2726
عنوان

ماه رمضان و تنبلي تخمدان

1663 بازدید | 12 پست

سلام خانم خشکلا. نماز روزه هاتون قبول. نميدونستم اسم تاپيک رو چي بذارم واقعا. اما چون اين ماه تجربه کردم اينجوري اسم گذاشتم. اينم بگم اين که تجربه کردم فقط تجربه هست و شايد از اين تاپيک يه نفر ديگه هم به جواب برسه و گرنه شايد اصلا هم درست نباشه. 

من چند تا مشگل دارم. هم تنبلي تخمدان. هم کم کاري تيروئيد. هم احتمالا غلبه بلغم. اين اخري رو که ميگم چون تپل ميشم فقط پهلو و شکم تپل ميشه و خلاصه چند تا از علايم غلبه بلغم دارم. 

و اينکه انگار همشون هم به هم مربوط هستن. البته مطمئن نيستما

مدتي هم با داروهاي گياهي مثل رازيانه سعي کردم درمان کنم تنبلي تخمدان رو. اماخب بايد به اندازه مصرف بشه و با احتياط و اينا.

از بعد بارداري که ازمايش دادم و فهميدم کم کاري تيرويئد دارم، براش قرص ميخورم، پريود ها هم تا حدودي بهتر شده اما ماه پيش خيلي اذيت شدم تا پريود شدم. يک ماه و بيست روز طول کشيد. از نظر روحي خيلي اذيت شدم.

اما جديدا براي غلبه بلغم که سرچ ميگردم ديدم نوشته اونهايي که اين مشکل رو دارن، بهتره که دو وعده غذا بخورن چون معده توان هضم سه وعده رو نداره. خيلي جالبتر اينکه يکي از ويديو هاي دکتر کرماني تو اينستاگرام هم، ماه رمضون که دو وعده غذا ميخوريم رو صحتي براي اين مطلب دونست. 

خلاصه اين ماه همين اتفاق براي من افتاد. هم اينکه دو وعده خوردم. يعني افطار و سحر. هم سبک خوردم. و به موقع پريود شدم. نميدونم ولي ميگم شايد بايد اينطوري پيش برم تا بدنم سالم باشه و مشکلاتش حل بشه

شايد براي من اينطوري باشه و براي خيلي ها هم نباشه. شايد براي يک نفر اين طرز تغذيه جواب بده

بجه ها من بايد برم سراغ پسرم بنويسيد ميام جواب ميدم

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

تو قران اومده قوت بهشتیان صبحانه و شام 

بله. افرین. سنت اسلام همینه. این روش غلط زندگی ماست که باعث این بیماریهاست. گلم میدونی کدوم صبحانه قران هست؟

2728

عزیزم تجربت کاملا درسته  یکی کم خوری و سالم خوری ویکی پیاده روی  روی قاعدگی واقعا تاثیرداره ....منم طبعم بلغمه و دکتر و حتی طب سنتی گفت ناهار حذف کن ولی چه کنم ک معدمم سرد شده و دائم درحال خوردنم ...☹️ 

از دردسخن گفتن و از دردشنیدن باادم بی درد، ندانی که چه دردیست😔 ازته دلت برای همه منتظرها و من دعاکن  مرسی دوستم...
عزیزم تجربت کاملا درسته  یکی کم خوری و سالم خوری ویکی پیاده روی  روی قاعدگی واقعا تاثیردار ...

چه جالب. من رفتم طب سنتی ولی حرفی از حدف ناهار نزد. خب این ماه روزه میگرفتی عادت میکردی

عزیزم تجربت کاملا درسته  یکی کم خوری و سالم خوری ویکی پیاده روی  روی قاعدگی واقعا تاثیردار ...

یه سوال. یعنی گفتن تایم ناهار چیزی نخور یا اینکه برنج و اینا نخور. مثلا اگه یکی صبحانش ساعت یازده اینا باشه چی؟

چه جالب. من رفتم طب سنتی ولی حرفی از حدف ناهار نزد. خب این ماه روزه میگرفتی عادت میکردی

سنگ کلیه دارم عزیزم و روزه نمیتونم بگیرم ....

از دردسخن گفتن و از دردشنیدن باادم بی درد، ندانی که چه دردیست😔 ازته دلت برای همه منتظرها و من دعاکن  مرسی دوستم...
یه سوال. یعنی گفتن تایم ناهار چیزی نخور یا اینکه برنج و اینا نخور. مثلا اگه یکی صبحانش ساعت یازده ای ...

صبحانه یعنی ازساعت۶تا۹:۳۰اگه بعد این تایم شد دیگه نباید بخوری چون چاق میکنه .....میان وعده باید بخوری تا زمان رسیدن غذا ....