2726
عنوان

چرا باید.ی سری شغل ها بازارش انحصاری بشه

| مشاهده متن کامل بحث + 1864 بازدید | 246 پست
عزیزم شما امار رو نگاه کن تو اروپا 4 تا 6 پزشو داریم برای هر هزار نفر  با تست کنکور و سهمیه ای ...

معیار شما برای سنجش قبولی کنکور چیه ؟

پزشک عمومی هم در شرایطی می‌تونه جراحی کنه 

تازه کجا پزشک کمه ؟ به لطف دانشگاه های آزاد و پردیس خیلیم زیاده 

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

پزشکی ک‌ طلا فروشی نیس هرکی خواست بره چون تقاضا بالاس در دانشگاه باید همینجوری باز باشه 

دوست عزیز، سال گذشته رشته تجربی ششصدهزار نفر داوطلب داشته، واقعا فکر میکنید خوندن پزشکی انقدر کار عجیب و فضایی هست که از این همه جوون فقط چهار پنج هزار نفر از پسش برمیان؟! نه خانم این خبرا نیست، زیادی جو دادن به شماها خودتونم باورتون شده

و در اینکه مافیای ذینفع پزشکی در ایران مانع افزایش ظرفیته هیچ شکی وجود نداره، وقتی تعداد پزشک به نسبت جمعیت در ایران انقدر پایینتر از استاندارد جهانیه دیگه اصلا بحثی نمیمونه همه چیز واضحه، به نسبت استانداردهای کشورهای پیشرفته که بماند

تو همین جریان کرونا ما مجبور شدیم چهار تا شهر استانمون رو بگردیم تا بتونیم یه فوق تخصص ریه پیدا کنیم که یه داروی خاص رو برامون نسخه کنه، نوبتای متخصصین غدد اینجا تا ده ماه بعد پره، من برای عصب کشیو پر کردن یه دندون پنج ماه معطلم، چی میگید شما؟

همه جای دنیا، باید رقابت در بازار کار باشه نه در ورودی که مردم حق انتخاب داشته باشن، اگه تو یه شهر ۵ ...

همه جای دنیا برای رشته های تاپ و دانشگاه های تاپ آزمون ورودی هست 

برای رشته های معمولی حق با شماست 

2728
کشور ایران صنعت داره اخه  😐😐😐اروپا که نیست  در ضمن مهندس هم با جون ادما سرکار داره ول ...

کار پزشک در لحظه ست ،عمرانیا قبل از اجرای پروژه میتونن صدبار چک کنن تازه ناظر هم داره 

بله ایران صنعتیه اگه نیس اینهمه شهرک صنعتی چیه 

بزرگترین شهرک صنعتی خاور میانه توی ایرانه

دوست عزیز، سال گذشته رشته تجربی ششصدهزار نفر داوطلب داشته، واقعا فکر میکنید خوندن پزشکی انقدر کار عج ...

این حرفها برای بالا بردن طرفیت پزشکی هست که دانش آموزهای کن هوش هم بتونن قبول بشن وگرنه منطقی نیست.

من نفر میشناسم از سال اول دبیرستان معلم خصوصی و معلم تست داشته کانون قلم چی زبانکده و ....

بعد از اینهمه خرج و مخارج پزشکی قبول نشده. این یعنی طرف هوشش کمه نمیتونه از پس کنکور بربیاد. بعد چطور میخواد درسهای سخت پزشکی رو بخونه!

چون درآمد بعضی پزشکها زیاده خانواده میخوان بچه های کم هوششون را به هر نحوی ببرن پزشکی!

خوب هوش نداره نمیتونه! 

من از اینجا چه میخواهم... نمیدانم!  امید روشنایی گرچه در این تیرگیها نیست. من اینجا باز در این دشت خشک تشنه می رانم!
عزیزم تقریبا همه چیز های خوب اینجوری هست  شما به من بگو کسی ک سر کنکور نمیتونه هوش هیجانی ش رو ...

خانم عزیز وقتی شما ظرفیت رو محدود کنی، هرچقدر هم افراد توانمند باشن در نهایت اندازه اون ظرفیت انتخاب میشن، هرچند اختلافشون بسیار ناچیز باشه

بعدم حالا اونا که بهتره میرن تخصص های سختتر و ضعیفترا چیزای راحتتر، ما جوونای مستعد خیلی زیاد داریم تو ایران اما الان اغلب اونی پزشکی قبول میشه که دسترسی به مدارس و معلمین و امکانات خاص داشته، اصلا بحث استعداد وسط نیست حتی

در اینکه خیلیا به خاطر پول اومدن سمت پزشکی نه علاقه تردیدی نیست، الان نصف پزشکا بیشتر کاسبن تا طبیب. ولی چرا باید انقدر اختلاف درآمدی باشه بین مشاغل که برای پزشکی با همه سختیا و محدودیتاش چنین صفی شکل بگیره

دقیقا همین طوره  حرف منم همینه  والا منم رشته م پزشکی نیس ک بخوام دفاع کنم ،ولی پزشکی جا ...

اصلا خنده داره طرف عرضه خوندن زیست و ریاضی دبیرستان نداره بعد میخواد منابع پزشکی با زبان اصلی بخونه!!!

متاسفانه بخاطر بالا بودن درامد پزشکها یک سری به هر دری میزنن که برن پزشکی

دیگه فکر نمیکنن آدم کم هوش جاش توی پزشکی نیست چون با جان مردم سرکار و داره.

همین الانش پزشکهایی که آزاد و پردیس خوندن چقدر باعث مرگ و میر شدن بعد بیان بیشتر پذیرش کنن که کلا مردم را به کشتن بدن.

مگه کیارستمی نبو که به خاطر قصور پزشکی فوت کرد؟

من از اینجا چه میخواهم... نمیدانم!  امید روشنایی گرچه در این تیرگیها نیست. من اینجا باز در این دشت خشک تشنه می رانم!
این حرفها برای بالا بردن طرفیت پزشکی هست که دانش آموزهای کن هوش هم بتونن قبول بشن وگرنه منطقی نیست. ...

خانم عزیز وقتی شما ظرفیت رو محدود کنی، هرچقدر هم افراد توانمند باشن در نهایت اندازه اون ظرفیت انتخاب میشن، هرچند اختلافشون بسیار ناچیز باشه

دوست عزیز، سال گذشته رشته تجربی ششصدهزار نفر داوطلب داشته، واقعا فکر میکنید خوندن پزشکی انقدر کار عج ...

شما دنبال دکتر خوب میگردی برای همین زمان می‌بره 

خیلی از رشته های دیگه کمتر از استانداره 

از زمانیکه دانشگاه های پردیس و آزاد دانشجو پذیرش کرد به قدری پزشک های بی سواد بیرون داده ک شما برای یه پزشک باید کل ایران رو بگردی 

این مدت ک‌ ظرفیت ها زیاد شد ،پزشک‌خوب هم زیاد شد ؟

مردم دیگه مشکل درمان ندارن

همه جای دنیا برای رشته های تاپ و دانشگاه های تاپ آزمون ورودی هست  برای رشته های معمولی حق با ش ...

نه اتفاقا در آمریکا، کانادا و اغلب کشورهای اروپایی با بررسی یه سری حداقل های تحصیلی و وجود توان مالی پرداخت هزینه دانشگاه اجازه تحصیل میدن ولی استانداردهای تحصیلی داخل دانشگاه ثابته و شما اگر از پسش برنیای ناچاری انصراف بدی.

استاندارد ثابت هم یعنی شما با خودت رقابت میکنی تا مثلا نمره ۱۸ از بیست بگیری نه اینکه با دیگران رقابت کنی و مثلا صد نفر اول با اختلاف نمره یک صدم انتخاب بشن

خانم عزیز وقتی شما ظرفیت رو محدود کنی، هرچقدر هم افراد توانمند باشن در نهایت اندازه اون ظرفیت انتخاب ...

کدام طرفیت محدود؟ طرح پزشک خانواده واسه چی بود؟ اینقدر ظرفیت زیاد بود و کیلویی پذیرش کردن که هزاران پزشک بیکار بود اومدن طرح پزشک خانواده دادن که برن سرکار!

اینقدر توی کرونا پزشک و پرستار مردن اگه پذیرش کم بود الان کمبود پزشک داشتیم.

پس لطفا ناتوانی در قبولی را بپذیرین و فرافکنی نکنین

بپذیرین کسی که قبول نمیشه هوشش کمه. و الکی تقصیر را گردن نظام آموزشی نندازین

2706