2726
عنوان

نمیتونم راجع به سقط تصمیم بگیرم

| مشاهده متن کامل بحث + 2951 بازدید | 237 پست
گناه رو شما تعیین نمی کنی عزیزم.خدایی که این بچه رو به پدر و مادر امانت داده تعیین میکنه. شما از آی ...

خیر 

میگن بهشت زیر پای مادرانه ولی هر دو انسانی که تولید مثل میکنن نمیشه روشون اسم پدر مادر گذاشت

همینه که اکثر نوجوونامون نفرت دارن از خانواده هاشون

چرا باید همچین چیزی باشه آیا بهشت زیر پای اون مادرانم هست

ایشون دوتا فرزند دیگم داره علاوه بر قضیه مادی باید ببینه می‌تونه به سه تا بچه به یک اندازه برسه که کمبودی حس نکنن؟

واقعا ما از آینده خبر نداریم 

حرف دیگه ایم نمیمونه من نظرمو گفتم شما اگه مخالفید سعی کنید با حرفای خوبتون ادامه بدیدو ایشونو راضی کنید تا منصرف بشن نه اینکه یه جوری صحبت کنید که تمام حرفای بقبه رو نقض کنید و انگار بقبه اشتباه میکنن

خودتون صاحب افکارتون هستید

شب خوش

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

خیر  میگن بهشت زیر پای مادرانه ولی هر دو انسانی که تولید مثل میکنن نمیشه روشون اسم پدر مادر گذ ...

بله مشکلات و سختیها قبول.برا همینم مدام تأکید کردم روی مشاور.گاهی وقتا روزی آدمها دست دیگرانه.گاهی سختیهای زندگی امتحانه،گاهی هم خودمون منجر به کم شدن روزی میشیم.توی پیامای قبلی گفتم.همین نکاتی که گفتید قابل قبوله.مثلا بنده فعلا شرایط بارداری ندارم و تصمیم به بارداری دست خودمونه اما وقتی باردار شدم دیگه اون بچه میشه امانت خدا و نمیشه راحت در مورد سقطش صحبت کرد.از طرفی گاهی خانمها بعد از سقط عمدی دچار مشکلات جسمی هم میشن،روحی که بماند.خب همین سقط جنین گناهه.گناه هم رزق و روزی رو کم میکنه.

البته یه سری نکات هست که سالها پیش توی کتابی مطالعه میکردم که توصیه های معصومین برا افزایش رزق و برکت هست که به خصوص به فقیرها گفتند!

مشکلات رو قبول دارم.اما یه سری مشکلات بر میگرده به طرز تفکر مادی خودمون.توی تاکتیکهای جهاز و سیسمونی و جشن عروسی و....میشه متوجه چشم و هم چشمی و قرضهای سنگین بدون ضرورت شد!یا حتی تاپیکهای کاور ناخن و لوازم آرایش!خب خرج اینا رو بذاریم برا بچه های خانواده های کم درآمد و عیدی بدیم.

بله مشکلات و سختیها قبول.برا همینم مدام تأکید کردم روی مشاور.گاهی وقتا روزی آدمها دست دیگرانه.گاهی س ...

الآن همون همسایمون که گفتم شرایط زندگیش افتضاح سخت بود،اینقدر مشکلات داشته که شاید کسی دیگه جاش بود دست به دزدی و تن فروشی یا خودکشی میزد.

پس ما چه مسلمانی هستیم که شب سیر میخوابیم ولی حواسمون به همسایه ی فقیرمون نیست!

این خانم حتی پول رهن نداشت!بچش ویروس گرفته بود.چند مسلمون جمع شدند کمکش کردند.

مثلا ما در حد توان گاهی پولی جمع میشه میدیم مثلا به مناسبت عیدی.اگر براش نونی میخریم میگیم رفته بودیم نانوایی برا شما هم خریدیم که بمونی پیش بچت.اگر گفت پولش،میگیم مثل آبجی هستیم این حرفا رو نداریم.یا اگر کسی گوشتی چیزی میبره میگه نذریه که احساس کوچیکی نکنه.

مشکل از مسلمانی ما هم هست که بچمون وقتی چیزی داره به جای اینکه هوای پایین تر از خودشو داشته باشه فیس و فخر داشته هاشو به رخ دیگران می‌کشه و خودشو بالا میدونه.

از بعضی تاپیکای جهاز و سیسمونی و جشن و...میشه راحت متوجه چشم و هم چشمیها و فخر فروشیها و دل سوزوندن و حرف و نقل و...شد!

اسی هم یه جا گفت،نگران حرف اطرافیان و فامیل هستم!اگر اطرافیان میدونستن قراره یه بچه بخاطر حرفهای توی دل خالی کنشون سقط بشه،یاد می گرفتن بجای تیکه انداختن،به بهانه عیدی و چشم روشنی هوای همو داشته باشند و منت هم نذارن!

2728
الآن همون همسایمون که گفتم شرایط زندگیش افتضاح سخت بود،اینقدر مشکلات داشته که شاید کسی دیگه جاش بود ...

فکر نکنید نفسم از جای گرم بلند میشه.ما توی خونمون خیلی چیزها که دیگران دارند مثل مبل و چ خ گوشت و توستر و...نداریم.در حالیکه بعضیها سالها عقد میمونند چون میخوان همه چیز داشته باشند تا دهن مردم رو ببندند!

ممنونم عزیزم قرص گرفتم‌امروز سقط کنم نه ظلم به دوتا پسرام‌کنم نه ظلم به این بچه ای که قراره بیاد ...

😯😯😯چطوری میگی نه ظلم به بچه ایی که قراره دنیا بیاد

تو میخوایی بکشیش و حق حیات تو این دنیا رو ازش بگیری اونوقت اسم این ظلم نیست

نه تنها اون بچه ؛بلکه نسلی که قرار بوده از بچه شما تشکیل بشه رو هم میکشی به همین راحتی

》هرکی به صورت عمدی انسانی رو بکشه مثل اینکه همه رو کشته》

اگه اسم این قتل نیست پس چیه؟؟؟

میشه فرق شمارو با پدر مادر بابک خرمدین بدونم؟؟؟

وقتی خدا میگه ما انسان رو از نطفه ایی آفریدیم یعنی چی؟؟؟

یعنی اون نطفه هم انسانه انسان !!!

از خدا بترس و خودت و شوهرت رو هم تراز خدا تو روزی دادن به اون بچه ندون

😔😔😔😔😭😭😭😢😢😢

طعم شیرین مادر بودن 💝💝💝💝خدایا شکرت
نظر اکثریتو نمیدونم ولی بنظرم اگه شرایطشو نداری سقط کن  اینایی که میگن گناهه و اینا، آخه چه گن ...

ای انسان !!

چه چیز تورا نسبت به خدای کریمت مغرور کرده؟؟؟

یا ما انسانیم و یه خالق داریم که ما رو بهتر از خودمون میشناسه و میگه این سقط یعنی کشتن  یه موجود و حرامه و گناه 

یا شدیم زبون شیطان و به جای اون اظهار فضل میکنیم

خدا میگه ما انسان رو از نطفه ایی خلق کردیم

یعنی از زمانی که نطفه ایی هست اون یک انسانه انسان!!!!

از این واضح ترم داریم مگه؟؟؟!!!!!

نه تنها اون جنین بلکه همه ی انسان هایی که قرار بوده از نسلش متولد بشن رو هم میکشیم

شمایی که تشویقش میکند تو این قتل شریکید!!به همین راحتی

حالا اگه غربی ها میگفتن سقط جنین ظلمه و گناهه همه ژست روشنفکری میگرفتن

تو همه دوارن ها انسان هایی هستن که خودشون رو عقل کل میدونن و رو حرف خدا هم پا میزارن 

الان کجان ؟؟

الان هیچ صدایی ازشون درمیاید؟

خواهش میکنم به خودتون بیایید

طعم شیرین مادر بودن 💝💝💝💝خدایا شکرت
😯😯😯چطوری میگی نه ظلم به بچه ایی که قراره دنیا بیاد تو میخوایی بکشیش و حق حیات تو این دنیا رو ...

عزیزپ شوهرم اصرار داشت که نمیخواد و باید سقط کنم 

منی که سه ساله ارزوی دختر داشتم با دست خودم سقط کردم خدا لعنت کنه شوهرم رو

وقتی نمیخواد چکار باید بکنم این دوتا رو هم بامصیبت و تنهایی و خرج خودم بزرگ‌کردم

انقدر بداخلاقه که اعصاب نزاشته برام

کارم گناهه ولی اینطور پدر برای بچه هام انتخاب کردم ازهمون اول سراسر گناهم

الآن همون همسایمون که گفتم شرایط زندگیش افتضاح سخت بود،اینقدر مشکلات داشته که شاید کسی دیگه جاش بود ...

عزیزم اطرافیامم بدبختانه هرگز حمایت نمی کنند متاسفانه بدبختانه شوهرم پشت منو خالی کرد ازدیگران چه انتطاری دارم

من سقط عمدی داشتم ۶سال پیش و اصلا عذاب وجدان ندارم چون مساجر بودم اون زمان و شوهرم درگیر سرطان بود 

الانم دوتا بچه دارم .و شرایط مالیمم روبه راهه ولی اگر دور از جون حامله بشم بدون عذاب وجدان باز هم سقطش میکنم  چون اعصاب بچه رو ندارم بخام بیارمش بدبختش کنم اونم توی این ایران ......... 

وزن اولیه۸۳☹️ وزن هدف اول۷۵ 😘هدف دوم ۷۰🤩🤩🤩🤩
بله گفتن ولی بعدش با صحبتهای دیگران که مطالعه کردم متوجه شدند که میشه با وجود سه بچه شرایط بهتری پیش ...

خدا روزی رسان نیست 

یکم بچههایی که تا کمر تو سطل اشغالا خم شدن نگاه کن خودت میفهمی 

وزن اولیه۸۳☹️ وزن هدف اول۷۵ 😘هدف دوم ۷۰🤩🤩🤩🤩
به نظرم سقط کن عزیزم بچه که داری زندگیو بی دلیل واسه خودت سخت و غیرقابل تحمل نکن

جمعه هفته پیش سقط کردم

درسته میگن خداروزی رسونه ولی همه چی روزی بچه نیست خودم کارمندم و خرج دوتابچه ام رو میدم ولی ازاول تا اخر ماه حساب پول میکنم اینا به کنار

شوهرم اصلااااااا اعصاب نداره اصلااا 

دایم با پسر بزرگم درگیره همش دعواش میکنه کتک میزنه

تا قبل حاملگیم همش میگفت دلم میخواو دختر داشته باشیم حامله که شدم بی برو برگشت گفت سقط کن

در حدکلام حمایتم نکرد

من از روز سقطم گریه کردم دیروزم گفتم کاش سقط نمیکردم گفت من حتی ۱ درصد هم پشیمون نیستم 

جای من هرکس بود بچه دوم رو نمی اورد من از خودم گذشتم واقعا سومی رو میخواستم نگه دارم نذاشت گناهش گردن خودش

پسر بزرگم رو واقعا اذیت میکنه کوچیکخ رو دوست داره بین بچه هام فرق میزاره

مگه من چقدر توان دارم باهمه چی بسازم و تنهایی مسئولیت به دوش بکشم کار من اشتباه بود ولی گناه بچه هام چیه که دوباره یکی رو مثل پسر بزرگم بدبخت کنم که در سن ۴ سالگی هربار ازوست پدرش کتک خورده

اگه بهشت و جهنمی هست حاضرم با این کار جهنم رو قبل کنم

وقتی چاره نداری 

2706