2726
عنوان

ازدواج

| مشاهده متن کامل بحث + 453 بازدید | 74 پست
بله شما درست میگید .نمیدونم چند سال ازم بزرگتر هستید و چقدر تجربه دارید ولی قشنگ راهنمایی ام میکنید ...

من از شما بزرگتر نیستم ولی سعی میکنم منطقی فکر کنم... و البته هیچگونه تجربه ای هم تو این زمینه ها ندارم ولی هم در اطرافیانم دیدم هم توی این کانال که بهتون معرفی کردم با مشکلات مردم آشنا میشم هم مشکلات ازدواج و بحث شناخت و انتخاب همسر و هم خانوادگی و تربیتی و اینکه چطور همسری ایده آل باشیم و...

چقدر هم خوب که بتونم به کسی کمکی هم کنم و اگه داره اشتباهی انجام میده درحد خودم بتونم راهنماییش کنم

به شما هم پیشنهاد میکنم حتما از این مشاور و استاد امین و کاردرست که معرفی کردم بهتون مشورت بگیرید حتی اگه تلگرام ندارید حتما نصب کنید واقعا ارزشش رو داره ....

لینکش رو بازم میزارم https://t.me/hamsaranekhoob

خودتون وارد کانال بشید متوجه میشید چی میگم

ادم نباید جوری زندگی کنه که ان شاءالله بعد از عمر طبیعی از مرگش یترسه و لحظه مرگش افسوس بخوره چرا فلان اشتباهو کردم و ترس عاقبتش رو داشته باشه

جدا از ترس از آخرت بعدا وقتی ازدواج کرد عذاب وجدان داشته باشه که من میتونستم احساسات پاکم رو خرج کسی کنم که هم لیاقتش رو داره و هم حلال و مورد قبول و پسند خداونده

البته حالا که تا اینجا پیش رفتید ان شاءالله که قسمت هم باشید با بهترین شرایط و خوشبخت زندگی کنید

ولی ذهنتون رو زیاد درگیرش نکنید هم به خودتون فرصت بدید هم به اون 

من بعد اینکه این کارو کرد برای اینکه از این ناراحتی و غمگینی راحت بشم می گفتم این همه دختر هست که من ...

یه سوال برام پیش اومد شهرتون کوچیکه؟ میشه بگید کدوم استان؟

آخه گفتید همشهریان حتی مسئولین برام سوال شد  

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

پدرم هم دیده بود حالم اینطوری هست برای اینکه بهم دلداری بده میگفت این دختر باید بیاد مسجد که نماز می ...

هرکسی توی زندگیش یه جور امتحان میشه...

امتحان شما هم اینه سعیتون رو بکنید سربلند ازش بیرون بیاید

بله شما درست میگید .نمیدونم چند سال ازم بزرگتر هستید و چقدر تجربه دارید ولی قشنگ راهنمایی ام میکنید ...

درضمن اگه واقعا دوستتون داشته باشه با پیام ندادن شما ازتون سرد نمیشه چه بسا خیلی ها هستن سال ها یکی رو دوست دارن و اون طرف نمیدونه و نه تنها فراموشش نمیکنن بلکه اون علاقه همچنان پابرجاست مثل خود شما که سال ها بهش علاقه داشتید...  و وقتی هم بهش گفتید فقط چند ماه ازش زمان خواستید...

بعضی وقتا دست خود آدم نیست علاقه مند شدن ولی باید مقابله کرد با چنین حس هایی همین مقابله کردن با نفس پیش خدا خیلی با ارزشه و اجرش بالاست

2728
هرکسی توی زندگیش یه جور امتحان میشه... امتحان شما هم اینه سعیتون رو بکنید سربلند ازش بیرون بیاید

من فکر میکنم شما هم خانم مذهبی ای باشید .خواستم ببینم شما هم با مثل خودتون که مذهبی باشن ازدواج کردید الان ؟

درضمن اگه واقعا دوستتون داشته باشه با پیام ندادن شما ازتون سرد نمیشه چه بسا خیلی ها هستن سال ها یکی ...

خوش بحالتان که ازدواج کردید چون میگن اونایی که متاهل هستن نماز هاشون کامل تر از مجرد ها هستش .خیلی شنیدم ازدواج آرامش داره ولی خب تجربه نکردم و شما تجربه کردید .واقعا اینطوری هست ؟ 

بعدش من از اون موقعی که پدرم صحبت کرد ببین پدرش اینطوری هست شرایطش و فرهنگشون با ما نمیخوره من یکم دو دل شدم با خودم گفتم خب راستش من فقط اینو عاشقانه دوست دارم ولی با بعضی از شرایطم نمیخوره و شاید بهتر باشه با مثل خودم ازدواج کنم هرچند که دختر خانگی و نجیب و پاکی هست ولی مثلا من چادری دوست دارم اونم قبلا سر میکرد ولی باهاش که صحبت میکردم یه بار گفت چادرم کهنه شده یه،بارم گفت چادر دست و پای آدمو میگیره .من نمیگم چادر.واجبه کسی هم نخواهد زورکی اصلا جایز نیست بگی سر کنه چون ممکن هست یه مدت سر کنه بعد دوباره دربیاره.من با خودم میگم وقتی دوتا انسان خوب داریم که ایمانش و غیره باهم یکی هست خب اونی بهتر هست که چادر سرکنه چون کل بدنش پوشش داره و هیچ کسی نمیتونه با دید بد نگاه کنه ولی این بنده خدا مانتو می‌پوشه اما مانتو ساده نه از این مدلیا .نمیگم مآنتو بده میگم کاش و کاش و کاش میشد این که دختر خوبی هست حیفه چادر سر نکنه بخاطر همین بعضی وقتا ذهنم میاد این اینطوری هست بعدشم به من گفته امیدوار.نباش پس آدم بره با کسی که چادر سر میکنه ازدواج کنه و مذهبی تر هستش .بازم گیجم و نمیدونم 

امیدوارم خوشبخت و عاقبت بخیر باشید.. و ان شاءالله به آرزوتون برسید و اونچه که مصلحتتونه براتون اتفا ...

بله الان متوجه شدم ازدواج نکردید .بازم ازتون ممنونم که این همه راهنمایی ام کردید لطفا اگر میشه برامون دعا کنید .خدانگهدارتون

خوش بحالتان که ازدواج کردید چون میگن اونایی که متاهل هستن نماز هاشون کامل تر از مجرد ها هستش .خیلی ش ...

بنظر من ارتباط با خدا زیادم ربطی به متاهل بودن یا مجرد بودن نداره البته که منم تجربه ندارم و نمیدونم ولی فکر میکنم  آدم باید قلبش رو به خدا نزدیک کنه و وقتی نماز میخونه فکر کنه واقعا داره باهاش حرف میزنن و خدا هم بهش توجه داره این توجهی که از طرف خدا حس میکنه اوج آرامشه

بله الان متوجه شدم ازدواج نکردید .بازم ازتون ممنونم که این همه راهنمایی ام کردید لطفا اگر میشه برامو ...

چشم حتما... شما هم مارو دعا کنید

کاری هم نکردم ان شاءالله بهترین ها اتفاق بیوفته برااون

2706