2737
2739

سلام بچه ها

دیشب خیلیاتون گفتین کف پاهاتون به شدت زبره و ترک داره

اومدم بهتون طریقه ی کف سابی پا (از مراحل پدیکور) بدون هزینه ی زیادرو یاد بدم

پس با من تو این تاپیک همراه باشید😎

اولین مرحله برای پدیکور استفاده از سطل یا وان پدیکور برای گذاشتن پاها داخلشه. برای این کار باید نصف سطل را از آب گرم (نه خیلی داغ باشه ، نه خیلی بسوزونه) پر کنین و کمی نمک حمام یا نمک اپسوم بهش اضافه کنید. اگر نمک حمام (از عطاری ها بخرید این نمکو) ندارید می تونید شامپو بچه ی فیروز و نصف لیموی تازه و کمی نمک دریا یا معمولی به آب اضافه کنین.

قیمت و خرید وان حمام پا DRESHah - اسپا و ماساژور پدیکور پلاستیکی محکم برند  DRESHah | مالتینا

از موارد دیگه ای که میتونید به آب اضافه کنید انواع روغن های معطر مثل نارگیل، زیتون و ویتامین E هست

اجازه بدید یک ربع الی 20 دقیقه پاهاتون داخل وان بمونه بعد که درش آوردید با حوله ی پنبه ای بدون پرز پاها رو خشک کنید. این کار باعث میشه کثیفی های زیر ناخن و لابلای ترک های پاتون تمیز و نرم شدن کف پا بشه، در غیر اینصورت سوهان زدن به پاهای خیلی خشک و ترک خورده، ممکنه باعث خونریزی بشه.

پاها باید به اندازه‌ای خشک بشن که بتونین از سوهان استفاده کنید ولی نباید رطوبت خودشونو کاملا از دست بدن تا پوستتون نرم بمونه.

بعدش نوبت به کف سابی پا هست

این کار رو باید با ابزار مخصوص که سوهان و رنده ی پا هستن انجام بدین

من خودم با سوهان پا انجام میدم. این سوهان ها معمولا دو طرفه هستن. یک سمتشون زمخت و یک سمتشون نرم هست

خرید اینترنتی سوهان کف پا چوبی با قیمت ارزان

کاشکی دنیا یادش بره ما رو، نبینیم طلوع آفتاب رو

اگر میخچه یا ترک های عمیق دارید که فکر میکنید باعث خونریزی بشه هرگز روشونو سوهان نکشید چون ممکنه عفونت کنه

این کار رو حتی میتونه با سنگ پاهای قدیمی که توی حمام ها استفاده میشه انجام بدین چون لایه های مرده رو برمیداره قشنگ. اما اگر پوست حساسی دارین از سنگ پا استفاده نکنین

از فواید سنگ پا و خواص آن چه می‌دانید؟

سعی کنید حسابی سوهان بکشید زیر پنچه و پاشنه رو (البته آروم نه جوری که زخم بشه) بالای انگشتان، پاشنه پا و کناره‌های کف پا معمولا جزو جاهاییه که بیشتر از بقیه قسمت‌ها خشک میشن پس خوب سوهان بکشید (باید کاملاً آرام و ملایم باشه سوهان کشیدن و به یک جهت بکشید)

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

هرگز قسمت‌های نرم و بدون مشکل پا رو سوهان نکشید.

حالا پوسته های اضافه ای که روی پاتون هست رو پاک کنید و دوباره پاتون رو تو وان آب گرم قرار بدید. میتونید نمک اپسوم، تکه های میوه مثل پرتقال و لیموی حلقه شده و حتی پودر گل محمدی و انواع روغن ها رو اضافه کنید و 10 دقیقه الی یک ربع زمان بدید تا پاتون استراحت کنه و با دستتون به آرامی ماساژ بدید پاها رو. 

بعد میتونید یه کوکتل پدیکور که بهش بمب حمام هم میگن به سطل آب اضافه کنید (عین قرص جوشان میمونه) و خوشبو کننده و ضد قارچ هست و خستگی پاتونو بر طرف میکنه

چطور از کوکتل حمام و پدیکور استفاده کنیم؟ - مجله اسپا

2731

بعد از این مرحله دوباره با یه حوله ی تمیز پاهاتونو خشک کنید و حالا میتونید اسکراب مخصوص پا بذارید چند دقیقه روی پاتون بمونه و به آرومی ماساژ بدید.

کرم اسکراب پا مدل LORIKEET سری GREEN TEA AND BAMBOO حجم 75 میل - کیا کالا

حتی میتونید مخلوط آبلیمو گلیسیرین هم بزنید و بعد جوراب نخی تمیز بپوشید تا آلودگی به پاتون نرسه

سعی کنید هر ده روز این کار رو انجام بدین.

اگر خیلی شدید نیست ترک های پاتون، میتونید ماهی یک بار انجام بدین

نکته ی مهم اینه که هر شب کرم مخصوص ترک پا از برند جی یا لافارر بزنین و جوراب بپوشید

هر بار که میرید حمام پاهاتونو توی آب نمک (نمک حمام) قرار بدین تا خستگی و آلودگی پاتون برطرف بشه

2738