2737
2734
عنوان

چرا بچه‌دار میشید؟

1701 بازدید | 175 پست

سلام مهربون‌ها💕

یه کاربری هست میگه تک‌فرزندها عقده‌ای و آینده ندارن خودش چندتا بچه داره حتی حاضر نیست یه غذا درست و درمون بهشون بده میگه خرید خوراکی و لپ‌تاپ و دوچرخه  و...بچه رو پررو می‌کنه

حالا شیوه زندگدی ایشون به ما ربطی نداره اما اینکه فکر می‌کنه نظراتش صحیحه و میخواد به بقیه انتقال بده وحشتناکه

از نظر شما واجبه آدم با ۴ تومن حقوق ۳ تا بچه بیاره و بگه تک‌فرزند‌ها عقده‌ای هستن و بچه رو باید شکنجه داد؟

سارا مامانِ آیلین و آدرین👩‍👧‍👦

تولید نیرو میکنه برا آینده کشور 

چی میدونه بچه چیه 

چی میدونه انسان تربیت کردن چیه 

☺فقط امیدوار باشید و به چیزی ک دوست دارید عشق بورزید حتما بهش میرسید , عشق و ترس دوتا دلیلی هستن ک قدرت میدن ب خواسته ها ,پس فقط ب چیزایی ک دوست دارید عشق بورزید امیدوارم ب همه ی خواسته های خوبتون برسید 😍

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

اصلا به نظر من وقتی واسه ی بچه میتونی بهترین امکانات رو فراهم کنی دلیلی نداره چند تا بچه بیاره بعد هم توی حسرت کمترین چیزا باشن

میشه واسه سلامتی تو دلیم ی صلوات بفرستین؟ 🙂⁦♥️⁩
2728
2738

تا رفاه کامل نداشتید نیارید

انگار تفنگو گذاشتن رو شقیقش گفتن باید تولید مثل کنی 😏

نیومدن اون بچه بهتر از اومدنش و خوردن حسرت هست موقعی که چیزی میخواد و طرف نمیتونه تامین کنه

بعضیا رسماً بچه رو میارن که زجر بکشه

رویای مرگ شاید بهانه ایست برای تحملِ کابوسی به نامِ زندگی..........                                                               اگه توی یه کشوری،درآمدِ یه ناخن کار بیشتر از یه معلمه،به این معنی نیست که پول تو درس خوندن نیست،،،،به این معنی هست که مردم از ظاهر زشتشون بیشتر خجالت میکشن تا  مغزِ خالیشون........                                                     ماها که بابامون پولدار نبوده یه چیزی رو خوب یاد گرفتیم     اینکه خیلی راحت قید چیزایی که دوس داریمو میزنیم           پس یه لطفی در حقمون بکن،اگه دوسمون داری  زیاد ناز نکن🖤..........‌                                                                                                  🌨️⁩ اسفندیِ جذاب⁦🌨️⁩

یه نفر بود این حرفا رو میزد تعلیق شد

همون که بچش با بچه همسایه به خاطر میوه دعواش شده بود

ما دخترهای غمگین شانزده ساله ای بودیم که فکر میکردیم اگر میشد رنگ موهایمان را روشن کنیم ، تکلیفمان هم روشن می شد. ما ، با ماتیک های قایمکی و کابوس های یواشکی و آرزوهای دزدکی . ما و کارت پستال هایِ « سوختم خاکسترم را باد برد ، بهترین دوستم مرا از یاد برد» ... ما و شعرهای دوران مدرسه ، اولین دست نوشته هایی که توی دفتر ِ  کوچک یادداشت می نوشتیم و مشاور دیوانه به خیال اینکه این یک نامه برای پسر مردم است از ما می دزدید .ما ، که تمام عمر ترسیدیم دختر بدی باشیم . ترسیدیم مقنعه هایمان چانه دار نباشد و چشم سفید باشیم . ما که توی کتاب هایمان فروغ نداشتیم ، چون فروغ میان بازوان یک مرد گناه کرده بود ، ما فقط یادگرفتیم مثل کبری تصمیم های خوب بگیریم ، و آن مرد ؛ هر که می خواهد باشد . مهم این است که داس دارد…

من تک فرزندم :) 

نمیخوام استدلال و دلیل نقض بیارم اما به شخصه خودم از اکثر هم سن و سال هام منطقی تر پخته ترم 

نمیدونم چرا هرجا میگم تک فرزندم همه به چشم لوس بهم نگاه میکنن

والا تک فرزند بودم که بودم اما ناز کش نداشتم از بچگی همش رو پای خودم واستادم 

تک فرزند بودن به این معنی نیست که زندگیم مث این پرنسس ها تو قصر بوده و همیشه صبحانه مو تو تخت میخوردم و... 

تنها فرقی که با بقیه داشتم تنهایی بوده و کنار اومدن باهاش بزرگترین برگ برندمه

من ک مشکل دارم برام دعاکنیدباردارشم

اما مم ب شخصه چون هفت تا بچه بودیم وهیچی بهم نمیرسید و همیشه در حسرت بودم اعتقاددارم بچه زیاد خوب نیست

حالا تازه زمان من ارزونی بود فک کنین تو گرونی چارتا بچه که همه چی ام میخان و بعدا بخاطراین حسرتا مشکل براشون ایجاد میشه دیگه چ شود(اتفاقی ک برا من وخواهربرادرام افتاد)

2706