2737
2734

سلام عزيزم 

من تاپيكت رو ديدم و چون هميشه برام مادرهاى پويا ارزشمند هستند بهت جواب ميدم 

توى اين سن بچه ها نياز به تخيله شديد انرژى فيزيكى و روانى دارند پس تا ميتونى بايد انرژى بچه ها رو تخليه كنى تا خوب بخوابن 

توى اين سن بايد براشون خيلى كتاب بخونى و با شخصيت ها كمى صداى خودت رو تغيير بدى با هيجان و شور و نشاط 

توى كارهاى منزل تا جايى كه به خودشون صدمه نزنن بهشون مسئوليت بده براشون خيلى مفيده و رابطه ى بهترى هم با خودت برقرار ميكنن 

كاردستى و مهارت هاى كه دست ورزى هستن توى اين سن خيلى مهم هستند مثل خمير بازى شن بازى 

توى اين سن عاشق كارهايى هستن كه كمى براى ما بهم ريختگى داره ولى حتما باهاشون انجام بده 

شكل هاى ساده رو روى كاغذ بكش و با قيچى با نظارت خودت بده برش بزنه خيلى مهمه كه تشويقش كنى 

از خط هاى ساده شروع كن كم كم پيشرفت ميكنه 

موفق باشى عزيزم 

ممنون كه به فكر بازى با بچه ها هستى 

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

سلام عزيزم  من تاپيكت رو ديدم و چون هميشه برام مادرهاى پويا ارزشمند هستند بهت جواب ميدم  ...

من ی دختر ۱ ماهه هم دارم پسرم همش پای تلویزیونه این خیلی نگرانم کرده فیلم باهاش بازی میکردم بدو بدو ولی الان‌نمیشه کوچیکه بیدار میشه

😍سمیmohsenرا😍
2728
من ی دختر ۱ ماهه هم دارم پسرم همش پای تلویزیونه این خیلی نگرانم کرده فیلم باهاش بازی میکردم بدو بدو ...

سعى كن كمتر تلويزيون نگاه كنه بهش صدمه ميزنه 

ميدونم نوزاد هم دارى كم كم بايد برنامه ريزى كنى كه مدام فقط كارتون نبينه 

بیشتر با دخترعموش که همسنش هست بازی میکنه. ولی خودم زیاد وقت بازی کردن باهاش ندارم فقط مثلا میذارمش سالاد درست کنه خیییلی ذوق میزنه یا بهش میگم شام امشب با تو میذارمش سرکابینت پیشم سیب زمینی ها رو هم بزنه انقده کیف میکنه هی میگه همه کارارو من کردم من غذا درست کردم 😂 دخترم ۴سال و نیمشه. خودمم گهگاهی باباش نی نی بازی میکنم من بچش میشم اون مامانم

لا اله الا انت سبحانک انی کنت من الظالمین. از زمانی که وارد نی نی سایت میشم همینطوری دونه به دونه پشم.ام کنده میشه تا زمانی که خارج میشم واسه خودم راحت اپیلاسیون میشم😁کاشکی همه اتفاق های دنیاااا باب دل آدم بوددد.....میشه واسه ظهور امام زمان یه دونه صلوات بفرستی  اللهم عجل لولیک الفرج.  خدایا شکرت

گل یا پوچ.قایم باشک. تمرین اعداد از یک تا ده با بازی (مثلا اعداد رو با رنگای مختلف مینویسم بعد میگم عددی رو که میگم رو با مداد رنگی همرنگ خودش رنگ کن) با هم شعر میسازیم قصه میسازیم و بهش میخندیم.با لگو خونه سازی پارکینگ برا ماشیناش طراحی میکنیم.بزرگ و کوچک چاق و لاغر. زیر و رو.بالا و پایین رو با وسایلی که تو خونه داریم تمدثرین میکنیم. اونایی که یادم بود رو براتون نوشتم

بیگناه پای دار رفت نمیدانست بالای دار هم خواهد رفت! چاقو دسته ی خود را برید و محبت خارها را گل نکرد.                                                                       همانطور که دوری دوستی نیاورد، در و تخته هم اصلا با هم جور نبودند.                                                     بار کج هم چه خوب به منزل رسید. به دعای گربه کوره عجب بارونی اومد.                                                    کار از محکم کاری عیب کرد.ماه هم چه خوب زیر ابر پنهون ماند.                                                             اتفاقا پول خوشبختی آورد و ظلم ماندگار شد. تاریخ انقضای ضرب المثل ها هم به پایان رسید.                    عجب دنیای عجیبی ست.
گل یا پوچ.قایم باشک. تمرین اعداد از یک تا ده با بازی (مثلا اعداد رو با رنگای مختلف مینویسم بعد میگم ...

ممنون عزیزم پسر من سه سال و۷ ماهه س . عددها رو مکتوبشو نمی شناسه.. فقط بلده عددها رو بگه 

چجوری شروع کنم این بازی ک شما گفتی

۲) برای چاق و لاغر چندتا مثال میزنی چجوری مثلن با چ وسایلی؟

۳) قصه ساختن و شعر ساختن ک بهش میخندیم هم عزیزم برام‌مثال بزن .. من آدم خلاقی نیستم هیچی بلد نیستم.

ممنون میشم بهم یاد بدین

😍سمیmohsenرا😍
2738
ممنون عزیزم پسر من سه سال و۷ ماهه س . عددها رو مکتوبشو نمی شناسه.. فقط بلده عددها رو بگه  چجور ...

نوشتاری اعداد رو باید با حوصله و صبر زیاد پیش بری مثلا روز های اول فقط یک و دو رو کار کن با اون رنگایی که خوب میشناسه بنویس و بعد چند بار براش بخون مثلا چند بار بگو یک و دستت رو روی یک بزار همین طور تکرار کن تا چشمش عادت کنه وسطاش هم بازی کن باهاش شوخی کن قلقلک بده تا زده نشه فقطک هم روی یه برگه ننویس روی چند تا کاغذ مختلف هی بنویس و باهم تکرارش کنید یکم زمان بره ولی اگه با بازی باشه بچه هام خسته نمیشن. همین جوری هر چند روز یه عدد اضافه کن بهش تا ده 

بیگناه پای دار رفت نمیدانست بالای دار هم خواهد رفت! چاقو دسته ی خود را برید و محبت خارها را گل نکرد.                                                                       همانطور که دوری دوستی نیاورد، در و تخته هم اصلا با هم جور نبودند.                                                     بار کج هم چه خوب به منزل رسید. به دعای گربه کوره عجب بارونی اومد.                                                    کار از محکم کاری عیب کرد.ماه هم چه خوب زیر ابر پنهون ماند.                                                             اتفاقا پول خوشبختی آورد و ظلم ماندگار شد. تاریخ انقضای ضرب المثل ها هم به پایان رسید.                    عجب دنیای عجیبی ست.

برا چاق و لاغر از میوه هایی مثل خیار و هویچ با حتی سیب زمینی و بالش استفاده میکنم.

ممنون عزیزم پسر من سه سال و۷ ماهه س . عددها رو مکتوبشو نمی شناسه.. فقط بلده عددها رو بگه  چجور ...

شعری که یه جایی خوندن رو باهم تغییرش میدیم چند بار شما انجام بدی اونم یاد میگیره مثلا پسر من شعر شب شده باز دوباره مهتاب داره میتابه ستاره های قشنگ مشغول بازی میشن رو اینجوری تغییر میده وقتی شب میشه مهمون هنوز بیدار میشه ستاره ها تو اسمون مهمون اونا میشه.

قصه ساختن هم هر چی به ذهنش برسه برا میگت منم با شوق و اشتیاق گوش میدم.امیدوارم تونسته باشم منظورم رو برسونم موفق باشید.