2137
2106

در اطرافم خانمی رو میشناسم که سی و هشت سال داره. هنوز ازدواج نکرده و بنظر میرسه قصد اینکار رو هم نداره. کار میکنه. با مادرش زندگی میکنه. فوق لیسانس داره.و گفته میخواد ادامه تحصیل بده. ورزش میکنه. به پوست و موهاش خیلی رسیدگی میکنه. تعطیلات با دوستانش مسافرتهای مختلف میره. و طعنه های اطرافیان در مورد ازدواج نکردنش کوچکترین اهمیتی براش نداره. 

همینطور خانمی رو میشناسم حدود چهل ساله. نوزده سالش بوده که ازدواج کرده و بلافاصله بچه دار شده. و اگر بخوام از مشکلاتی که با شوهر و خانواده ی شوهرش داشته بگم، مثنویِ هفتاد منه.

بله، زنهای متاهل ِ خوشبخت هم زیادن. ولی حقیقت اینه که زندگی کردن و کنار اومدن با مردها و خانواده هاشون خیلی مشکل شده. از همه نظر. 

خواستم بهتون بگم: قبل از عروسی همه عاشقن، پیامهای عاشقانه میدن و ....ولی فردای ِ شب عروسی ، زندگی چهره ی حقیقیش رو کم کم نشون میده. که با رویاها خیلی متفاوته. و باید برای زندگیِ حقیقی آمادگی روحیِ بالایی داشت.

نه همه ولی اغلبِ  اونایی که شوهر دارن و بشما طعنه میزنن که چرا هنوز شوهر نکردی؟ اگر قلبشون رو باز کنی و نگاه کنی از دست شوهر و خانواده اش دل خونن. مشکلات اقتصادی، بچه داری، مستاجری، گرونی، خشم، اعتیاد، خیانت ، خساست، بی تفاوتیِ احساسی و ... هزار تا مشکلِ دیگه که هر زنی  به نحوی داره تحمل میکنه و دونه دونه موهای سرش سفید میشه. 

الان فقط خودتونید ولی با ازدواج معلوم نیست درگیره چه داستانهای غیر قابل پیش بینی و ناخواسته ای بشید. پس غصه نخورید، اصلا عجله نکنید. خبری نیست...

🙂💔

★‌و‌خدایی‌که‌در‌این‌نزدیکی‌میزند‌لبخندی‌به‌تمام‌گره‌هایی‌که‌تصور‌دارم‌همگی‌کور‌شدند....:)                              خب خب بالاخره منم بعد از کلییی انتظار پزشکی قبول شدم😍 در تاریخ ۱۴۰۰/۷/۴ نتایج سراسری اومد و من رسما دانشجوی پزشکی شدم😊 انشالله تاپیک قبولی تخصص بزنم🥴😂 دوس دارم متخصص چشم بشم😍😎⁦👩🏻‍🎓⁩ پروفایلم عکس یه پزشکِ بلاگره⁦👨🏻‍⚕️⁩ معروف ب (دکتر مایک)⁦👨🏻‍🔬⁩   رو‌مسخرگی‌پیشه‌کن‌و‌مطربی‌آموز♡صد‌سال‌اگر‌درس‌بخوانی‌همه‌هیچ‌است:)                                                                                                                                                          in love ❤️💍

عزیزم من هم درست تجربه مشابه تورو داشتم تا اینکه با دکترساینا آشنا شدم. هم مشکلم برطرف شد هم جواب سوالهام رو گرفتم.

پیشنهاد میکنم تو هم اینجا کلیک کنی و سوالت رو باهاشون درمیون بزاری.

2050

چه استدلال چرتی

چون معیارهای ازدواج درست نیست

هیچ کس کامل نیست و همون طور که زندگی یک زن با شوهر سخته زندگی مرد با زن سخته جز با تعامل سازنده

راهش اینه که باید دو طرف تعامل سازنده داشته باشی

اونی هم که مجرده همیشه مادر و بقیه کنارش نیستن

بعدا تنها بودن اذیتش میکنه

خیلی موافقم 

ممنون خیلی خوب بود 

مجردی فقط ی درده متاهلی هزار درد

ی زمانی تو امضام نوشته بودم برام دعا کنید به آرزوم برسم ولی من به آرزو نرسیدم با اینکه خیلی امیدوارم بودم با اینکه خیلی تلاش کردم ولی نشد😊 الان دیگه هیچ امیدی ندارم چون مطمئنم خدا نمیخواد من تو زندگیم آرامش داشته باشم دیگه هیچی برام مهم نیست دیگه هیچ چیزی رو آرزو نمیکنم💔 اما همیشه به یاد دوستانی که التماس دعا دارند هستم خدا برای من نخواست ولی امیدوارم برای شما همونی رو بخواد که آرزوشو دارین هرزمانی که بشه به نیت آرزوهای قشنگ تون صلوات میفرستم امیدوارم همونی بشه که میخواین 😇
2183
😂😂😂اره منم منصرف شدم از ازدواج 

😂😂😂

شخصی جهنم را برایم اینگونه توصیف کرد: در اخرین روز زندگی ات  در روی زمین شخصی که از خودت ساخته ای. شخصی که میتوانستی باشی را ملاقات خواهد کرد.

من مجردم

با دیدن زندگی پدر مادرم کلااا از ازدواج منصرف شدم

هم مادرم هم پدرم جفتشون خیانت کردن و میکنن و یه زندگی خیلی معذرت میخوام نکبت باریه

صدای منو میشنوید از یه امضای پر انرژی مثبت😎 با افتخار یه مولتی فن و کیدرامر😁 توی تاپیکای عکس و داستان زندگی تگم کنین🌻 امضای نی نی سایتیا جوری شده که هنوز نخونده صلوات میفرستم  ‌‌انشااالله تویی که این امضارو میخونی جیبت پرپول باشه،دلت پر از آرامش و خوشحال باشی  

یه زندایی دارم خیلی باحاله تا شوهرش دست و بالش خوب میشه بهم میگه ایندفعه اومدن جواب مثبت بده کرونا اومد دست و بال شوهرش تنگ شد گفت خاک تو سرت اگه ازدواج کنی 😂

کاش اوناییکه چوب سادگیشونو میخورن ،نون مهربونیشونم بخورن 

دقیقاااا همینطوره من خودم دیر ازدواج کردم و الان میفهمم که ای کاش هرگززززز ازدواج نمیکردم کاش جواب همه اون آدمهایی که بم تیکه. طعنه میزدن و میدادم ولی خودم بدبخت نمیکردم

بلاخره باز میشه این در صبح میشه این شب😔