2726

میخوام موضوع حق طلاق رو با خواستگارم مطرح کنم، یعنی همه حق و حقوق مثل تحصیل،شغل و...رو بگیرم، هم محض احتیاط که فردا مشکلی پیش نیاد هم اینکه برام خیلی مهمه توی زندگی هردو از حقوق برابر برخوردار باشیم، اینا رو همه حقوق انسانی میدونم که بخاطر ضغف قانون از ما خانوما سلب شده، و اصلا حس خوبی ندارم که بخاطر جنسیتم به عنوان یه انسان برام ارزش قائل نشه و اجازه ی تحصیل و شغل و خروج از کشور و... همه به دست همسرم باشه. 

برام خیلی مهمه که همسرم ارزش قائل بشه و.این حقوق رو بهم بده. اما موضوعی که ذهنم رو درگیر کرده با مشاور هم درموردش صحبت کردم، درموردحق طلاق و مهریه هست. حق طلاق با حق تنصیف اموال خیلی منصفانه است ولی متاسفانه درصورت بروز مشکل خیلی راحت میتونن این قانون رو دور بزنن. بایذ همه جوانب رو سنجیدو از طرفی مهریه اگه مرد فوت بشه هم بازم به زن میرسه. 

بخاطر همین مشاور هم گفت حق طلاق با یه مهریه معقول هم میتونی درنظر بگیری، مشاور خودش هم آقا بود وخیلی موافق این بود که زن حتما این حقوق رو اول ازدواج بگیره.

بنظر شما مهریه معقول که نه زیاد باشه نه کم همراه با تمام این حق و حقوق چقدر باشه؟! میخوام درموردش با خواستگارم صحبت کنم.

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

منم تمام حق و حقوق و گرفتم و تنصیف اموال و ۱۴ تا سکه مهریه

یعنی هم تنصیف اموال هم مهریه؟ چطور با خواستگارتون مطرح کردید که دید منفی پیدا نکنه؟ جلسه چندم درموردش صحبت کردین

2728
بله اینجوری برای ارث هم حقت محفوظه

چه جالب اینو.تا حالا نشنیده بودم، اونوقت اگه خواستگار بگه خب چرا کلا ۱۴سکه درنظر نمیگیری چی بگم؟ روم نمیشه بگم بخاطر اینکه بعد از فوت همسر ۱۱۴ تا باشه😄

چه جالب اینو.تا حالا نشنیده بودم، اونوقت اگه خواستگار بگه خب چرا کلا ۱۴سکه درنظر نمیگیری چی بگم؟ روم ...

روت بشه 

بگو چون برای یک عمر دارم بله میگم و اون حق طلاق هم سوپاپ اطمینان هست نه برای قصد طلاق برای همینم میگم بذل مهریه که بدونید قصدم طلاق نیست

ولی وقتی یه عمر زندگی باشه آدم باید به همه جا فکر کنه 

پس فردای پیری مون خدای نکرده شما فوت کنی منم پشتوانه از زندگی مون داشته باشم 

چون اگر زوجه زودتر فوت کنه حداقل پنجاه درصد اموال زوجه به زوج میرسه ولی برعکسش میشه یک هشتم

😁
روت بشه  بگو چون برای یک عمر دارم بله میگم و اون حق طلاق هم سوپاپ اطمینان هست نه برای قصد طلاق ...

درسته عزیزم نظرتون کاملا منطقیه ولی واقعا گفتنش برام سخته

با همسر آینده باید روت بشه خوشگلم 

نمیدونم اخه یجوریه از همون اول زندگی بخوای بحث اینکه یه روز همسرت فوت بشه رو پیش بکشی،  اگه همسر من بخواد به بعد از مرگ من فکز کنه و درموردش صحبت کنه واقعا ناراحت میشم😄 مگه اینکه کلا نگم بخاطر ارث و... هست بگم اگه شما طلاق دادی ۱۱۴سکه اگه خودم طلاق گرفتم ۱۴😄 

با همسر آینده باید روت بشه خوشگلم 

یه سوال برام پیش اومد اونوقت اگه یه زمانی آدم بخواد بخاطر اعتیاد، خیانت یا مشکلاتی مثل این موارد از همسرش جدا بشه و بتونه به دادگاه هم ثابت کنه،  با این قانون ۱۴سکه میشه یا ۱۱۴؟!!

یه سوال برام پیش اومد اونوقت اگه یه زمانی آدم بخواد بخاطر اعتیاد، خیانت یا مشکلاتی مثل این موارد از ...

اگر از حق طلاق تام و بلاعزل استفاده نکنه و با دلایل دادگاه دستور طلاق بده

یعنی همون شروط دوازدگانه ، اون وقت ۱۱۴ تا خواهد بود

😁
2706