2733
2734
وقتی شعور نداری و احترام ب شعر نداری چرا میای تاپیک شعر

آرام،اینقدر تند نرو 

بعدی منم، بعدی تویی و هیچکس براش اهمیت نخواهد داشت🤫🙂.     درخواست دوستی قبول نمیشه.        وقتی یه مرد سیاست به کار میبره میگن "باهوشه"،همون سیاست رو یه زن به کار ببره میگن "حیله گره"...                          وقتی یه مرد سر و صدا راه میندازه میگن"مرده دیگه" ولی یه زن  همون کار رو بکنه میگن "سلیطست"...      وقتی یه مرد رابطه برقرار میکنه میگن "زرنگه" ولیاگه یه زن رابطه داشته باشه میگن"هرزست"...                                                              

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

مدتی هست که ازحال تو ای دوست ندارم خبری 

چه کنم بادل زارم که پریشان حال است

دل تنگم را سپردم به خدا هیچ نگفت

ترسم آن است که انگار خدا ، ازحال پریشان دلم خوشحال است

این شعرو واقعا خودم گفتم برا رفیقم که ازش بی خبرم.....

2728

این چه تیغ است که در هر رگ من زخمی ازوست

گر بگویم که تو در خون منی بهتان نیست

هوشنگ ابتهاج

من خود دلم از مهر تو لرزید وگرنهتیرم به خطا می‌رود اما به هدر، نه                           دل خون شده وصلم و لب‌های تو سرخ استسرخ است ولی سرخ‌تر از خون جگر، نه                      با هرکه توانسته کنار آمده دنیابا اهل هنر؟ آری! با اهل نظر؟ نه!                      بدخلقم و بدعهد، زبان‌بازم و مغرورپشت سر من حرف زیاد است مگر نه؟                      یک بار به من قرعه عاشق شدن افتادیک بار دگر، بار دگر، بار دگر… نه!
2738

من که مست از می جانم، تتناهو، یا هو

چشم مستش چو بدیدم، دلم از دست برفت

عاشق چشم فلانم تتناهو،یا هو

گاه در صومعه با اهل عبادت همدم

گاه در دیر مغانم تتناهو، یا هو

من به تقدیرم و تقدیر هم از ذات من است

قادر هر دو جهانم تتناهو، یا هو

تن به تن،ذره به ذره همه انوار منند

ز آنکه خورشید نهانم،تتناهو، یا هو... 

🍃🍃🍃🍃

فقط برای زیبایی خودت موهایت را شانه نزن ، گاهی مویت را شانه کن فقط برای خود مو ؛ او می خواهد مرتب باشد اما زبان سخن ندارد ، تو بر خال خالش دست بکش دندانت را مسواک کن فقط برای خود دندان ، او می خواهد تمیز باشد اما نمی تواند بگوید ، تو به او برس . به داد مخلوقاتی برس و کمکشان کن که توان تشکر از تو را ندارند . به مورچه ها غذا بده ، برگ درختان را نوازش کن ، خاک طاقچه را پاک کن ، اگر به مخلوقی کمک کنی و او در ازای کمک تو جای دیگر برایت جبران کند ، با جهان بی حساب می شوی ، اما اگر بی زبانها را آراسته کنی ، جهان به تو بدهکار می شود و بدهی خود را مانند تصویرت در آینه به تو پس می دهد . اگر یک مشت گندم به جهان بدهی ، جهان هم با همان حرکت دست تو مانند تصویر در آینه ، یک مشت گندم به تو می دهد ، با این تفاوت که مشت جهان بزرگتر است .

✨عالم ز برایت آفریدم              گله کردی                            ✨از روح خودم در تو دمیدم       گله کردی                       ✨گفتم که ملائک همه سربازتو باشند                              ✨صد ناز بکردی و خریدم         گله کردی                        ✨جان و دل و فطرتی فراتر ز تصور                                ✨از هر چه که نعمت به تو دادم گله کردی                       ✨گفتم که سپاس من بگو تا به تو بخشم                               ✨بر بخشش بی منت من هم گله کردی                                ✨با این که گنه کاری و فسق تو عیان است                    ✨خواهان توام، تویی که از من گله کردی                              ✨هر روز گنه کردی و نادیده گرفتم                                ✨با اینکه خطای تو ندیدم         گله کردی                             ✨صد بار تو را مونس جانم    طلبیدم                               ✨از صحبت با مونس جانت        گله کردی                      ✨رغبت به سخن گفتن با یار نکردی                                  ✨با این که نماز تو خریدم        گله کردی                        ✨بس نیست دگر بندگی و طاعت شیطان؟                           ✨بس نیست دگر هرچه که از ما گله کردی؟!                        ✨از عالم و آدم گله کردی و شکایت                            ✨خود باز خریدم گله ات را، گله کردی. . .

یه حکایت هم هست خیلی دوسش میدارم 

بوسعید مهنه در حمام بود . قایمش افتاد و مردی خام بود (قایم:دلاک)

(یه دلاک جوون و بی تجربه و خام شروع میکنه ب کیسه کشیدن بوسعید ،بوسعید یکی از عرفاست)

شوخِ شیخ آورد تا بازوی او (شوخ : چرک)

جمع کرد آن جمله پیشِ روی او

شیخ را گفتا بگو ای پاک جان 

تا جوان مردی چ باشد در جهان ؟

شیخ گفتا شوخ پنهان کردن است 

پیشِ چشمِ خلق ، نا آوردن است

خالقا پروردگارا منعما؛ شوخی و بی شرمی ما درگذار

شوخِ ما را پیشِ چشمِ ما میار

🦭🐬🦭🐬🦭🐬🦭🐬
2706