2410
2553
عنوان

ورود هرکی که طعم تلخ سقط به خاطر مشکلدار بودن نینی داشته

| مشاهده متن کامل بحث + 126189 بازدید | 2585 پست
والا میبینم این همه زن بالای چهل بچه سالم میارن من 37 سالمه. درسته سنم بالاست ولی نه اونقدر. نمیدون ...

منو شما یه مشکل داشتیم دکتر ژنتیک چی بهتون گفت

خواهش میکنم واسم دعا کنید که خدا ارزوم رو براورده کنه
منو شما یه مشکل داشتیم دکتر ژنتیک چی بهتون گفت

من توی زمان بارداری رفتم دکتر ژنتیک که گفت این یه اتفاق هست ولی اگر دوباره پیش بیاد باید بررسی بشه. من دو هفته دیگه وقت دارم دوباره پیش مشاور ژنتیک چون دوباره میخوام باردار بشم و اصلا نمیخوام ریسک کنم. فقط بگه این یه اتفاق بوده تا من آروم بشم. 

تو چند هفته سقط کردی هستی؟ من 18 هفته و یک روزم بود. برای من کورتاژ کردند. من اصلا پسرم رو ندیدم. من در ضمن دو تا بچه سالم از ازدواج اولم هم دارم. تو بچه دیگه ای هم داری؟ 

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش

ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

من توی زمان بارداری رفتم دکتر ژنتیک که گفت این یه اتفاق هست ولی اگر دوباره پیش بیاد باید بررسی بشه. ...

من یه پسر دارم.من ۲۰ هفته بودم.میترسم بازم پیش بیاد

من یه پسر دارم.من ۲۰ هفته بودم.میترسم بازم پیش بیاد

منم خیلی میترسم. حتما داستان من رو متوجه شدی. منم دو تا بچه از ازدواج اولم دارم. 

ببین من دیروز دکتر زنان بودم. دکترم گفت توی این 8 سالی که از مریض هاش سل فری میگیره من اولین مورد بودم که بچم کلاین فلتر داشته. میخوام بگم آنقدر نادره. هم دکتر ژنتیک هم دکتر زنان به من گفتند اتفاق بوده. من با یک خانمی اینجا آشنا شدم که اونم بچه توی شکمش این بیماری رو داره و چون قبلش سه تا سقط داشته تست ژنتیک هم داده بوده. هم خودش سالم بود هم شوهرش، یه بچه سالم هم داشت. با یه خانم دیگه هم آشنا شدم که گسر اولش این بیماری رو داشت و پسر دومش سالم بود. هر دوتا بچه هم از یک پدر. 

من حالا رفتم ژنتیک دقیقا برات مینویسم چی بهم میگه. ولی حال تو رو میفهمم. منکه کورتاژ شدم و بچمو ندیدم داغونم چه برسه به تو. 

کی میخوای دوباره اقدام کنی؟ 

تو سی و یک سالته؟ این بیماری در سن تو یک به هزار پیش میاد در سن من یک به 650. انشاالله بعدی برای جفتمون سالم باشه. 

2456
منم خیلی میترسم. حتما داستان من رو متوجه شدی. منم دو تا بچه از ازدواج اولم دارم.  ببین من دیرو ...

من ۳۱ سالمه. نمیدونم چرا اینجوری شد. انقد میترسم ک فقط خدا میدونه

میترسم دوباره پیش بباد

من خیلی سقط بدی کردم.شما چطوری سقط کردید؟قانونی؟

من ۳۱ سالمه. نمیدونم چرا اینجوری شد. انقد میترسم ک فقط خدا میدونه میترسم دوباره پیش بباد من خیلی س ...

هستی جان من ایران زندگی نمیکنم. اینجا هم برای این بیماری مجوز سقط نمیدن. ولی سقط بدون دلیل اینجا تا هفته 22 مجازه. بعد از اون اجازه قانونی میخواد. من هفته 18 +1 بودم که‌ کورتاژ کردم. من اصلا طبیعی زایمان نکردم. از اول بردن کورتاژ. اول سونو کردن و اندازه های بچه رو زدن بعد بردن کورتاژ. 

تو کی و چطوری فهمیدی؟ من هفته 10 بودم که سل فری انجام دادم. 5 روز بعد جواب اومد که بچه سندرم کلاین فلتر داره. اصلا نمیدونستیم چی هست این بیماری. هفته 16 آمنیو کردیم و بعد سه روز جواب فوری اومد که جواب تایید میشه. یک هفته با خودمون کلنجار رفتیم که نگه داریم یا نه. روزای بدی بود. بعد که تصمیم گرفتم سقط کنم کلینیک برای 10 روز بعد بهم وقت داد. در نهایت هفته 18 +1 سقط کردم. امروز دقیقا 27 روز گذشته. 

هستی جان من ایران زندگی نمیکنم. اینجا هم برای این بیماری مجوز سقط نمیدن. ولی سقط بدون دلیل اینجا تا ...

کجا زندگی میکنی؟

من ۱۸ هفته و ۱ روز رفتم سونو انومالی.گفتن تیغه بینی کوچیکه . و ریسک سندروم داون هست.دکارم اطمینان داشت چیزی نیس ولی محض ارامش من سل فری نوشت دادم.سندروم داون نبود ولی یهو کلاین فلتر های ریسک بود بعدم امنیو سنتز و بعد پیدا کردن قرص و و خوردم و درد و زایمان

هستی جان من ایران زندگی نمیکنم. اینجا هم برای این بیماری مجوز سقط نمیدن. ولی سقط بدون دلیل اینجا تا ...

روز خوشم یهو شب تار شد... نمیدونم چکار کنم.کاش میشد دوباره بچه دار شم. اما میترسم از تکرارش میترسم.نکنه دوباره پیش بیاد

2714

چرا انگار قلبم پاره پاره ست.انگار بدبختم. نمیدونم چکار کنم.

کجا زندگی میکنی؟ من ۱۸ هفته و ۱ روز رفتم سونو انومالی.گفتن تیغه بینی کوچیکه . و ریسک سندروم داون هس ...

من آلمان زندگی میکنم. من وقتی رفتم سونوی آن تی اول دیگه چون میدونستم بچه مریضه به دکتر سونوگراف گفتم. همه چیز بچه نرمال بود. فقط کلفتی پشت گردنش 2.2 بود که دکتر گفت تا دو و نیم نرماله. بعدش گفتن برای آمنیو باید صبر کنی. قبل آمنیو، هفته 16 یه سونوی آنومالی گرفتند بازم همه چیز نرمال بود. بچه در واقع اصلا مشکل ارگانی نداشت فقط این نقص لعنتی بود. 

روز خوشم یهو شب تار شد... نمیدونم چکار کنم.کاش میشد دوباره بچه دار شم. اما میترسم از تکرارش میترسم.ن ...

ما هم یهو زندگیمون داغون شد. شوهر من تا آخرین لحظه بچه رو میخواست. می‌گفت نگه داریم. می‌گفت کلاین فلتر عیبی نداره نگه داریم. من نخواستم. فکر کن بچه اولش اونم پسر! بعد اینطوری. قشنگ یه شبه پیر شدیم. 

باز تو هنوز خیلی وقت داری برای بچه دار شدن، من دیگه زیاد وقتی ندارم. منم میترسم ولی نمیخوام ترس مانعم بشه. من هنوز تصور می‌کنم چه اتفاقایی برام افتاده میگم اگه دوباره پیش بیاد میمیرم ولی توکل به خدا. به محض اینکه شوهرم از هر شیطون بیاد پایین شروع میکنم

برای اینکه دردت خیلی تازس.هنوز یه هفته هم نشده. بعدشم یهو بدبختی هوار شده روی سرت. رفتی سونو بگن بچه سالمه گفتن مریضه. من 8 هفته وقت داشتم که تصمیم بگیرم تو امروز به فردا بچت رو از دست دادی. فکر کن از هفته 18 که فهمیدی تا 20، همش شده دو هفته. خب دختر رباط که نیستی. مادری. شوهرت چی میگه؟ 

ببین به این فکر کن که نمیفهمید، دنیا می اومد، میدونی چی میشد؟ حداقل اینورش رو ببین. تو بدبخت نیستی فقط غمگینی. 

خیلی طول کشید تا باردار شدی؟ 

ببین کلاین فلتر هم مثل سندرم داون میمونه. منتها سندرم داون از کروموزوم شماره 21 سه تا هست و این کروموزوم جنسی سه تا هست. اینا تصادفی هستند. من کلی توی نی نی سایت شبانه روز میچرخم و برای دلداری به خودم تاپیک اونایی رو جستجو میکنم که بعد سندرم داون بچه سالم آوردند. خب کلاین فلتر خیلی ناشناخته هست ولی از نظر قانون احتمال مثل سندرم داون هست. من یه جایی خوندم که بعد از سندرم داون شایع ترین اختلال کروموزومی هست ولی چون توی ظاهر اشکالی ایجاد نمیکنه توی دوران جنینی و نوزادی و حتی باقی عمر هم میتونه ناشناخته بمونه. اگه ما آزمایش نمی‌دادیم ما هم نمیفهمیدیم.

توکل به خدا کن. منم خیلی میترسم. بدتر از تو. چون سنم بالاتره و یه سقط هفته 12 هم داشتم. اینا رو که به تو میگم یکی باید بیاد خودمو دلداری بده. ولی خب برای تو که مینویسم برای خودم هم تکرار میشه و آروم میگیرم. این اتفاق انشاالله که دوباره نمی افته. ولی خب... منم دیگه چشمم ترسیده. منم دفعه دیگه دوباره سل فری و آمنیو میرم. 

انشالله توی تقدیرمون بچه سالم باشه. باز خدا رو شکر که هر دو تا بچه داریم. فکر کن بچه اولمون بود و از دستش می‌دادیم. حالمون الان چطور بود. همیشه یه حالت بدتری هم هست. 

خدا کمکمون کنه. 

2706