2733
2734
عنوان

تکون خوردن نی نی (تجربه من)

186 بازدید | 5 پست

سلام به همه،امیدوارم اگه مادر شدین خدا سلامت نگهتون داره و اگه هنوز مادر نشدین به رودی قسمتتون بشه🌸

اینجا یا تو اپلیکیشن نی نی پلاس میبینم خیلی مامانا دغدغشون تکون خوردنای جنینه، چون خودم این سطح دغدغه رو شکر خدا رد کردم گفتم بیام یه توضیحی بدم شاید به کار کسی اومد.

اگه مثل من بارداری اولتونه یا قبل از بارداری هم تپل بودین یا جفت قدامی دارید همه اینها دست به دست هم میده که تا هفته ۲۰ یا شاید کمی بیشتر اصلا متوجه حرکت های جنینتون نشید. به همین سادگی!😁 پس مامانی که هفته هفدهمی نیا بگو چرا تکون نمیخوره نگرانم!!اون ریزه میزه خیلی وقته داره تکون میخوره ما دیر حس میکنیم🤭 به وقتش آنچنان تکونی بخوره که مثل من باهاش چک و چونه بزنین🤣

یه چیز دیگه اینکه پیش میاد مادرها میگن بارداری چندممه قبلی لیز میخورد لگد میزد این نه نگرانم...حرکات جنین از هفته ۲۷ به بعد اهمیت پیدا میکنه، وقتی شما تحت نظر پزشکی و خدا رو شکر همه چیت بررسی میشه و سونوهات رو به موقع میری و خدایی نکرده اتفاق خاصی نیفتاده این استرس الکی چیه آخه نی نی کلافه میشه!☹

یه چیز دیگه درباره میزان شیطنت...مامانا میگن دیروز حسابی شیطون بود امروز آرومه! خب عزیزم بچه آدمیزاد نرمالش همینه دیگه🤣 حالا یه روز انقدر لگد میزنه اجدادمون میاد جلوی چشممون یه روز استراحت میده و کوچیک و کم و یواش ضربه میزنه که خدا خیرش بده کیسه بوکس که نیستیم🤣🤣🤣

طبق تجربه خودم میگم بهتون:

بهترین کار اینکه از ماه های پایین، با اینکه هنوز متوجه حرکتاش نمیشید براش کتاب بخونید، حرف بزنین ، شب ها لالایی بخونید...خیلییی تاثیر داره!

بچه من الان صدای من و باباش و مامانمو کامل میشناسه، من تمام طول روز دارم حتی درباره کارهای روزمره باهاش حرف میزنم.

شوهرم از ماه های خیلی پایین هر شب براش کتاب میخونه و واقعا توی خوابوندنش موثره!

مامانم اولین صداییه که هر روز بچه از پشت گوشی میشنوه و وقتی حضوری مامانم باهاش حرف میزنه خیلی آروم و ریز ریز تکون میخوره.

جنین و کارهاش به معنی واقعی کلمه شگفتی و معجزه هستن خودتون رو با استرس بیجا از طعم خوش لحظه لحظه این شگفتی دور نکنین.

و اما راهکارهایی که من تا الان درباره حرکت جنین تجربه کردم:

اول:اگه هفته های بالا هستین و حس کردین یا دوست داشتین بیشتر تکون بخوره میتونید یه لیوان آب سرد یا یه بستنی بخورید، جنین از سرمای ناگهانی کاملا فراریه قربونش برم🤭

دوم:یه وعده غذایی کامل بخورید نه یه بیسکوییت و چایی بعد یه ربع صبر کنین که کمی هضم شه و ترش نکنین، به پهلوی چپ بخوابید و شکمتون رو نازی کنین توی یک ساعت بعدش قطعا تکون میخوره اگه نخورد بعد به پزشک مراجعه کنین.👌

سوم:پوزیشنتونو عوض کنین ، اگه نشستید بخوابید...کمی با آرامش این پهلو اون پهلو بشید باهاش حرف بزنید و شعرایی که براش زیاد خوندین رو زمزمه کنین یا آهنگ شاد بذارید براش😍

چهارم:سعی کنین روزانه چندبار تنفس عمیق شکمی انجام بدین مخصوصا اگه روز پر استرسی داشتین چون بعضی وقتها واکنش جنین به استرس مادر ضربه س و گاهی وقتا میره تو لاک خودش جوجه😕 سعی کنین اول واقعا خودتونو اروم کنین تا اونم یواش یواش حس آرامش بهش دست بده و به صدای مادر ری اکشن نشون بدهسوالی داشتین بپرسین اگه تجربشو داشته باشم حتما میگم👌🏻

هر وقت  جدای این موارد بخاطر اتفاقی شرایط ویژه ای داشتین یا علائم خاصی رو تجربه کردین بدون استرس و با ارامش در سریع ترین زمان ممکن به پزشکتون مراجعه کنین💕

من هفته 20 هستم جفتمم قدامی هس. ولس خیلی حرکاتشو میفهمم. بعضی وقتا انقد زیاده که حالت تهوع میگیرم 

♥️♥️خدای مهربونم ممنونم که حاجتمو دادی ♥️♥️              آدما کلا چهار دستن یا ممد یا فاطی یا زهران یا علی😐 بقیه دوستای اینان. 😑😑                                                                  یه بار هم تو اتوبوس جامو به یه پیرزن ندادم بالا سرم وایساده بود نگا معنا دار می‌کرد، منم موقع پیاده شدن می‌لنگیدم که عذاب وجدان بگیره😬🤪                                   

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731
من هفته 20 هستم جفتمم قدامی هس. ولس خیلی حرکاتشو میفهمم. بعضی وقتا انقد زیاده که حالت تهوع میگیرم&nb ...

ای خدا عزیزم😍 به سلامتی، ماشالا❤..‌منم هفته بیست خودم فهمیدم از هفته بیست و سه دیگه اطرافیان از روی شکم میشد ببینن ضربشو