2703
2553
عنوان

چرا باید.ی سری شغل ها بازارش انحصاری بشه

| مشاهده متن کامل بحث + 1864 بازدید | 246 پست
ظرفیت با انحصاری بودن متفاوته 

خب انحصاری یعنی ظرفیت رو کاهش دادی افرادی کمی بتونن این خدمت ارایه بدن در حالی که تقاضا هست و همین باعث میشه درامدش بره بالا

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

و بعد هم افراد بیشتری باید وارد پذیرش بشن نالایق بودن اخراج میشن  هیچ کجای دنیا درامد پزشک ها ...

عقلانی به نظرت 

کسی ک ایکو و آیکو ندارع برای قبولی کنکور از پس امتحان های پره پزشکی بر نمیاد 

همه جای دنیا هم پزشکی با رشته های دیگه متفاوته چون با جون آدما سرکار داره

کسی ک زودتر می‌ره رستوران و غذا میخوره فرق داره با کسی ک دیرتر میره الویت با کسیه ک تلاش کرده  ...

بحث ایشون سر کلمه نیست، مسئله اینه که باید در حد نیاز جامعه و استاندارد جهانی از هر شغلی مجوز داشته باشن، در شرایط فعلی با وجود نیاز جامعه و وجود داوطلبین زیادی که خیلیاشون هم واجد شرایط قبولین، و با وجود موجود بودن شرایط پرورش دانشجوی پزشکی با دو برابر ظرفیت فعلی اما به دلیل منافع اقتصادی، مانع ورود جوانان با استعداد و توانمند به این شغل میشن و فشار این قضیه به مردم شهرای کوچیک میاد که برای یه ویزیت ساده مجبورن کیلومترها مسیر رو طی کنن و مدتهای طولانی منتظر بمونن و تازه خیلی مواقع به پزشک متبحر دسترسی نیست و ناچارن خودشون رو به افراد کم تجربه یا ضعیف بسپرن

2720
کجای دنیا بازار هر کاری آزاده بخاطر اقتصاد ؟

ولش کن 

ایشون نمیتونه کنکور پزشکی قبول بشه بجای اینکه خودش را مقصر بدونه که به اندازه کافی تلاش نکرده میگه ظرفیت کمه

توی یک تاپیک دیگه بهش گفتم اتفاقا اینقدر ظرفیت زیاد بود که پزشکهای بیکار زیاد شدن و مجبور شدن با طرح پزشک خانواده براشون درآمدزایی کنن

یا توی کرونا خیلی پزشک و پرستار فوت کردن ولی کمبود به وجود نیومد چون زیاد پذیرش شده بود

تازه از حسادتش تاپیک زده کارگر و پزشک باید مثل هم باشن

همینطوری اکثر پزشکها علم کافی ندارن مردم به کشتن میدن اگه ظرفیت بیشتر بشه و کم هوشها هم قبول بشن که باید فاتحه درمان را خوند

من از اینجا چه میخواهم... نمیدانم!  امید روشنایی گرچه در این تیرگیها نیست. من اینجا باز در این دشت خشک تشنه می رانم!
خب شما پس پزشکی احساس خطر میکنی درامدت اینده کم باشه که مخالف هستی  میگم افراد به جای رشته مهن ...

اتفاقا دارم مهندسی میخونم تو علوم پزشکی 

هر دو طرف رو کاملا میشناسم 

مهندس اگر کارامد و لایق باشه می‌تونه درآمد یکسانی با پزشک داشته باشه 

اینهمه شهرک های صنعتی توی ایران هست چطور میگی ایران صنعتی نیس !!

عقلانی به نظرت  کسی ک ایکو و آیکو ندارع برای قبولی کنکور از پس امتحان های پره پزشکی بر نمیاد&n ...

عزیزم شما امار رو نگاه کن تو اروپا 4 تا 6 پزشو داریم برای هر هزار نفر 

با تست کنکور و سهمیه اینا مشخص نمیشه که کسی میتونه حافظ جون ادما باشه 

در ابتدا هم قرار پزشک عمومی بشن

2714
کجای دنیا بازار هر کاری آزاده بخاطر اقتصاد ؟

همه جای دنیا، باید رقابت در بازار کار باشه نه در ورودی که مردم حق انتخاب داشته باشن، اگه تو یه شهر ۵ تا متخصص از یه شاخه باشه دکتر به خودش اجازه نمیده هر نوع برخوردی با بیمار داشته باشه فقط چون میدکنه این آدم الان محتاج درمانه و نمیتونه اعتراض کنه

خب انحصاری یعنی ظرفیت رو کاهش دادی افرادی کمی بتونن این خدمت ارایه بدن در حالی که تقاضا هست و همین ب ...

پزشکی ک‌ طلا فروشی نیس هرکی خواست بره چون تقاضا بالاس در دانشگاه باید همینجوری باز باشه 

اتفاقا دارم مهندسی میخونم تو علوم پزشکی  هر دو طرف رو کاملا میشناسم  مهندس اگر کارامد و ...

کشور ایران صنعت داره اخه 

😐😐😐اروپا که نیست 

در ضمن مهندس هم با جون ادما سرکار داره ولی این همه مهندس پذیرش میشن 

مهندس عمران مگه ساختمون ساز نیست ؟ ممکنه توانایش نداشته باشه ساختمون خراب شه 

همه جای دنیا، باید رقابت در بازار کار باشه نه در ورودی که مردم حق انتخاب داشته باشن، اگه تو یه شهر ۵ ...

👏👏👏تمام این انحصار کار پزشک هاست درامدشون بره بالا

پزشکی ک‌ طلا فروشی نیس هرکی خواست بره چون تقاضا بالاس در دانشگاه باید همینجوری باز باشه 

نه مهندسی هندونه فروشی کلی دانشگاه ازاد درست کردن مهندس تربیت کنن

بحث ایشون سر کلمه نیست، مسئله اینه که باید در حد نیاز جامعه و استاندارد جهانی از هر شغلی مجوز داشته ...

عزیزم تقریبا همه چیز های خوب اینجوری هست 

شما به من بگو کسی ک سر کنکور نمیتونه هوش هیجانی ش رو کنترل کنه ،میتونه جراحی کنه 

مردم رو به کشتن میدن 

خیلی چیزا تعدادشون نسبت به چیزی ک باید باشه کمتره 

ولی همه پزشکی رو میگن ،مطمین باش بخاطر پولشع ن خدمت کردن 

ولش کن  ایشون نمیتونه کنکور پزشکی قبول بشه بجای اینکه خودش را مقصر بدونه که به اندازه کافی تلا ...

دقیقا همین طوره 

حرف منم همینه 

والا منم رشته م پزشکی نیس ک بخوام دفاع کنم ،ولی پزشکی جای هرکسی نیس 

2706