2726
عنوان

خانومای کد بانو بیاین که اشپزیتون عالیه

| مشاهده متن کامل بحث + 249 بازدید | 27 پست

من که خیس نمیکنم . ورب خیلی پو طعم تاثیر نداره من شوهرم غذاهای بی رنگ نمیخوره رب میرنم

جدیدا فقط تو ترافیک پشت همیم . تنهای تنهاییم. به دیوارم نمیشه اعتمادکرد بهش تکیه کرد😔😔😶😶

من خیس نمیکنم .میشورم میپزم توی زود پز .یه دونه سیب زمینی پوست میگیرم میندازم داخل عدس بعد که پخت با گوشت کوب لهش میکنم .بهش لعاب میده ...

بعد براش پیاز داغ درست میکنم نصف ق غ خوری ارد میزنم تا سرخ بشه با نصف ق رب تا خوش رنگ بشه ..

🫀                                                            ✨۱۴۰۰/۹/۱۶💫۰۱:۵۶:48✨

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

من عدس رو از قبل میخیسونم وقتی یه کوچولو جوانه زد بسته بندی و فریزریش میکنم واسه هر وقت خواستم بپزم اماده باشه .بعد پیاز داغ درست میکنم و عدس رو میریزم. اب گوشت یا عصاره بهش اضافه میکنم واسه پخت به همرا نمک و فلفل و زردچوبه. یک ساعت اخر هم یه قاشق ارد برنج رو توی اب حل میکنم و بهش اضافه میکنمبه همراه یه سیب زمینی که نگینی ریز خرد شده. همه میگن عالی میشه. امتحان کنید

چرخ برهم زنم ار غیرمرادم گردد
2728
برای حبوبات ..اون هم وقتی خیس خورده ابتدا باید نمک ریخته بشه که به خوردشون بره

اول بریزین باعث دیر پز شدنشون میشه اینو همه جاهم کفته 

عاشق قنادی و آشپزیم دائم درحال کیک درست کردن😜.خوشحال میشم سوالی داشتین بتونم کمکتون کنم.دعا کنین یه روزی بتونم کارگاه قنادیمو راه اندازی کنم😍🥰
من عدس رو از شب قبل خیس میکنم.. یک قاشق رب(در حدی که رنگش رو عوض نکنه) +پیازداغ زیاد .. دو قاشق پیا ...

پونه رو منم باید امتحان کنم. فکر کنم جالب شه طعمش

چرخ برهم زنم ار غیرمرادم گردد
منم این سوالودارم

اصلا رب نزن عزیزم یه دسته کوچیک پیازچه سبزی بریز داخلش بعد ک پخت دربیار بکوب یه سیب زمینیم بنداز اونم بکوب با پیاز داغ و زردچوبه...من هیچ عدسی خوشم نمیومده بااین روش عاشقش شدم

💏چهل سال بعدجلوی آینه موهایم را شانه کنم..👵روسری آبی ام را بپوشم وآرام آرام بروم توی آشپزخانه..نگاهت کنم و بگویم :دیدی گفتم میان ..لبخند بزنی☺بگویی : چقدر قشنگ شدی😍یاد وقت هایی بیفتم که جوان بودم.👩ناراحت شوم که پیر شده ام 👵..زشت شده ام ..و تو باز بگویی با موهای سفید بیشتر دوستت دارم👵و من مثل هفده  سالگی هایم ذوق کنم😍سر بزنم به قیمه ای که برای بچه هایمان پخته ام ..🍲بعد تو از نوه ی آخرمان بگویی.بگویی این فسقلی عجیب شبیه تو شده..من برایت چای بریزم.☕بچه هایمان بیایند.مدام بگویم :قند نخور آقا.چایی داغ نخور .. بذار سرد شه..تو لبخند بزنی☺من مثل چهل سال پیش شوم و جلوی بچه هایمان سرم را روی شانه ات بگذارم ..💑نوه هایمان را بغل کنیم .👶دخترهایمان سالاد درست کنند و غذا بیاورند ..پسرها سفره بیاورند و بشقاب بچینند..پسر اولمان بگوید :هیچی دستپخت تو نمی شه مامان..عروسمان خودش را برایش لوس کند و بگوید:پس دستپخت من چی ؟!پسرمان نازش را بکشد😍ما از حال خوششان ذوق کنیم ..زیر گوشت بگویم : مرد زندگی بودن را از خودت یاد گرفته.❤باز هم نگاه های مهربانت.👀و باز هم درد زانوهایم یادم برود ..بچه ها بروند خانه هایشان ..ومن از خوشحالی ده بار بمیرم که چهل سال است تو را دارم

عدسي برا دو نفر

يه پياز خيلي ريز خرد شده رو خوب تفت بده طلايي كه شد زردچوبه رو اضافه كم يكم خاميش رفتيكمم رب گوجه خاميش بره عدسو اضافه كن من از قبل خيس نميكنم بعد اب بريز بزار بپزه 

بعد نصف سيب زميني رو بزار اب پز بشه له كن و به مواد بالات اضافه كن 

جدا سيب زميني نگيني خرد كن و سرخ كن اضافه كن 

ادويه هم نمك فلفل دارچين اگه زيره دوست دارين يكمم زيره و زنجبيل 

من يه كوچولو قارچ سرخ كرده هم اضافه ميكنم

اي اميد نااميدا حسييييين😢.                                           تو رژيمم🥰وزن فعلي ٧٣/٤😫هدف اوليه٧٠😣هدف دوم٦٧🙁هدف سوم٦٤😕هدف چهارم ٦١🙂هدف پنجم٥٨☺️هدف ششم٥٥😊انشاالله تا ابان ماه بهش ميرسمممممم🥰🥰🥰😍