2726

سلام دوستان شبتون بخیر.من معمولا این چیزارو تاپیک میزنم شاید به درد کسی بخوره.

خب میدونید که بچه ها تا یک سالگی بهتره کنار پدرومادر بخوابن بخاطر اینکه تا یک سال خدای نکرده احتمال مرگ ناگهانی نوزاد و خفگی و... وجود داره.برای همین جدا کردن جای خواب زیر یکسال صحیح نیست.البته طبق تحقیقاتی که من کردم.ولی بعد از یکسالگی بچه ها،دیگه هرچه زودتر جای خواب جدا بشه بهتره چون هرچی بزرگتر میشن درکشون از تاریکی و تنهایی بیشتر میشه و بخاطر ترس دیرتر جدا میشن.

من وقتی بچم یک سالش شد نمیتونستم جداش کنم چون متاسفانه شیر شبش رو نتونستم ازش بگیرم و اگه میخواستم جاشو جدا کنم چون شب تاصبح حدود ۱۰بار بیدار میشد و شیر میخورد همش باید بین دو اتاق در رفت و آمد میبودم.بخاطر همین تصمیم گرفتم هروقت کلا از شیر گرفتمش بعد جاشو جدا کنم.۲۰ ماهش بود که کلا از شیر گرفتمش.خیلی راحت تر از اون چیزی که فکرشو میکردم.تاپیکشم زدم همون موقع بعد لینکشو اینجا هم میذارم.

چون قطع شیر برای بچه ها یه بحرانه تصمیم گرفتم چندماه ازش بگذره و وقتی دیگه براش عادی شد جاشو جدا کنم.به این روش👇

اولا که من پسرمو از بدو تولد توی رختخواب خودش خوابوندم.حتی یک شب هم نیاوردمش روی تختمون یا روی رختخوابمون.از اول جاش جدا بود منتها کنار خودم.حدود همون ۲۰ ماهگی ظهرها تنها میخوابوندمش.وقتی میخوابید میذاشتمش تو اتاقمون و میومدم بیرون.این روند چند ماه ادامه داشت تا حدود ۲ هفته پیش.دو هفته پیش دیگه تو اتاق خودمون نخوابوندمش.بردمش تو اتاق خودش اونجا خوابوندمش ولی خودم هم تا صبح کنارش میخوابیدم.رو رختخواب خودم.بخاطر اینکه اولا به اتاقش عادت کنه ثانیا من کنارش باشم و احساس امنیت کنه و از اتاقش نترسه.بعد از دو هفته وقتی احساس کردم میتونم تنهاش بذارم یه شب کنارش خوابیدم وقتی خوابش برد رفتم تو اتاق خودمون.در اتاقهارو باز گذاشتم و یه چراغ کم نور توی راهروی بین اتاقها روشن کردم که اگه بیدار شد نترسه.امشب چهارمین شبیه که تنها میخوابه.چندبارنصف شبا بیدار شده اومده تو اتاقمون بغلش کردم بردم تو اتاقش کنارش موندم تا بخوابه و بعد برگشتم.و خلاصه قبل از اینکه دوسالش کامل بشه جای خوابش جدا شد.البته زیاد نمونده ۵روز دیگه تولد دوسالگیشه.

ان شاءالله چندماه دیگه هم اگه احساس کردم آماده ست از پوشک میگیرمش.

خانما این موارد اگه درست و اصولی انجام بشه اصلا سخت نیست.نه برای شما نه برای بچه هاتون.هرچیزی رو سروقتش و وقتی هردو آماده اید انجام بدید.امیدوارم تاپیکم به دردتون بخوره😊

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728

اتاق جدا نداریم☹️

اگر بدانید که مردم به یک سردرد معمولی خود هزاران بار بیشتر اهمیت می‌دهند تا خبر مرگ من و شما، دیگر نگران نخواهید شد که درباره شما چه فکری می‌کنند...  

منم اینطور جداکردم منتها مشکلم اینکه هنوز بااینکه ۵ سالشه اکثرا نصفه شبا میاد باباشو با خودش میبره اتاقش میخوابن 😁😁

ای یار بکِش دستم                                                              آنجا که تو آنجایی...                                                           مولانای جان

افرین.الان من دخترم سه سال و نیمشه هیچ تلاشیم نکردم.ب نظرتون چ کار کنم؟خودم میگم واسش تخت بگیریم چون هنوز تخت نداره به عشق تختش میره منم میرم کنارش تا خوابش ببره بعد بیام تو اتاق خودمون.

منم اینطور جداکردم منتها مشکلم اینکه هنوز بااینکه ۵ سالشه اکثرا نصفه شبا میاد باباشو با خودش میبره ا ...

عزیزم😁

اشکال نداره بالاخره عادت میکنن.یکی از کاربرا میگفت دخترش ۱۳ سالشه و هنوز وسطشون میخوابه.خیلی بده

افرین.الان من دخترم سه سال و نیمشه هیچ تلاشیم نکردم.ب نظرتون چ کار کنم؟خودم میگم واسش تخت بگیریم چون ...

آره خوبه.یه دلخوشی که براش ذوق کنه تهیه کن مثل همون تخت یا چراغ خواب و....میتونی از این تزئینات سقف اتاق که ماه و ستاره هستن هم بخری شبا روشن میشن.نمیدونم اسمشون چیه.بعد پیشش بخواب تا خوابش ببره و بعد برو تو اتاقتون

عزیزم😁 اشکال نداره بالاخره عادت میکنن.یکی از کاربرا میگفت دخترش ۱۳ سالشه و هنوز وسطشون میخوابه.خیل ...

اونکه خیلی بده، آره عادت میکنه 

ای یار بکِش دستم                                                              آنجا که تو آنجایی...                                                           مولانای جان
بنظر من اگه وقت جدا کرنشه خودتون تو سالن بخوابید بچه تو اتاق

نه نزدیک 5سالشه یکی هم داریم دوسال ونیمه تقریبا

عین چسب به ما چسبیدن

پسرم هم که نزدیک 5سالشه از تنهایی میترسه

حتی تو اشپزخونه هم تنهایی نمیره نمیدونم چرا

اگر بدانید که مردم به یک سردرد معمولی خود هزاران بار بیشتر اهمیت می‌دهند تا خبر مرگ من و شما، دیگر نگران نخواهید شد که درباره شما چه فکری می‌کنند...  
نه نزدیک 5سالشه یکی هم داریم دوسال ونیمه تقریبا عین چسب به ما چسبیدن پسرم هم که نزدیک 5سالشه از تن ...

مشاوره های آنلاین زیاد هست باهاشون صحبت کن ببین چی میگن.اتفاقا دوتا بچه داری باید الان باهم توی اتاق باشن چون دوتا هستن نباید بترسن

آره خوبه.یه دلخوشی که براش ذوق کنه تهیه کن مثل همون تخت یا چراغ خواب و....میتونی از این تزئینات سقف ...

ممنون عزیزم ک وقت گذاشتی.

شاید باورتون نشه اما نزدیک یک ساعته دارم تاپیکای شما رو میخونم.خیلی واسم حذاب بودن.اخ ک چ قدر زایمانتون دردناک بود.زایمان منم سخت بود اما زایمان شما رو ک دیدم کلا درد زایمانم یادم رفت و خداروشکر کردم.حسابی خدا قوت.ان شاالله مشکل اِلرژی پسرتونم خیلی زود حل بشه واااقعا خیلی سخته.ما این مشکلاتو نداریم اما هرروز ناشکریم اما ماشاالله شما با وجود این مشکلات بازم خدارو فراموش نکردید.واقعا قابل تحسینید.خداقوت

2706