2703
2553
عنوان

حس میکنم هوشم مثل سابق نیست☹️

244 بازدید | 22 پست

قبلا خیلی باهوش تر بودم... از اونایی که سرکلاس همه چی رو یاد میگرفتن و به بقیه هم یاد میدادن... گیراییم بالاتر بود و تو همه زمینه ها استعداد داشتم و از این مورد همیشه مورد تشویق خانواده و اطرافیانم بودم ولی چند ماهه گیراییم پایین اومده نمیدونم چیکار کنم تقویت شه حتی حال درس خوندن هم ندارم چندوقته دیگه هم کنکوره  و منم سال دوممه که میخوام کنکور بدم همه فامیل هم فکر میکنن حالا چه خبره امسال حتما یه دانشگاه خوب و رشته خوب قبول میشم اما میدونم که اینجور نمیشه ... فک میکنم بخاطر انتخاب اشتباهم بود تو انتخاب رشته

ولی دلیل این همه پایین اومدن هوشمو نمیدونم طوری که بابام هم بهم میگه قبلا باهوش تر بودی

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

معاشرت داری؟حرف میزنی با دوستات خانواده‌........

با دوستام زیاد صمیمی نیستم که همونا هم خیلی محدودن

اما با خانوادم خوبم 

منتها از سرکوفت خوردن میترسم

که ببین دختر خالت دختر عمت ام یا فلانی دانشگاه قبول شدن ولی تو نه

خصوصا اینکه فکر میکنن من خیلی باهوشم

مامانم میگه جواب فامیل رو چی بدم چون خیلی سوال میپرسن پارسال یه مشکلی برام پیش اومد درنیومدنم منطقی بود ولی امسال دیگه مقصر خودمم اگه درنیام

2456
شاید علاقه و انگیزه نداشتنت.. مغزت ارور داده😄

شاید چون من به نقاشی و هنر خیلی علاقه داشتم و استعدادم توش خیلی زیاده... همه هم میگفتن اگه بری خیلی موفق میشی اما چون درسم خوب بود و دبیرستان خوبی قبول شدم رفتم رشته دیگه ... توش هم خوب بودم ولی علاقه زیادی نداشتم و کم کم انگیزم کم شد تا اینکه الان حس میکنم دیگه اون ادم سابق نیستم

با دوستام زیاد صمیمی نیستم که همونا هم خیلی محدودن اما با خانوادم خوبم  منتها از سرکوفت خوردن ...

میدونم ک تنوع تو زندگی معاشرت حرف زدن با اطرافیان باعث میشه ادم باهوش و خلاق بشه.....خیلی موثره

بعد چرا از سر کوفت دیگران می ترسی اصلا از چیش میترسی مگه سر کوفت اونا چیو تو زندگیت تغییر میده؟

دلیل بیار برا خودت ذهنتو بیدار کن کاملا درکت میکنم منم یه شرایطی مث تو داشتم منتها خیلییییی بدتر ک حتی فکرشم نمی کنی ولی خب مبارزه کردم باهاش....

باید بخوای پرواز کنی........💛🧡💚اونوقت هیچ مانعیو نمیبینی......یعنی موانع هستن تو نمیبینیشون......‌.

ذهنتو رها بذار.........خیلی رها.........ذهنت تو قفل و بنده خودت هم ایجادش کردی

شاید چون من به نقاشی و هنر خیلی علاقه داشتم و استعدادم توش خیلی زیاده... همه هم میگفتن اگه بری خیلی ...

وای تو منی یا من تو.. دقیقا منم به هنر علاقه داشتم ولی رفتم تجربی چون درسم خوب بود.. ولی می دونی وقتی کاری رو بدون علاقه انجام می دی تا یه جایی می تونی و دیگه خسته میشی چون اون علاقه نیست تا سختی هاشو تاب بیاری و باهاش رویابافی کنی و لذت ببری

آخ از دست نظام مزخرف آموزش پرورش خونواده ها و شاید خودمون.. من به کنکور میگم کشتن استعداد ها

میدونم ک تنوع تو زندگی معاشرت حرف زدن با اطرافیان باعث میشه ادم باهوش و خلاق بشه.....خیلی موثره بعد ...

مرسی عزیزم درست میگی :)

اما آخه چجوری؟؟ ... هدف دارم ولی نمیتونم بادوام براش تلاش کنم چند روز پر انرژیم بعد تحلیل میره انرژیم طوری که انگار نبوده از اول... قبلا هرچی میخوندم تا مدت ها یادم بود ولی الان انگار حافظم هم ضعیف شده رشته خودم رو دوست نداشتم بعد کتاب های رشته دیگه رو گرفتم که آیندش تضمینی تر باشه اما چون همشون ناشناختن و زمان هم تا کنکور کمه بجای اینکه استرس مفیدی داشته باشم که تلاشم رو بیشتر کنه استرس مضر اومده سراغم 

بدتر از همه اینکه توقع دیگران ازت زیاد باشه ولی تو اون چیزی که اونا فکر میکنن نباشی اینکه یه فامیلی داشته باشی که منتظر باشه یه جا کم بیاری یا کوچکترین اشتباهی داشته باشی تا همه جا جار بزنه... بدتر اینکه قبلا باهات خیلی صمیمی و دوست بوده باشه

2714
وای تو منی یا من تو.. دقیقا منم به هنر علاقه داشتم ولی رفتم تجربی چون درسم خوب بود.. ولی می دونی وقت ...

منم نمیدونم خودم بیشتر مقصرم نظام آموزشی که استعداد یابی درستی نکردن یا خانوادم که علاقشون تو تصمیمم موثر بود

مرسی عزیزم درست میگی :)  اما آخه چجوری؟؟ ... هدف دارم ولی نمیتونم بادوام براش تلاش کنم چند روز ...

فداتم......💛🧡💚

شاید سبکت اینجوری باشه......منم این مدلیم یه مدت بکوب میخونم انرژی میگرم واقعا از درس خوندن لذت میبرم ولی بعد چن روز پنچر میشم......ولی موفقم .......

انگیزه یه چیز ذاتی نیس که......انگیزرو خودت میسازی....

در همه حال به خودت انگیزه تلقین کن.......علاقه سخت بوجود بیار فقط خودت میتونی هیچ کس نمیتونه یادت بده چطوری انگیزه و علاقه سخت به خودت بدی.....

همه یوقتایی تو زندگیشون کم میارن نمونش خود من.....

همیشه نوک قله بودم تو درس .....‌عالی بودم.......المپیاد مقام میاوردم.قلم چی ترازام زیر ۷۵۰۰ نبود ....رتبه اول شهرمون بودم ولی یهویی یه حالت روحی اومد سراغم بی دلیل سقوط کردم......ولییییی خیلی تلاش کردم چون اون وضعیتو نمیخواستم یادم نمیاد چجوری ولی چون میخواستم راهشو پیدا کردم......اون مدتم همه ادمای اطرافم حتی مامان بابام ولم کردن......ولی خوشحالم شناختمشون.......هیشکس جز خودت خیر خواهت نیست

هییییییچ کس نذار یه ادم دیگه احساساتتو به دست بگیره تو یه ادم جدایی.....قوی باش💛🧡💚

منم نمیدونم خودم بیشتر مقصرم نظام آموزشی که استعداد یابی درستی نکردن یا خانوادم که علاقشون تو تصمیمم ...

به نظرم همه مون به نحوی مقصریم.. اما من سعی می کنم دیگه از این اشتباها نکنم به خاطر معیار هایی که تو جامعه ما پسندیده ست خودمو بدبخت نکنم و باقلب و مغزم هر دو پیش برم 

فداتم......💛🧡💚 شاید سبکت اینجوری باشه......منم این مدلیم یه مدت بکوب میخونم انرژی میگرم واقعا از ...

برات خوشحالم که راهت رو پیدا کردی عزیزم  ان شاءالله تو تموم قسمت های زندگیت عالی و پر از موفقیت پیش بری و هیچ مانعی جلوی راهت نباشه

منم سعیم رو میکنم برام دعا کن گیر کردن تو همچین شرایطی خیلی سخته

ان شاءالله که به خیر بگذره و از پسش بر بیام

برات خوشحالم که راهت رو پیدا کردی عزیزم    ان شاءالله تو تموم قسمت های زندگیت عالی و پر از ...

مرسی ازت جان دلم.......💛🧡💚

مطمئنم میتونی چون میخوای نگران نباش هیچی ارزش نگرانیو نداره.......تو عالی هستی بهترینا برات اتفاق میفته....موفق باشی گلم💛🧡💚

2706