2726

🌸سلام دوستان گرامی، روز سه شنبه تون بخیر، الهی امروز براتون سرشار از افکار مثبت، اتفاقهای دل انگیز، فراوانی و سلامتی باشه و از شر آدمهای بد و حسود در امان الهی باشید🌸خدای مهربانم
چقدر خوب است که تو را دارم
هر زمان که بخواهم
در هر مکان که اراده کنم
تو هستی جایی در حوالی من انگار
گاهی هم نزدیکتر
در مرکزی‌ترین نقطه وجودم
آرام می‌شوم با حضورتان در نزدیکترین حد ممکنمان
خدایا شکرت که هستی.        خدایاشکر

دعای بیست و ششم:دعا دردرباره همسایگان و دوستان🙏🌿

💚به نام خداوند بخشنده بخشایشگر💚

(1) خدايا، بر محمد و خاندانش درود فرست و مرا به نيكوترين شيوه يارى فرما، تا حقگزار همسايگان و دوستان خود باشم كه به حق ما آشنايند و با دشمنان ما در ستيز.

(2) و توفيقشان ده كه سنت و آيين تو را برپا دارند و رفتارهاى نيكو را كه تو فرموده‌اى، فرا گيرند: ناتوانان خود را مدد رسانند و نيازشان را برآورده سازند؛ از بيماران خود عيادت كنند؛ راهجويانشان را هدايت نمايند؛ مشورت‌كنندگان را اندرز دهند؛ به پيشواز مسافران خويش روند؛ رازهايشان را پنهان كنند؛ كاستى‌هايشان را بپوشانند؛ ستم ديدگان خودرا يارى رسانند؛ آنان را در زندگى خود شريك كنند؛ دارايى و بخشش‌هاى خود را از ديگران دريغ نورزند؛ و آنچه را بايسته است، به ايشان ببخشند، پيش از آن كه نياز خواهند.

در پایان به نیت رفع بلای ناگهانی و حاجتروایی دوستان عزیزم سوره تغابن میخونم🙏

تاپیک نور، اینجاست💎💎       نــــــــور انتخاب نمی کند، می تابد به ذره ذره ی زندگی و بر هر چه در مسیر دارد روشنی می بخشد نور باش و ذات خویش را زیست کن…زندگیتون پر از نور الهی✨خدایا من خواهان بهترین تقدیری هستم که برای من و عزیزانم و دوستانم رقم زده ای🙏✨                                                                            زندگی برگ بودن در مسیر باد نیست امتحان ریشه است ریشه هم هرگز اسیر باد نیست زندگی چون پیچک است انتهایش می رسد پیش خدا

(3) خدايا، مرا بر آن دار كه رفتار همسايگان و دوستان بدكردار خود را به نيكى پاسخ دهم و از ستمگرشان درگذرم، بى آن كه به ايشان ستم نمايم، و درباره‌ى همه‌شان گمان نيك برم و جملگى آنان را با مهربانى و نيكى مدد رسانم. به خاطر پاكدامنى ديده از نارواى آنان بربندم. و از سر فروتنى، با ايشان به نرمى رفتار كنم، و دلسوز بلا ديدگانشان باشم. در نبودشان مهر آنان را در قلبم نگه دارم و از سر خيرخواهى بقاى نعمت را براى آنان دوست بدارم. هر چه را براى خويشان خود مى‌خواهم، براى آنان نيز بخواهم، و هر حقى را كه براى نزديكان خود نگه مى‌دارم، براى آنان هم نگه دارم.
(4) خدايا، بر محمد و خاندانش درود فرست و چنان كه آنچه من براى ايشان خواسته‌ام، آنان نيز همانند آن را براى من خواستار شوند. از نيكوترين بهره‌ها كه نزد ايشان است، مرا ارزانى كن، و بينش آنان را فزونى ده تا حق مرا به نيكى بگزارند و فضل مرا بيشتر بشناسند، تا ايشان به وسيله‌ى من به نيكبختى رسند و من به وسيله‌ى ايشان. دعايم را به اجابت رسان، اى پروردگار هستى‌ها.

تاپیک نور، اینجاست💎💎       نــــــــور انتخاب نمی کند، می تابد به ذره ذره ی زندگی و بر هر چه در مسیر دارد روشنی می بخشد نور باش و ذات خویش را زیست کن…زندگیتون پر از نور الهی✨خدایا من خواهان بهترین تقدیری هستم که برای من و عزیزانم و دوستانم رقم زده ای🙏✨                                                                            زندگی برگ بودن در مسیر باد نیست امتحان ریشه است ریشه هم هرگز اسیر باد نیست زندگی چون پیچک است انتهایش می رسد پیش خدا

ارزش و اهميت حق همسايه‌
در معارف اسلامى مى‌خوانيم كه از هرطرفِ خانه انسان تا چهل خانه، مصداق مفهوم همسايه است.«1»
سلسله برنامه هائى را حضرت حق و انبيا و امامان نسبت به همسايگان، به مردم مؤمن سفارش كرده‌اند كه در صورت عمل به آن برنامه‌ها؛

اوّل: ثواب عظيمى شامل حال انسان مى‌شود.

دوّم: محبت مردم نسبت به اسلام و مسلمانان جلب مى‌گردد.

سوّم: مشكلى يا مشكلاتى از همسايگان حل مى‌گردد و حل مشكل باعث خوشحالى يك خانواده مى‌شود و از اين راه مشكل خود انسان در گردونه حل قرار گرفته و دعاى آدمى به علّت تأمين نياز همسايه و كمك به او به استجابت نزديك مى‌شود.

﴿وَ اعْبُدُوا اللَّهَ وَلَا تُشْرِكُوا بِهِ شَيْئًا ۖ وَبِالْوَالِدَيْنِ إِحْسَانًا وَبِذِي الْقُرْبَىٰ وَالْيَتَامَىٰ وَ الْمَسَاكِينِ وَالْجَارِ ذِي الْقُرْبَىٰ وَالْجَارِ الْجُنُبِ وَالصَّاحِبِ بِالْجَنْبِ وَ ابْنِ السَّبِيلِ وَمَا مَلَكَتْ أَيْمَانُكُمْ ۗ إِنَّ اللَّهَ لَا يُحِبُّ مَنْ كَانَ مُخْتَالًا فَخُورًا﴾«2»
و خدا را بپرستيد، و چيزى را شريك او قرار ندهيد، و به پدر و مادر و خويشاوندان و يتيمان و مستمندان و همسايه نزديك و همسايه دور و همنشينان و همراهان و در راه ماندگان و بردگان نيكى كنيد؛ يقيناً خدا كسى را كه متكبّر و خودستاست، دوست ندارد.

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728

🔸توصیه های ایمنی: دو نوع دوست داریم؛ یکی اونیه که توی زندگی باعث موفقیتت میشه و یکی هم اون دوستی که بدبختت میکنه و به خاک سیا مینشونه. همین الان آنتی ویروست رو روشن بکن و دوستات رو اسکن کن؛ اونی که از نوع دومه رو دیلیتش کن تا آلوده ت نکرده… .

🔸پیامبر رحمت(ص)

آدمی بر دین دوست خود است؛
پس بنگرید با که دوستی می کنید.🌷
.
ألمَرءُ عَلَی دین خَلیلِهِ فَلیَنظُر أحَدُکُم مَن یُخالِلُ.
.
امالی (طوسی) ص518

به خاطر همسایه داری بود که روستاها، شهرها و بعد کشورها به وجود اومدن. مردم یاد گرفتن در کنار هم با احترام به سلایق و ویژگی های مختلف هم زندگی کنند و با هم کنار بیان. بیایم از خودمون شروع کنیم، بیایم فرهنگی که مردم قرن هاست به اون پایبند هستند رو زیر پا نذاریم. همسایه هم جزوی از خانواده ما حساب میشه منتهی در ابعاد بزرگتر، بیایم به افراد خانواده مون احترام بذاریم.

قبل از هر اقدامی حقوق همسایه ات رو در نظر بگیر. شما در یک محل زندگی میکنید، در یک منطقه سکونت دارید و هر مشکلی ک برای محله و منطقه به وجود بیاد قبل از هر کس دامن گیر شما خواهد بود. به واسطه اتحاد و همدلی امکان رد شدن از این مشکلات به وجود خواهد اومد در غیر اینصورت هر همسایه غرق شدن در باتلاق مشکلات رو در همسایه رو به روی خودش خواهد دید

همسایه داری یعنی وقتی به مشکلی برخورد کردی همسایه ات دستت رو بگیره و وقتی هم که همسایه ات به مشکلی برخورد کرد تو دست اون رو بگیری. ما آدمها از قانون جنگل پیروی نمی کنیم، حتی توی جنگل هم اگه حیوونی ببینه که هم نوعش در خطره بهش کمک میکنه اما ما آدما گاهی وقت ها از قصد طرفمون رو هل میدم تا توی چاه بیفته. کاش کمی قدر همسایه ها رو بیشتر میدونستیم، اونا جای خانواده ای هستن که خدا برای تنها نبودن ما به زندگیمون وارد کرده.

دوستان واقعی مثل صبح هستند،

نمی شود تمام روز

آنها را داشت؛

اما مطمئنی که فردا ،هفته بعد و تا ابد هستند.

اگر می‌خواهید دوست خوبی باشید و مردم به شما اعتماد کنند، باید در مورد احساسات، رفتار دوستانتان و اینکه در مورد دوستی‌تان چه حسی دارید، صادق باشید. وقتی در مورد احساسات خود صداقت داشته باشید، ارتباط شما با دوستانتان بیشتر می‌شود و آنها با شما درد‌دل خواهند کرد. اگر دوستتان آزرده‌خاطر‌ شده است، نترسید که در این مورد با وی صحبت کنید؛ و همین‌طور اگر چیزی شما را ناراحت می‌کند، از صحبت در مورد آن خجالت نکشید. صداقت با رُک‌گویی (که می‌تواند باعث آزرده شدن دوستتان شود) متفاوت است. مثلا اگر فکر می‌کنید که دوستتان مشکل خاصی مثل اعتیاد دارد، وظیفه شما به عنوان یک دوست این است که در مورد آن با وی صحبت کنید. اگر می‌خواهید دوستی‌های پایدار و طولانی‌مدت داشته باشید، با کسانی در ارتباط باشید که عمیقا برایشان ارزش قائل هستید. برای افرادی وقت بگذارید که در کنار آنها می‌توانید خودتان باشید. اگر رفتارتان خالی از صمیمیت و خلوص باشد، دوستی‌تان دوام نخواهد داشت.

شنونده‌ خوبی باشید در مقابل دوستانتان

مکالمات را به صحبتی یک طرفه از سوی خود تبدیل نکنید. برای درک و حمایت کامل دوستتان باید با دقت به صحبت‌هایش گوش کنید. شاید ساده به نظر برسد، اما به اندازه‌ای که در مورد خودتان حرف می‌زنید، باید گوش بدهید. با گوش دادن، دوستتان اطمینان خاطر پیدا می‌کند که شما به وی اهمیت می‌دهید. اگر فقط منتظر تمام شدن صحبت‌های دوستتان باشید تا آنچه را که خودتان می‌خواهید بگویید، بی‌شک دوست شما متوجه خواهد شد. سعی کنید تعادل را رعایت کنید تا دوستتان نیمی از مکالمه را صحبت کند. گرچه بعضی افراد خجالتی‌تر از دیگران هستند، اما اگر دوستتان احساس کند که وقتی با شماست، فرصتی برای صحبت کردن ندارد، دوستی‌تان پیشرفتی نخواهد داشت.

منو این دعاهایی ک هیچ اجابتی نداره💔

سلام مامان مهربون، صبح بخیر🌸

لطفاً امید خودتون از دست ندید... قراره بزودی اتفاقهای عالی براتون رخ بده... خودتون بندازید و رها کنید تو بغل خدا.... و افکار منفی از ذهنتون  بیرون کنید. 

سلام خواهر جان صبحت بخیر ان شاء الله روزی سرشار از نیکی داشته باشی

اجرت با امام سجاد علیه السلام 😘💚💛💕🙏

💚تاپیک صلوات به نیت سلامتی امام زمان شنیدم امام رضا مریضارو شفا میده💚شنیدم پنجره فولاد رضا برات کربلا میده💚 شنیدم که ضامن آهو شدی امام رضا💚میشه ضامن منم بشی پیش خدا💚 شنیدم هرکی بره زیارت امام رضابرادیدنش میاد سه جا غریب الغربا💚برا بار اولی سر پل صراط میاد💚دومی وقتیه که نامه ی تو برات میاد💚بار سوم که میخاد آقا به دادت برسه💚وقتی که ملک میاد تا به حسابت برسه💚من قیزیمادونیایام😍قیزیم منه دونیا دی😍الله بیزی آییرما😍بو قیز منه سودا دی😍من تورک قیزام آسانا😍منیم آنام زهرا دی😍عشقی منه اورگددی😍قلبیم اونا شیدا دی😍♥ آبجی سادات خودمی💚khoday_mer3p 💚با یه صلوات آمین بگو خواهرگلم.خدایا هرکی چشمش به این امضا افتاد همون لحظه دلشو شاد کن.اگه دختره یه بخت خوب نصیبش کن.اگه منتظره دامنشو سبز کن.اگه غصه داره خدایا به بزرگیت قسمت میدم ارامشی از جنس خودت نصیبش کن.اگه مستاجره صاحب خونش کن.اگه با شوهرش مشکل داره دلشونو به هم رضا کن.خدایا خیلی از دوستام ناراحتی هایی دارن که نمیتونن بیان کنن اونا فقط تورو دارن جوری به خودت نزدیکشون کن که ناراحتیشونو فراموش کنن.اللهم صل علی محمد وال محمد و عجل فرجهم.brave 

سلام دوستان گرامی، به تاپیک مناجات سالکان(انس با صحیفه سجادیه) خوش آمدید🙏           

@اعتصامی    

@رایحه_بهشت    

@anabelkatanchi    

@مائده6525221   ‍ 

لطفا با دلای  پاکتون برای نوجوان 16 ساله ای که در آی سی یو بستری هستن و شرایطشون وخیمه(آقا حسین) 🙏🌿🙏

و برای بدست آوردن سلامتی کامل مادر محترم کاربر@ مامان، مهدیار🌿🙏🍃

لطفاً،لطفاً  برای دوستان بزرگوارمون ذکر شریف  " أَمَّنْ یُجِیبُ المُضطَرَّ إِذا دَعاهُ وَ یَکْشفُ السُّوءَ وَ یَجْعَلُکُمْ خُلَفاءَ الْأَرْضِ أَ إِلهٌ مَعَ اللَّهِ قَلِیلاً ما تَذَکَّرُون" رابخونید🙏و یک صلوات محمدی پسند بفرستید🌹🙏🌹

سلام خواهر جان صبحت بخیر ان شاء الله روزی سرشار از نیکی داشته باشی اجرت با امام سجاد علیه السلام 😘 ...

سلام عزیزجانم💚صبح شما هم بخیر و پر برکت🙏🌿🙏🌿الهی آمین... خیلی ممنونم🙏الهی روزتون سرشار از خوشی های بی پایان باشه🤲💖🌼💖🌼💖🌼💖🌼

2706