2410
2553

‏اگر قراره من به تمام معنا عاشق همسرم نباشم و همسرم به تمام معنا عاشق من نباشه، اصلا چرا ازدواج کنم؟ به دلایل مالی؟ مالیاتی؟ فرار از تنهایی؟ من به هیچ یک از اینها احتیاجی ندارم. تنها چیزی که ازدواج شاید بتونه برای من تامین کنه نیاز به تعلق کامل به دیگری و تعلق کامل دیگری به من است.

میدونم زیادی ایده آل گرایانه ست اما من اینجوریم...

حالا تعلق اینجا یعنی چی؟

‏‎شاید برای افراد مختلف تعریف این فرق کنه، بنظر من تعلق یعنی فردی اینقدر برای آدم عزیز باشه که آدم بعضا منافع او را بر خودش ترجیح بده، مثل حسی که والدین به بچه دارن.

من دارم کم کم به این نتیجه میرسم که باید از بعضی چیزا بگذرم اگه لازم باشه.‌ حتی مذهب.. این خیلی عجیبه

البته ‏‎به نظر من در یک رابطه ایده‌ آل اصلا این تضاد به وجود نمیاد چون طرفین همچین انتظاری از هم ندارن.

اما اگه اون داشته باشه بخاطر دلم ...

‏‎من چیزی که درک کردم از ازدواج اینه که طرف مقابلت به معنای واقعی حرفت رو بفهمه و دلت بخواد باهاش حرف بزنی و کشفش کنی و اون هم تو رو کشف کنه این حس به زندگی آدم رنگ میده.

‏‎خلاصه : نیاز به تعلق کامل به دیگری و تعلق کامل دیگری به من...

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

2456

با احترام من مخالفم، اولویت اول پول هست

هر کی که بر مبنای عشق و عاشقی ازدواج میکنه دو روز گشنگی بکشه عشق و عاشقی یادش میره

پول که باشه رفته رفته دوست داشتن هم بوجود میاد

البته جدا از اخلاق گفتم

رویای مرگ شاید بهانه ایست برای تحملِ کابوسی به نامِ زندگی..........                                                               اگه توی یه کشوری،درآمدِ یه ناخن کار بیشتر از یه معلمه،به این معنی نیست که پول تو درس خوندن نیست،،،،به این معنی هست که مردم از ظاهر زشتشون بیشتر خجالت میکشن تا  مغزِ خالیشون........                                                     ماها که بابامون پولدار نبوده یه چیزی رو خوب یاد گرفتیم     اینکه خیلی راحت قید چیزایی که دوس داریمو میزنیم           پس یه لطفی در حقمون بکن،اگه دوسمون داری  زیاد ناز نکن🖤..........‌                                                                                                  🌨️⁩ اسفندیِ جذاب⁦🌨️⁩

من واقعا تا زمانی که عاشق واقعی نشم وکسی عاشقم نشه ازدواج نمیتونم کنم 

ازدواجی که بخوای سیاست رفتاری داشته باشیم هزار تا قانون داشته باشه واقعا به درد نمبخوره

کاربری جدیدا به من تعلق گرفته 

من درک نمیکنم چجوری تا وقتی عاشق نشدی ازدواج کنی، به چه دلیل موجهی تمام زندگیتو فدای یک نفر کنی، به چه عشقی بهش بله بگی

روز وصالی که ندارد فراق/دل ز همه بر کنم از بهر تو💗از خود عزیزم بابت تمام روزایی که به اندازه کافی دوستش نداشتم و سرکوبش کردم معذرت میخوام. بابت همه ی روزایی که بیشتر تلاش نکردم، باختو قبول کردم و امیدم رو ناامید کردم معذرت میخوام. بابت تمام روزهایی که اعتماد به نفس کافیو نداشتم و به دیگران اجازه توهین دادم معذرت میخوام.خود عزیزم، دوستت دارم، میبخشمت، میپذیرمت🌿🌱🍋
2714
من و همسرم بدون عشق ازدواج کردیم...سنتی...اما بعد ازدواج عاشق هم شدیم ...به نظرم این عشق ماندگارتره. ...

ریسکه ، خب اول عاشق بشن بعد ازدواج کنن..

البته خوشحالم که واسه شما خوب دراومده.

با احترام من مخالفم، اولویت اول پول هست هر کی که بر مبنای عشق و عاشقی ازدواج میکنه دو روز گشنگی بکش ...

اینجا اصلا بحث پول در میون نبود.

پول لازمه اما کافی نیست درکل...

من و همسرم بدون عشق ازدواج کردیم...سنتی...اما بعد ازدواج عاشق هم شدیم ...به نظرم این عشق ماندگارتره. ...

چ زیبا ...جاودانه باشه عشقتون♥️

این جهان به شدت عادلانه است هر انسان سهم خوشی و رنج خود را برابر دریافت خواهد کرد، هر کدام از این دو فزونی یافت از جانب پروردگار نیست؛ بلکه توسط انسان هایی احاطه شده اید که آن را مضاعف می‌کنند.
ریسکه ، خب اول عاشق بشن بعد ازدواج کنن.. البته خوشحالم که واسه شما خوب دراومده.

میدونی منم عاشق نبودم ولی با توجه به خصوصیاتی که داشت این پتانسیلو تو خودم میدیدم که بتونم بهش عشق بورزم... الان بعد یه مدت من دیوونشم و به همه ترجیحش میدم

معنی عشق خیلی گستردست ولی در کل باید طرف به دلت بشینه و کشش داشته باشی بهش. 

عشق سه تا بعد داره : صمیمیت ( یه حسی مث رفاقت بین شما و طرف) ، تعهد ( این که بهش متعهد باشی و برای ازدواج بخوایش) و شهوت ( که کشش فیزیکی و جنسیه)

اگه این سه بعد کامل باشن و تو شناخت کافی داشته باشی از شخص مقابل اون ازدواج موفقه.

کتاب آیا تو آن نیمه گمشده ام هستی هم خیلی خوبه.

کمک میکنه عشق واقعی رو تشخیص بدی و تو تله عشق اسطوره ای نیفتی

با دوست پسراتون میرید مسافرت؟ من یبار بابام فهمید با دوست پسرم تلفنی حرف میزنم با نیسان از روش رد شد بعد من و با اسید غسل داد الان پوست ندارم   
ریسکه ، خب اول عاشق بشن بعد ازدواج کنن.. البته خوشحالم که واسه شما خوب دراومده.

اگر انتخاب درست داشته باشین....مطمئنن همه چی خودش درست میشه..برای من و خانواده ام....ایمان طرف وشغلش مهم بود....هردواز نظرمن قابل قبول بود....خدارو هزار بار شکر که پشیمون نیستم

این عشقی که شما میگین تلفیق شده با منطقه و واقعا بهترین حالت عشقه

این که کورکورانه ادم عاشق بشه خوب نیست و باعث ضرره ولی خب قبل ازدواجم میشه با منطق عاشق شد

که عشق از پرده عصمت برون آرد زلیخا را..
2706