی کنن فاصلشونو رعایت کنن و حتی الامکان محل استراحت بیمارو جدا کنن

بقیه اعضای خانواده هم بهتره از ویتامین های تقویتی مثل دی و سی و میوه ها و سبزیجات استفاده کنن

اگر علایم تنفسی شروع شد تو بیمار حتمن حتمن دوباره به پزشک مراجعه کنن چون لازم میشه درمان تغییراتی پیدا کنه

چند تا از آشنایان ما واکسن زده بودن بیمار هم بودن ولی الان توی کما هستن و دکترا گفتن به خاطر واکسن بوده

وزن فعلی:۶۸ وزن هدف:۵۶ عضو گروه آبی💙💫
نه عزیزم اینطوریا هم نیست مشکلی که ما داریم بیشتر اینه که افرادی که علایم دارن اصرار میکنن از سرماخ ...

پدر من الان سه روزه علائم داره امروز رفت تست داد اگه خدانکرده مثبت شد که میگم بره پیش دکتر 

اگه منفی شد هم بگم بره دکتر یا تو خونه مواظبش باشیم؟

عاشق آنست که حرفش به عمل ختم شود / ورنه هر مدعی لاف زنی عاشق بود
من الرژی و حساسیت غذای دارم می تونم واکسن بزنم؟؟

این که مثلا شما به یه ماده ی غذایی یا داروی خاصی حساسیت دارین به این معنی نیست که به واکسن هم واکنش نشون خواهید داد. بله میتونین بزنین ‌فقط تو مراکز واکسیناسیون بگین که به چی الرژی دارین.

تو همه ی مراکز ما یه پزشک داریم . و بعد از تزریق واکسن یه مدت اونجا میشینین تا اگه تغییری تو حالتون ایجاد شد هم همونجا بهش رسیدگی کنن. جای نگرانی نیست  

این که مثلا شما به یه ماده ی غذایی یا داروی خاصی حساسیت دارین به این معنی نیست که به واکسن هم واکنش ...

متاسفانه هر سری بدنم ب یه چیز جدیدی حساسیت نشون میده

قبلا بوی سیگار اذیتم نمیکرد 

ولی الان کسی کنارم سیگار بکشه 

بدنم چنان واکنش میده که تا خفگی میرم 

2706