2733
2739

واسه درست کردن عدسی عدس چن ساعت خیس بخوره و اینک چجوری خوشمزه ترش کنم بعدم اینک بعصی جاها زده یه قاشق رب رب خوشمزش میکنه؟

برای ظهور اقا امام زمان یه صلوات بفرستید😍😘

من برای عدسی از قبل فقط ۱ ساعت خیس میکنم

دچار ِ عشق ِ تو که می شوم دلم از ذوق سوت میکشد.. عجب تفاهمی داریم ما تمام ِ دغدغه ام این است زودتر به دنیا بیایی. زودتر باسواد شوی با سواد ِ عشق. تا بفهمی که جان ِ من چقدر تو را عاشق است نازکم دلیل ِ این همه رعایت ِ عاشقی ِ من حضور ِ توست جانکم. به من نگاه کن ببین چگونه دوستت دارم چگونه وقتی حتا نمیبینمت ، بیشتر دوستت دارم. از کنار ِ باغ ِ خاطراتم که رد می شوم تو بهترین خاطره از تمام ِ امسالی... عزیزکم چه خوب که هستی چه خوب که قرار است بیایی تا قاصدک بچینیم برای هم آرزو کنیم چه خوب که من قرار است مادرت باشم قرار است به جان من قسم یاد کنی قرار است صدایم کنی قرار است هزار بار برایت لالایی بخوانم تا بخوابی... و وقتی که خوابی دلشور ه داشته باشم که مبادا کابوس ببینی... قرار است برایت و ان یکاد بخوانم که چشم زخم نبینی قرار است با تو راه روم که یاد بگیری ...زمین نیفتی. و هزار قرار دیگر که فقط خدا میداند چقدر شنیدنی و ُ دیدنیست. تو از خورشید هم برای من گرم تری از ماه هم زیبا تری😍❤ ۱۴۰۰/۰۱/۲۶

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

من ی ساعت خیس میکنم بعد پیاز تفت میدم با رب و بعدش عدس هارو میریزم توش چند دیقه باهم تفت بخوره و ادویه و آب میریزم تا بپزه

تو تنها چاره ی منی خدا💛لحظه ی اومدنش که شد همه چیز ایستاد!ساعت از حرکت؛زمین از چرخش و قلبم از کار!💕🤭😍یک عاشق هستم که کلی جنگید تا به عشقش رسید از خواسته تون دست برندارید❤دی ماهی شیطون و مهربونی ام🤭دف نوازم💕واسه بهتر شدن حال روحیم ی صلوات بفرس اگه میشه🌹
2728

من خیس نمیکنم اصلا عدسو. میشورم و میزارم بپزه

پیاز تفت میدم عسلی ک شد عدس و اب بهش اضافه میکنم. 

وقتی نیم پز شد سیب زمینی نگینی و یکم رب میزنم میزارم جا بیفته و اخرش ادویه 

کودک همسری فقط به یه کودک آسیب نمیزنه دومینو وار نسل اون کودک رو از عشق و علاقه و شناخت حقوقش محروم میکنه. درواقع تمام نسل بعد از اون کودک رو از داشتن والدین آگاه و عاشق و مسئولیت پذیر بی بهره میشن.#نه_به_کودک_همسری❤️وقتی جواب بی ادبیتو نمیدم ینی در شأن من نبوده همکلام بشم باهات، وگرنه جواب برای  امثال تو  فراوونه... 😊

عدسو که خیس نمیکنن 

من عدسو با یه سیب زمینی که درشت خورد کردم و یه گوجه میپزم با ربم خوردم ولی خودم رب نمیزنم .اخر سرم بهش ادویه نمک و زنجبیل و دارچین میزنم چون سردیه ادویه عدسی حتما باید اینا باشه ‌.ولی دارچینش زیاد نباشه که طعمش غالب باشه اخر سرم رشته فرنگی میزنم بهش

اره عزیزم عدس زود میپزه من حتی خیس نمیکنم عوضش میزارم 4ساعت با شعله کم بپزه خودش رب هم یه قاشق بزن خوشمزه میشه ابلیمو هم اخرش اضافه کن دیگه همین ادویه هم زرچوبه و فلفل و نمک و پودر سیر میزنم من 

فقط 8 هفته و 4 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
2738

سلام‌گلم برای عدس نیم ساعت خیس خوردن کافیه.عدسی با کره زعفرون بپز برای لعابش یکم بلغور گندم بریز چون عالی میشه در آخرم سیب زمینی نگینی سرخ شده این دستور خیلی خوشمزه هستش

عاشق قنادی و آشپزیم دائم درحال کیک درست کردن😜.خوشحال میشم سوالی داشتین بتونم کمکتون کنم.دعا کنین یه روزی بتونم کارگاه قنادیمو راه اندازی کنم😍🥰
من ی ساعت خیس میکنم بعد پیاز تفت میدم با رب و بعدش عدس هارترو میریزم توش چند دیقه باهم تفت بخوره و ا ...

میشه بگید برای ۲/۵پیمانه عدس چقد نمک بریزم؟

برای ظهور اقا امام زمان یه صلوات بفرستید😍😘

نیاز نیست خیس بخوره، اگر عجله داری، بریز تو قابلمه،آب به اندازه بریز شعله متوسط، وقتی دیدی تا حدودی با دندون خورد میشه، نم بریز، پیاز داغ بریز، اسکنه یا آب گدشت بنداز، یکم بعد سیب زمینی نگینی یا کمی قارچ بریز، وقتی سیب زمینی هم کامل پخت، در آخر یک قاشق آرد داخل آب مخلوط کن،بریز داخلش، یک قاشق رب، یک قاشق آبلیمو، یک قل بزنه، خاموش کن، خوشمزه

عدس ریز و بپز. عدس زود جا میافته اما من یکی دو ساعت میزارم آروم بپزه  یه سیب‌زمینی بنداز توش که لعاب بده بعد له کن پیاز هم تفت بده بزار با عدست بپزه کمی زرد چوبه و فلفل بزن  وقتی جا افتاد با آبلیمو و کمی گلپر نوش جان کن عالی میشه رب هم بزنی بد نیست اما اصیل‌ نمیزنن خواستی بزنی کم بزن 

میشه بگید برای ۲/۵پیمانه عدس چقد نمک بریزم؟

نمک آخر بریز وقتی اماده شد اون موقع بچش خوش نمک باشه دیگه

عاشق قنادی و آشپزیم دائم درحال کیک درست کردن😜.خوشحال میشم سوالی داشتین بتونم کمکتون کنم.دعا کنین یه روزی بتونم کارگاه قنادیمو راه اندازی کنم😍🥰

من عدس رو از شب قبل خیس میکنم..

یک قاشق رب(در حدی که رنگش رو عوض نکنه) +پیازداغ زیاد .. دو قاشق پیاز داغ هم اواخر پخت اضافه کن.. بزار حسابی عدسی جا بیوفته .. موقع سرو کمی کره تو هر کاسه بریز و روی کره مقداری پونه بریز و نوش جان کنید😋

2706