2737
2734

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

سوالت چیه؟ دوستم خونده تا حدودی اشنام

میخوام بدونم درساش خیلی انتزاعیه؟ یعنی به درد مسائل دنیا میخوره یا کلا یک سری گذاره منطقیه که اثبات میکنند و یا در نهایت کاربرد داره؟

2731
میخوام بدونم درساش خیلی انتزاعیه؟ یعنی به درد مسائل دنیا میخوره یا کلا یک سری گذاره منطقیه که اثبات ...

اول اینکه ذهنتو خیلی باز میکنه صد در صد بعد فارغ التحصیلی از نظر فکری و تجزیه و تحلیل چند سر و گردن از رشته های دیگه بالاتری 

دیدی میگن اونایی که حقوق خوندن تو بحث باهاشون کم میاری به نظرم ریاضی از اونا هم بالاترن تو تجزیه و تحلیل و بحث 

اگه ریاضی کاربردی بری که خیلی بهتره چون قشنگ درسای بچه های مهندسی و صنایع و کامیپوتر رو میخونی و خیلی همه فن حریف تر از دانشجوهای محض میشی 

چون هم تحقیق در عملیات داره هم انواع دروس کامپیوتر و ...

کاربردی بخونی با خیلی از رشته های مختلف میتونی هم صحبت بشی صنایع ها و مدیریت هارو تحقیقشونو بلدی بهتر از خودشون بچه های کامپیوتر و برنامه نویسی هاشونو بلدی و...

درساشم اکثرا اثبات های طولانی و مفصل هست علی الخصوص جبر و انالیز 

الان نمیدونم جو دانشگاه ها چطوریه ولی علوم پایه اونم ریاضی بری ده برابر دانشجوهای رشته های دیگه باید زحمت بکشی 

ولی خب از مزایاش بگم که اون دفعه یه اقایی میگفت پسرم دکترای ریاضی داره جلسه ای چهارصد هزار تومن پول میگیره از شاگرداش

دوست خودمم الان فکر کنم چند صد تومن بگیره چون اوایل دهه نود صد به بالا میگرفت

دوم اینکه تموم بانکا و شرکتا با کله استخدامت میکنن چون بچه های ریاضی خنگ نیستن و همه چیرو تو کار سریع میگیرن و منظم و مرتبن

اگه پشتکار داشته باشی میتونی بری مدرسه های غیرانتفاعی درس بدی همون شاگردا هم خصوصی بگیری که البته مدیرا شصت درصد ازت پولو میگیرن و ...

زرنگ باشی میتونی درامد خوبی ازش داشته باشی 

اول اینکه ذهنتو خیلی باز میکنه صد در صد بعد فارغ التحصیلی از نظر فکری و تجزیه و تحلیل چند سر و گردن ...

خیلی ممنونم که انقدر وقت گذاشتی 

من یه مدرک مهندسی دارم ریاضی رو واسه علاقم میخام برم بخونم محض رو 

بقیه میگن یه چیزی مثل هنره ریاضی محض که فقط قشنگه و کاربرد نداره و هدف از پژوهش توی ریاضی محض توسعه ریاضیه 

اگر کاربرد نداشته باشه ارزشش کمه؟ 

کاری که مریم میرزاخانی کرد بی ارزش بود ؟ 

از یه دید هم میگن کاری که خدمت به مردم باشه ارزش داره منم میخام کار اکادمیک و پژوهش بکنم توی ریاضی 

نظرت چیه؟

2738
اول اینکه ذهنتو خیلی باز میکنه صد در صد بعد فارغ التحصیلی از نظر فکری و تجزیه و تحلیل چند سر و گردن ...

به نظرت ریاضی محض که واربردش کمتره از مهندسی ارزشش کمتره؟

خیلی ممنونم که انقدر وقت گذاشتی  من یه مدرک ماندسی دارم ریاضی رو واسه علاقم میخام برم بخونم مح ...

کاربرد که صد در صد داره 

الان درسای ریاضی داره با کل رشته ها ترکیب میشه و گرایش ها و درسای جدید بوجود میاره از دل همین انالیز و تحقیق در عملیات با رشته اقتصاد درس تحلیل پوششی داده ها در اومده 

قشنگی محض نمیدونم برا خودشون چیه صد در صد قشنگی داره ولی برا کاربردی ها اینه که وقتی تو مقاطع بالاتر تو یه درسی که مثلا به صنایع مربوطه تو دل اون قضیه یهو انالیز ریاضی یا انالیز حقیقی میاد به کارت خیلی لذت بخشه که بفهمی اون قضیه های انالیز که میخوندی الان به چکاری داره میاد

نمیدونم چرا حس میکنی علاقه داری علاقه داشتن یکی درک خیلی بالا میخواد از درسا تو ریاضی یکی هم خلاقیت مثلا اینکه اگه ده ساله استادا دارن یه قضیه رو با برهان خلف اثبات میکنن تو بیای بگی من میخوام مثلا با استقرا هم امتحان کنم 

اگه مهندسی خونده باشی تازه متوجه میشی این همه تعاریفی که بدون دلیل تو درسات باید میپذیرفتی چقدر حرف و قضیه پشتش بوده تا به اینجا برسه مثلا فوریه و انواع انتگرالا و...

یا مثلا تو جبرخطی میفهمی پشت اون سیمپلکسا که تو تحقیق حل میکنی چقدر قضیه خوابیده و اسم اون اعمال سطری مقدماتیه و...

بعد وقتی علاقه داشته باشی عاشق پژوهش میشی 

ریاضی انقدر حرف واسه گفتن داره که تا صد سال دیگه هم تموم نمیشه 

البته پژوهشارو فقط ارشد به بالا تواناییشو داری که انجام بدی 

بعد پژوهش تو کاربردی راحت تره تا محض استادای کاربردی راحت تر مقاله میدن تو محض یه ذره سخت تره 

کاربرد که صد در صد داره  الان درسای ریاضی داره با کل رشته ها ترکیب میشه و گرایش ها و درسای جدی ...

ممنونم عزیزم خودم یکم نشستم شروع کردم میخونم از آنالیز شروع کردم ویدیو های شریف رو دانلود کردم 

قصد اپلای دارم انشالله برم اونجا بتونم ادامه بدم 

کاش جایی بود که بشه کورس گذروند مدرک بدن واسه هر کورس چون من الان دانشجوی دکاری مهندسی ام نمی تونم همزمان رشته ریاضی هم بخونم

کاربرد که صد در صد داره  الان درسای ریاضی داره با کل رشته ها ترکیب میشه و گرایش ها و درسای جدی ...

تو مدرسه هم واسه المپیاد میخوندم و علاقه داشتم الانم به بخشای ریاضی رشتم بیشتر علاقه دارم

از درسای محاسباتی زیاد خوشم نمیاد مثل المان محدود و محاسبات پیشرفته ولی بقیه درسا که توش راجع به حل تحلیلی معادله هاست خوشم میاد واسه همین فکر کنم محض واسم بهتره

ممنونم عزیزم خودم یکم نشستم شروع کردم میخونم از آنالیز شروع کردم ویدیو های شریف رو دانلود کردم  ...

ای کاش با چند تا دکتر تو رشته خودت و رشته ریاضی مشورت میکردی

اگه ریاضی رو دوست داری فکر نکنم اجباری باشه مدرکشو بگیری میتونی درساشو بخونی و بری با استادای ریاضی تعامل کنی با دانشجوهای دکتریشون و ارشدشون دوست بشی اگه رشتت مرتبط هست باهاشون مقاله بدی 

ای کاش با چند تا دکتر تو رشته خودت و رشته ریاضی مشورت میکردی اگه ریاضی رو دوست داری فکر نکنم اجباری ...

اره رشتم مرتبطه اتفاقا به یه استادی ایمیل زدم گفتم رشتم مکانیک سیالات محاسباتیه و به مسائل تئوری و حل معادله ناویراستوکس علاقه دارم و میخوام واسه این اپلای کنم 

این متن ایمیلشه :

برای فهم این موضوعات نیاز است درسهایی مثل نظریه PDE را بگیرید، که پیشنیاز آن دروسی مثل آنالیز ریاضی ۱،۲ و آنالیز حقیقی است. و اگر قبلا با این موضوعات آشنایی نداشتهاید لازم است حداقل چند درس در این زمینهها بگیرید. برای ادامه تحصیل هم اگر بخواهید کاملا در زمینه نظری معادلات دیفرانسیل فعالیت کنید طبیعتا توقع میرود که آشنایی با ریاضیات حداقل در سطح کارشناسی داشته باشید. ولی مطالعه کاربردیتر و عددی معادلات شارهها موضوع فعالی است که اساتید ریاضی کاربردی و برخی اساتید مهندسی با نگاهی نظریتر هم در آن فعالیت میکنند، و احتمالا در این حوزه میتوانید با پیش زمینه فعلیتان هم ادامه تحصیل را شروع کنید. و پس از آن به سمت زمینههای نظریتر حرکت کنید.

اره رشتم مرتبطه اتفاقا به یه استادی ایمیل زدم گفتم رشتم مکانیک سیالات محاسباتیه و به مسائل تئوری و ح ...

اره اکثرشون درسای ریاضیه که هم تو ریاضی کاربردی هست هم تو محض 

بچه های کاربردی تو ارشد هم انالیز حقیقی دارن 

حالا اگه خواستی ریاضی بخونی حتما بیشتر در مورد محض و کاربردی تحقیق کن چون به نظر من کسی که کاربردی بلده اکثر درسای پایه مثل جبر و انالیز و توپولوژی و هندسه رو بلده حالا نه به دقیقی کسی که دکترای اون رشته رو خونده ولی دو دیقه سر و کله بزنه میتونه سر در بیاره ازشون ولی کسی که محض خونده درسای کاربردیرو بذاری جلوش اصلا سر در نمیاره مثلا انالیز عددی پیشرفته یا تحقیق در عملیات 

جالبه به خیلی چیزا هم مرتبطه 

مثلا الگوریتم ژنتیک 

منطق  فازی که یه علم جدیده و هنوز خیلی جای پیشرفت داره 

برنامه ریزی پویا و خطی غیرخطی 

به نظرم بری محض از این علوم محروم میشی من نظرم رو کاربردیه که تو کارشناسی همه این درسارو داره سه تا انالیز داره جبر داره سه تا ریاضی عمومی و ...

2706