1874
2106
عنوان

کمک! شوهر‌ غیر ایرانی و مشکلمون با فرزند

| مشاهده متن کامل بحث + 683 بازدید | 42 پست

وای رفتم لباس بارداریمو که دیگه لازمم نمیشه با تخفیف تو کمدا فروختم با پولش هم همونجا واسه دخترم یه ست پاییزی شیک گرفتم. تو هم اینجا هستی؟

سارا ؟ 

فارسی حرف بزن گلم بابچت....انگلیسی رو ازپدرش ومحیط یادمیگیره....استاد روانم میگف بچه ها به راحتی چندزبان یادمیگیرن ....جای نگرانی نیست....پیج سامر میکاپو اینستا ببین ...  دخترکوچولوش هم انگلیسی بلده هم فارسی ....مشکلی نداره اصلا با این که آمریکا بزرگ شده...به نظرم همسرتون دارن کمی زورگویی میکنن...حق شماست که بچتون فارسی هم حرف بزنه

یادم نمیره معلم زبانمون میگفت سخت ترین زبان تو دنیا فارسیه بعد که دلیلشو گفت دیدم راست میگه .مثلا تو کدوم زبان از هر حروف ۳ ۴ هست ؟اما فارسی لامصب میبینی از ز چندتا هست از ص از ه از ق .......

2124

بخاطر مشکلی که بعدا توی لهجه پیدا میکنه بزار  اول انگلیسی یاد بگیره 

یه مستند میدیدم که نشون میداد کساییکه دو زبان رو یاد گرفتن توی سنین کودکی مشکل لهجه پیدا میکنن مثلا بعضی از اقوام ایرانی رو ببین

شما الان توی کشوری هستید که زبان اصلیشون انگلیسیه بهتره اول انگلیسی رو یاد بگیره بعد از ۴سالگی فارسی رو یاد بگیره که البته براش سخت میشه 

بعد هوش کلامی به مادر میره اگر خودتون برای یادگیری زبان دوم مشکلی نداشتید بچه به سرعت یاد میگیره

مسافرت   تنهایی دو نفره   غذای سالم   میوه و سبزی  دوستام و خانوادم     هدف😎 
یادم نمیره معلم زبانمون میگفت سخت ترین زبان تو دنیا فارسیه بعد که دلیلشو گفت دیدم راست میگه .مثلا تو ...

عع راست میگیا😯😃😂. ب نکته ظریفی اشاره داشتی😉

برای ما راح ته......برای کسی ک بخواد یاد بگیره، بعد از چینی ، فارسی سخته براش

یه حس بی حسی نسبت به هر حسی
عع راست میگیا😯😃😂. ب نکته ظریفی اشاره داشتی😉 برای ما راح ته......برای کسی ک بخواد یاد بگیره، بعد ...

والا من ۲۵ سالمه هنوزم راحت نیستم اونجوری بعضی وقتا به شک میفتم کدوم حروف برای یه کلمه درسته .لامصب ادمو به شک میندازه😂

2050
عزیز من خانواده ای رو میشناسم آقا ایرانی هست. خانم ژاپنی و انگلیس صحبت میکنن. بچشون به راحتی سه زبان ...

فقط همسرتون رو با آرامش متقاعد کنید که الان بهترین فرصته که بچه دوتا زبان رو یاد بگیره‌.

فکر کنم سخت بشه اون موقع 

نه عزیزم چرا سخت بشه؟؟

بچه اول باید زبان اصلی اونجا رو یاد بگیره تا همه چیو قاطی پاتی نکنه بعدا زبان دیگه یاد بگیره

مگه مثلا بچه های ترک زبان وقتی مدرسه میرن تازه فارسی یاد نمیگیرن؟؟

خب اینم مثل همونه دیگه تازه شما میتونی قبل مدرسه رفتن هم فارسی یادش بدی

چجوری با همسرت آشنا شدی لطفاااااا جواب بده!؟ ویی با همسرت صحبت میکنی خسته نمیشی همش انگلیسی میگی!؟ ...

چندسال پیش توی آلمان من اینترنشیپ بودم و همسرم برای یک دوره به آلمان اومده بود. ساکن انگلیس هستیم اما همسرم کانادایی هستن.

عادت کردم دیگه 

من فکر میکردم خارجکیا قبل از دنیا اومدن بچه این مسائل رو حل میکنن و براش چاره می اندیشن

نگو کلا همه بعد از بچه دار شدن یاد راه چاره میوفتن

خوب من،هنر عشق در پیوند تفاوت هاست و معجزه اش نادیده گرفتن کمبودها... زندگی ست دیگر...همیشه که همه رنگهایش جور نیست،همه سازهایش کوک نیست، باید یادگرفت با هر سازش رقصید،حتی با ناکوک ترین ناکوکش...اصلا رنگ و رقص و ساز و کوکش را فراموش کن! حواست باشد به این روزهایی که دیگر برنمی گردد،به فرصت هایی که مثل باد می آیند و می روند و همیشگی نیستند؛به این سالها که به سرعت برق گذشتند،به جوانی که رفت، میانسالی که می رود،حواست باشد به کوتاهی زندگی !                                                                               زندگی به همین آسانی می گذرد... 

خواهرم و همسرش رفتن آلمان دو تا بچه هاشون اونجا دنیا اومد

یکیش کلاس اوله یکی هم 3سالشه هر دو دو زبانه هستن  کوچیکه البته کمتر  برزگه خیلی خوب

همسر شما نباید حساس باشن

تحمل  نداره نباشی دلی که تو تنها خداشی
2051