2737
2734
عنوان

چادریایی که بعدا مانتویی میشن ....

| مشاهده متن کامل بحث + 2167 بازدید | 84 پست
نميدونم اين مسائل با مسئله پوشش خيلى متفاوته بنظرم و اينكه از نظر من همينكه ايشون در اون زمان درجوا ...

خب همون موقع که ایشون گفته بعضی مواقع نمیپوشم خب راحت میگفت من به چادر اعتقادی ندارم 

شما قبول ندارین که برای همسر ایشون حتما حیلی مهم بوده چادر که با وجود اینکه خانم چادری بوده بازم در. موردش برای اطمینان صحبت کرده 

این یجور خودخواهی هست به نظرم اگر قبل از ازدواج رک و راست به شوهرش گفته بود که من چادر دوست ندارم الان حق با استارتر بود ولی الان کاملا برعکسه

اون موقع عقیدم این نبود ادما عوض میشن . در طول زندگی مخصوصا تا یه سن خاصی عقاید ادم ممکنه بارها عوض ...

ن زور نمیگه برعکس شما میخوای زور بگی الان هرچیم بگی حتی کار به واسطه بزرگترا برسه باز حق به اون میدن چوت از اول حرفش گفته منم میگم اونموقع که حرفش گفت توام به جای اینکه قبول کنی سریع میگفتی ممکن شرایط عوض بشه یا نه من چادر خونه پدرم زورکی پوشیدم میخوام ازاد باشم 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

البته اینم بهش گفتم که کامل کامل کنار نمیزارم اما شاید ده درصد مواقع سرم کنم اونم تو هیئت و مسجد و ...

خب ای کاش قبل از ازدواج بهشون گفته بودی خب حتما خیلی براشون چادر مهمه که قبل از ازدواج با شما دربارش صحبت کردن

خب حرف من اینه که ایشون چادر ملاکشون بوده و با شما درباره ی این صحبت کرده بوده مگه نه؟  اگر شم ...

نه لزوما. کی گفته حق با من بود صرفا بخاطر اینکه از اول زندگی شرط شده بوده؟

شاید مشکل سلامتی پیدا کرده باشه همسرم

شاید مشکل اقتصادی شدید واسش ایجاد شده باشه

شاید خدایی نکرده مادر یا پدرشو از دست داده باشه و از نظر روحی و روانی اصلا امادگی نداشته باشه وهزااارتا دلیل دیگه میتونه داشته باشه که اگه منطقی باشه قطعا قبول میکنم. چرا نکنم؟

💚اللهم صل علی محمد و آل محمد💚دوری ما از خدا باعث میشه از دیگران توقع داشته باشیم ، حتی توقع آرامش .... ❣اگه تو جمع کسی حرفی زد و بهش توجهی نشد ، تو بهش توجه کن ، اگه تو گروه کسی سوال پرسید و کسی جوابشو نداد تو حداقل بگو نمیدونم ، اگه تو جمع کسی پرید وسط حرف یکی دیگه، بعد تو دوباره بپرس و بحثشو ادامه بده ، اگه کسی عکسی بهت نشون داد تو بگو قشنگه ، نزار چیزای کوچیک باعث ناراحتی آدما بشه ، نزار کسی حس کنه دیده نمیشه ، دنیا به خوبی نیاز داره رفیق :) 🤍💚ولی کاش یاد بگیریم از اشتباهات دیگران درس بگیریم. باااوووورررر کن زندگی اونقدر طولانی نیست که همه شو تجربه کنیم 🖤
2731

عزیزم حق داره شوهرت چون از ملاک هاش بوده و براش مهم بوده که شما چادری بودین و اومده جلو، الانم به نظرم سعی کن مانتو عبایی های بلند بگیری دیگه معمولا از اونا بپوشی، پدر مادرتم با لحن و گفتار محبت آمیز راضی کن

{فروا الی الله}  به سوی خدا فرار کنید🙂💖 من کلا احساسی میشم غلط املاییم توی تایپ میره بالا، بهم گیر ندین😁
خب ببین عزیزم شما که میگی بخاطر عشق باید فداکاری کرد اول اینو بگم که ما اول زندگی قرار شد مبنامون د ...

گلم شما خانمی ظرافت و هنر داری با مقابل به مثل و من و تو کردن به نتیجه نمی‌رسی. من نظرم رو در اولین پستم راجع به این قضیه گفتم که چیزی که همسرت میخواد خیره از این زاویه ببینی میتونی همراهیش کنی. اگر نه با ظرافت و دلبری و قول های محکم روی نکاتی از حجاب که برایش مهمه بدی که بدون چادر خیلی هم بهتر رعایت می کنم با پذیرش و میل و همراهیش بهتر میتونی به خواسته‌ت برسی

همسر من هروقت خودش علی شد بیاد دنبال فاطمه خودش رعایت نمیکنه لز من ولی توقع مریم مقدس داره! کاری ک ...

یک با نوی هنرمند باش.... خدا این ظرفیت و دلبری رو در زن قرار داده که موثر باشه.... شما در اون زمینه هم میتونی روش موثرباشی قطعا ولی راهش محبت و دلبری و هنر زنانه ست

من مجردی بابام چادر رو اجبار کرد. خیلی تلاش کردم مانتویی شم ولی به هیچ صراطی مستقیم نشد! دیگه بیخیال شدم و ازدواج کردم. همسر منم یکی از ملاک هاش چادر بود و منم قبول کردم. تا ی مدت مشکل نداشتم ولی شوهر من با کلاس لباس میپوشه. رنگای شاد قرمز نارنجی ... منم تو کوچه میبینم همه دخترا چجوری نگاش میکنن. کم کم شد برام عقده! چند بار به شوخی گفتم چادر دوس ندارم گفت برو خونه بابات!!!!!! دیگه حرفی نزدم ولی کاملا افسرده شدم. آرایش میکردم قبلش ولی دیگه آرایشم نکردم شدم عین پیرزنا!

بعد چند ماه شوهرم گفت چته چرا اینجوری؟ همه حرفامو گفتم اینکه پیش اون تو کوچه هیچ اعتماد بنفسی ندارم و همه دوس دارن خوش تیپ باشن. اگه عیبه تو هم شلوار جین و تی شرت رو بزار کنار شلوار مشکی بلوز مشکی بپوش منم چادری باشم!!! ی نگا بهم کرد گفت نمیدونستم انقد متنفری از چادر! بعدش اکی داد منم اصلا خانوادم خبر نداشتن ی روز یهو با مانتو رفتم اول بابام چپ چپ نگام کرد وغر زد وای مادرشوهرمو کارد میزدی خونش نمیومد ولی به همه گفتم شوهرم اینجوری دوس داره. دیگه کسی حرفی نزد

2738
مردای ایرانی باید یاد بگیرن دیگه همچین ملاک و خواسته ای نداشته باشن چون حجاب و مخصوصا چادر چیزیه که ...

اتفاقا حق دارن چنین ملاکایی داشته باشن

مثلا یه مردی که مذهبیه کاملا حق داره چنین ملاکی داشته باشه و این قضیه فقط به زن مربوط نیست، شریک زندگی خانم هم چون از "قبل" تایین کرد که دوست داره زنش چادری باشه پس دیگه نمیشه گیر داد

نمیدونم درک چیش سخته بعضیا حس میکنن با اینکار مخالف زنن و تجاوز به حریم شخصیه و... 

اگر بعد ازدواج تازه میخواست گیر بده یچیزی، ولی سر قراره از پیش تایین شده این حرفا؟😑

بسان رود که در نشیب دَره سَر به سنگ میزند رَوَنده باش                                                                       امید هیچ مُعجِزی ز مرده نیست، زِندِه باش🌿
اتفاقا حق دارن چنین ملاکایی داشته باشن مثلا یه مردی که مذهبیه کاملا حق داره چنین ملاکی داشته باشه و ...

کسی که مذهبیه باید چشمشو باز کنه اول که زن مذهبی بگیره .صرف چادر پوشیدن نشانه ی مدهبی بودن نیست .باید راجب دیدگاه اون خانوم شناختش نسبت به حجاب اینکه چرا حجابو اناخاب کرده و...چشماشو وا کنه و بپرسه و تحقیق کنه اینکه صرفا یکیو با یه پوشش دید تا تهشو بخونه و بعد بخواد واسه چیزی که طرف اعتقاد قلبی نداره تحت فشارش قرار بده شعور پایین طرفو میرسونه

ولی من ۲۱ سالمه تو سنی ام که شخصیت و عقایدم داره شکل میگیره ادما عوض میشن هزاربار مسیرشون و تفکراتش ...

سعی کن با چادر کنار بیای به محدودیتاش و اینکه مثلا همسرت و خانوادت مجبورت کردن فکر نکن... 

اگر بازم دیدی نمیتونی، سعی کن با حرف زدن راضیشون کنی

یسری مانتو های گشاد بلندی هست به رنگ مشکی اونا هم شیکن هم شبیه چادرن ببین با اونا میتونی کنار بیای یا نه

بسان رود که در نشیب دَره سَر به سنگ میزند رَوَنده باش                                                                       امید هیچ مُعجِزی ز مرده نیست، زِندِه باش🌿
کسی که مذهبیه باید چشمشو باز کنه اول که زن مذهبی بگیره .صرف چادر پوشیدن نشانه ی مدهبی بودن نیست .بای ...

چادر پوشیدن نشونه مذهبی بودن نیست آره ولی یکی از مهم ترین ویژگی هاش همینه! 

دیگه اون مرد اومد رک و راست گفت میخواد همسرش چادری باشه و اسی هم قبول کرد دیگه این سوالا و تحقیقا کجا جا داره؟

بله اینم ممکنه که اون مرد اشتباه کرده باشه بیشتر تحقیق نکرده ولی اسی هم این وسط مقصره وقتی هنوز به شناخت خودش نرسیده طرفشو مطمئن کرده که چادری میمونه

نه اینکه طرف قبل ازدواج بگه شرطش چیه و بعد ازدواج یکی بخواد بزنه زیرش شعور طرف رو میرسونه

من خودم چادریم و خیلی قبلترها چادری شدم الانک متاهلم یوقتا ک بیرون شهر میریم دوس دارم با پوشش کامل بدون چادرباشم ک هم خانوادم هم شوهرم مخالفن...ب این خاطر میگم کاش ازاول چادری نبودم اصن.😐

یع خوانندع خاموش بودم 😐که تبدیل شدم بع یع خواننده فعال 🤪😁...چ بسا سابقم از بعضیاتون بیشترم باشع🤭 ....اصن دلمم مخاد تو همه تاپیکا نظر بدم😕🤨😅....طُ مآهِـ عآصِمُونِهـ منی∞🌸🎈یع آدم متاهل و متعهد😉🤭...دوست دارم آقایی جونم😍❤️...دعاکنید انشالله آبان ماه بدون مشکل عروسی بگیرمو💃 و سال دیگش عکس بی بی چک مثبت براتون بزارم🤪🤪😐😍❤️ و اینجوری شم🤰🤱
منم همینو بهش میگم ولی میگه ما از اول چادرو شرط کرده بودیم

به نظرم یهو کامل نذار کنار بعضی جاها سرت کن بعضی جاها نه.‌‌که کم کم عادت کنه. ولی اگه از اول شوهرت اینجوری شرط کرده من حق رو به شوهرت میدم

گر نگه دار من ان است که من می دانم شیشه را در بغل سنگ نگه می دارد
2706