2733
2739

💜سلام دوستان گرامی، روز شنبه تون بخیر، الهی امروز براتون سرشار از موفقیت و فراوانی برکت و سلامتی باشه💜

خدایا
تو را شکر که امروز را به من فرصت زندگی دادی تا شکرگزار نعمت‌هایت باشم و از زندگی‌ام لذت ببرم.
تو را شکر که هر روز نعمت‌های بیکرانت را وارد زندگی‌ام می‌کنی.
تو را شکر که هر لحظه مرا به مسیر درست هدایت می‌کنی.
تو را شکر که ایمان و باورم را روز به روز قوی‌تر می‌کنی.
تو را شکر که هر روز از بی‌نهایت راه و از جایی که فکرش را هم نمی‌کنم به من رزق و روزی می‌دهی.
تو را شکر که هر روز بهترین‌ها را وارد زندگی‌ام می‌کنی.    خدایاشکرت

💎دعای سی و نهم:در طلب عفو و بخشش💎

💚به نام خداوند بخشاینده مهرگستر💚

(7) اى معبود من، از تو مى‌خواهم كه نفس مرا ببخشايى؛ نفسى كه آن را نيافريدى تا با آن زيانى را برطرف سازى يا به سودى دست يازى، بلكه آن را آفريدى تا قدرت خويش را برآفريدن مانند آن به اثبات رسانى، و آن را دليلى بر خلقت شبيه آن قرار دهى.

(8) از تو مى‌خواهم كه بار سنگين گناهم را كه بر من گرانبار گرديده، از من بردارى، و از تو مدد مى‌جويم بر تحمل بار سنگينى كه مرا به زانو درآورده است.

(9) پس بر محمد و خاندانش درود فرست و نفس مرا كه بر خود ستم نموده، ببخشاى، و رحمت خود را بگمار كه بار گناهان مرا از من بردارد. چه بسا رحمتت به گنهكاران رسيده، و چه بسا آمرزشت ستمكاران را در برگرفته است.

در پایان تاپیک به نیت حاجتروایی دوستانی که در این صفحه حضور داشتند، سوره ملک میخونم🙏

تاپیک نور، اینجاست💎💎       نــــــــور انتخاب نمی کند، می تابد به ذره ذره ی زندگی و بر هر چه در مسیر دارد روشنی می بخشد نور باش و ذات خویش را زیست کن…زندگیتون پر از نور الهی✨خدایا من خواهان بهترین تقدیری هستم که برای من و عزیزانم و دوستانم رقم زده ای🙏✨                                                                            زندگی برگ بودن در مسیر باد نیست امتحان ریشه است ریشه هم هرگز اسیر باد نیست زندگی چون پیچک است انتهایش می رسد پیش خدا

(10) پس بر محمد و خاندانش درود فرست و مرا نمونه‌ى كسانى قرار ده كه با آمرزش خويش آنان را از لغزشگاههاى خطاكاران فرا برده‌اى، و به توفيق خود از گرداب‌هاى هلاك مجرمان رهانيده‌اى، تا سرانجام به يمن عفو تو از بند خشمت رها شده‌اند و به احسانت از كمند عدل تو آزاد گرديده‌اند.

(11) معبود من، تو اگر چنين كنى، اين لطف را در حق كسى روا داشته‌اى كه سزاوار عذاب تو بودن را منكر نمى‌شود، و خود را از اين كه مستحقق خشم تو گردد، برى نمى‌داند

تاپیک نور، اینجاست💎💎       نــــــــور انتخاب نمی کند، می تابد به ذره ذره ی زندگی و بر هر چه در مسیر دارد روشنی می بخشد نور باش و ذات خویش را زیست کن…زندگیتون پر از نور الهی✨خدایا من خواهان بهترین تقدیری هستم که برای من و عزیزانم و دوستانم رقم زده ای🙏✨                                                                            زندگی برگ بودن در مسیر باد نیست امتحان ریشه است ریشه هم هرگز اسیر باد نیست زندگی چون پیچک است انتهایش می رسد پیش خدا

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

ممنون ... همچنین برای شما ❤️

کجا باید برم یه دنیا خاطرت تو رو یادم نیاره😔                      کجا باید برم که یک شب فکرتو منو راحت بذاره😔                 چه کردم با خودم که مرگ و زندگی برام فرقی نداره😔           محاله مثل من توی این حال من کسی طاقت بیاره😔           کجا باید برم که تو هر ثانیم تو رو اونجا نبینم 😔                   کجا باید برم که بازم تا ابد به پای تو نشینم😔                      قراره بعد تو چه روزایی رو من تو تنهایی ببینم😔                    دیگه هر جا برم چه فرقی میکنه از عشق تو همینم😔
2731

(12) معبود من، در حق كسى لطف كرده‌اى كه ترسش از تو، از آزمندى‌اش در تو افزون‌تر است، و نااميدى‌اش از رهايى، از اميدش به رهايى استوارتر، اما اين نااميدى‌اش نه از رحمت توست و اميدوارى‌اش نه از سر مغرور شدن به بخشش تو، بلكه از آن رو نااميد است كه كارهاى نيكش در ميان كارهاى بدش اندك مى‌نمايد، و بهانه‌هاى او در انجام ندادن وظايفش دير نمى‌پايد.

(13) اما تو، معبود من، سزاوارى كه صديقان به رحمتت فريفته نشوند و گنهكاران از بخششت نااميد نگردند؛ زيرا تو آن پروردگار بزرگى كه فضل و احسان خود را از هيچ كس دريغ نمى‌دارى، و در گرفتن حق خود بر كسى سخت نمى‌گيرى.

(14) ياد والاتر است از هر چه ياد كنند، و نام‌هاى تو منزه‌تر است از آن كه ديگران بر خود نهند. نعمت‌هاى تو در ميان آفريدگانت پراكنده است؛ پس بر اين نعمتها تو را سپاس اى پروردگار هستى‌ها
.

حاجت رواباشی وعاقبت بخیر ان شاءالله

التماس دعا

برای سلامتی و تعجیل در فرج آقا امام زمان (عج) دعاکنید🤍خدایا کمکم کن زخمایی که تو قلبمن التیام بیابین جزتو پناهی ندارم🤍شاید منم خوب شدم یه روزی..باوجود زخمام به خودم افتخار میکنم
2738

درخواست بخشش و گذشت از ديگران‌

يكى از حقوق مسلمانان بر يكديگر، اصلاح ذات البين يا همان آشتى بين مردم است. در معارف دينى بسيار به اين موضوع اهميّت داده شده كه به عنوان يكى از برترين عبادات معرفى گرديده است و بزرگان دين بر آن همّت گماشته‌اند.

اميرمؤمنان على (عليه السلام) در آخرين سفارش‌هاى خويش به فرزندانش، لحظاتى پيش از شهادت فرمود:

فَانّى سَمِعْتُ جَدَّكُما رَسُولُ اللّه (صلى الله عليه و آله) يَقُولُ: صَلاحُ ذاتِ الْبَيْنِ افْضَلُ مِنْ عامَّةِ الصَّلوةِ وَ الصِّيامِ.«1»

از جد شما رسول اللّه (صلى الله عليه و آله) شنيدم مى‌فرمود: اصلاح ذات‌البين از عموم نماز و روزه بهتر است.

روايت شده است كه از امام كاظم (عليه السلام) سؤال شد: مردى غمگين مى‌شود بى‌آنكه علت اندوه خود را بداند؟ فرمود:

چون اين حال غم به او رسد بايد بداند كه برادرش غمى دارد و همچنين اگر بى‌دليل شاد شود، پس در اداى حقوق برادران از خدا مدد مى‌جوييم.«5»

حضرت در اين استدعا، به حقيقت انسان را به بندگى حق نزديك مى‌سازد، آن چنان كه از خود هر گونه سست عنصرى را دور كرده و فقط در پى كسب اراده و رضايت بارى تعالى است.

كدامين عمل رضاى حق را جلب مى‌كند. چه حقوق شخصى را ناديده گرفته و خواسته خود را بر رضاى حق مقدّم داشته است تا در اصلاح آن برآيد و جانب حق را برگزيند و چنانچه معصوم از خداوند درخواست مى‌دارد كه اين طلب عفو و غفران پنهان بماند كه در آشكار، حق كسى از بين نرود و آن كه ستم نموده اعلان نشود. بلكه پا را فراتر نهاده و براى او دعاى رحمت و گذشت مى‌كند تا هديه‌اى خالصانه در راه جذب محبّت خداوند منّان باشد.

خداوند متعال به صاحبان مال كه سوگند خورده‌اند كه به نيازمندان يارى ندهند، مى‌فرمايد:

﴿وَلَا يَأْتَلِ أُولُو الْفَضْلِ مِنْكُمْ وَالسَّعَةِ أَنْ يُؤْتُوا أُولِي الْقُرْبَىٰ وَالْمَسَاكِينَ وَالْمُهَاجِرِينَ فِي سَبِيلِ اللَّهِ ۖ وَلْيَعْفُوا وَلْيَصْفَحُوا ۗ أَلَا تُحِبُّونَ أَنْ يَغْفِرَ اللَّهُ لَكُمْ ۗ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَحِيمٌ﴾«6»

و از ميان شما كسانى كه دارندگان ثروت و گشايش مالى هستند، نبايد سوگند ياد كنند كه از انفاق مال به خويشاوندان و تهى‌دستان و مهاجرانِ در راه خدا دريغ ورزند، و بايد [بدى آنان را كه براى شما مؤمنان توانگر سبب خوددارى از انفاق شده‌] عفو كنند و از مجازات درگذرند؛ آيا دوست‌ نمى‌داريد خدا شما را بيامرزد؟ [اگر دوست داريد، پس شما هم ديگران را مورد عفو و گذشت قرار دهيد]؛ و خدا بسيار آمرزنده و مهربان است.

كسى كه ديگران را ببخشد، به بخشش خداوند نزديكتر است و عفو او سبب گشايش درهاى رحمت و مغفرت مى‌شود و لطف همه جا فراگير مى‌شود.

التماس دعا

سلام، صبحتون بخیر💐

روزتون سرشار از الطاف الهی🤲

ممنون ... همچنین برای شما ❤️

سلام صبحتون بخیر🌹

روزتون آباد🤲

التماس دعا

سلام صبحتون بخیر💐

الهی... الهی بزودی زود خداوند قلبتون شاد کنه و فرزندی صالح و سالم بهتون ببخشه🤲

2706