2733
2734
ضرب المثلی هست که میگه : مگر هر که سر تراشد قلندری داند , حالا اگر کسی متین رو به عنوان اسم دختر گذا ...

احسنت ، خدا پدرتون رو بیامرزه ، زبونمون مو در آورد از بس که گفتیم بابا اگه کسی متین رو روی دختر گذاشته خوب اشتباه کرده دیگه ، دلیل نمیشه که ماهیت یه اسم پسرانه رو زیر سوال ببریم 

گذاشتن اسم متین رو دختر اشکال شرعی ندارد

اشکال شرعی که ندارد هیچ , از حیث عرف جامعه هم خیلی ناموزون نیست , ولی  موضوع اصلی تمامی کامنتهایی که گذاشته شده در رابطه با ماهیت این اسم بوده که پسرانه است یا دخترانه که بنده یه واقعیتی رو در این رابطه عرض کردم که ممکنه به طبع بعضیها خوش نیاد که این نمیتونه واقعیت رو تغییر بده , , , نام خدا به هیچ عنوان مونث نمیشود .

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

اشکال شرعی که ندارد هیچ , از حیث عرف جامعه هم خیلی ناموزون نیست , ولی  موضوع اصلی تمامی کامنتها ...

متین صفت هست واین صفت به دختر هم قابل تعمیم هست ما در زبان پارسی کلماتی مثل شاعر ومرحوم رو هم باید برای بانوان بدون ته گرد بکار ببریم در حالیکه در عربی چونین نیست

احسنت ، خدا پدرتون رو بیامرزه ، زبونمون مو در آورد از بس که گفتیم بابا اگه کسی متین رو روی دختر گذاش ...

سلام
متین صفت هست واین صفت به دختر هم قابل تعمیم هست ما در زبان پارسی کلماتی مثل شاعر ومرحوم رو هم باید برای بانوان بدون ته گرد بکار ببریم در حالیکه در عربی چونین نیست

بعد هموطن عزیز اشتباه نکرده ؟ پدر ویا مادر دوست داشتند یک اسم که صفت هست که با جنس هم تضاد ندارد روی بچه شون بگذارن اشتباهش کجاست؟

ایا یک دختر نمیتونه متین باشه؟

2731
کاملا فرمایشتون درسته ، پر واضحه که از این  اسم برای نام گذاری دختر خانمها قبلا   است ...

ومتین صفتی نیست که با جنس مونث تضاد داشته باشد

کاملا فرمایشتون درسته ، پر واضحه که از این  اسم برای نام گذاری دختر خانمها قبلا   است ...

سلام گذاشتن نام متین بر روی دختر هیچ ایراد شرعی ندارد 

درضمن متین صفت هست وصفتها وقتی در عربی وارد پارسی شده ما تو پارسی باید یکسان برای مذکر ومونث استفاده کنیم درس زبان پارسی دبیرستان رو بیاد بیاورید 

بعد ایایک دختر به نظر شما نمیتواند متین باشد؟؟؟؟

بعد پدر ومادر اختیار دارند روی فرزندشون اسم بگذارند

سلام گذاشتن نام متین بر روی دختر هیچ ایراد شرعی ندارد  درضمن متین صفت هست وصفتها وقتی در عربی ...

سلام خدمت شما دوست گرامی 

من فقط سعی داشتم حقیقتی رو درباره اسم با دوستان درمیان بزارم و نظر یکی از دوستان عزیز رو تحسین کنم و فکر نمی کنم که باید در این باره به کسی توضیح بدم . متأسفانه این  تبادل نظر شمارو ناراحت کرده ، در تبادل نظر هرکسی نظر خودش رو بیان میکنه ، مثل این میمونه که من بگم از نظر من رنگ زرد زیبا ترین رنگ دنیا هست ، شما که نباید بابت این موضوع ناراحت بشی و واکنش نشون بدید .

اما طبق فرمایشات شما و در نظر گرفتن پارسی دبیرستان ، پس ما میتونم از فردا اسم و پسران رو زهرا بگذاریم چون یک  صفته . 

2738
سلام خدمت شما دوست گرامی  من فقط سعی داشتم حقیقتی رو درباره اسم با دوستان درمیان بزارم و نظر ی ...

سلام سپاس ناراحت نشدم 

اسم زهرا رو پسر سابقه نداشته وتو جامعه عرف زیاد پذیرفته نیست ولی متین رو دختر زیاد بوده 

ومن کلا طرفدار اینم که به والدین به خاطر انتخاب اسم فشار نیاریم واگر اسمی دوست داشتند که معنیش خلاف جنس بچه نبود بتونند بگذارند 

مثلا پوریا یعنی پسر آریا خب یک دختر درست شاید نباشه بهش بگیم پوریا 

سلام خدمت شما دوست گرامی  من فقط سعی داشتم حقیقتی رو درباره اسم با دوستان درمیان بزارم و نظر ی ...

ناراحت نشدم اینکه نباید والدین رو سرزنش کرد 

بعد نام زهرا رو بیشتر از اینکه به علت صفت بگذارند به خاطر علاقه به شخصیت مذهبی ایشون میگذارند این رو در نظر بگیرید

2706