2733
2734
عنوان

خانم هایی که شاغلید بچه تون رو کجا میگذارید

| مشاهده متن کامل بحث + 1188 بازدید | 104 پست
منم‌با وجودی که میتونستم از کنار کامنت تون رد بشم .براتون توضیح دادم‌که بدونید با لحن دلسوزتون دارید ...

اگه هم این حس رو داشته باشید ، حس واقعی هست ،حسه  درستیه که واکنش نشون دادید 

کیه که ندونه وقتی ادم بچه دار میشه  ، درقبالش مسوله

اگه یه نفر بهتون توصیه ای میکنه جبهه نگیرید   

اگه بچتون براتون مهمتره و بخاطرش عذاب وجدانی میگیرید که حس بد بهتون میده ، خب کم نذارید 

اگه هم فکر میکنید با رفتن سرکار تو این ۱۸ ماه ، دارید کاره درستی انجام میدین ، و‌ برای بچتون کم نمیزارید 

پس چرا حس کم گذاشتن بهتون دست میده !!!!  

شما برای بچتون کم بزارید یا نزارید سودی به من نمیرسه

درخواست دوستی قبول نمیکنم
خیر  ۲ یا ۳ ساعت در روز واقعا مسیله‌ای نیست. بچه باید بدونه والدینش همیشه در کنارش نیستن و اتف ...

سلام  درمورده مهمترین ماه های کودک همینجوری یه چیزی نگید

وابستگی کودک تا۱۸ ماه نشانه ی سلامت اون بچه هست 

و پدر نه  ، اما از مادرش نباید جدا بشه 

بعد از ۱۸ ماه بچه تغییر میکنه

وقتی کسی شرایطش رو داره ، چرا پیش بچش نمونه !!

این دوره ی سنی خیلی مهمه، حتی متخصصین معتقدن ریشه های گرایش انسانها به چیزی مثل اعتیاد در این دوره شکل میگیره 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سلام  درمورده مهمترین ماه های کودک همینجوری یه چیزی نگید  وابستگی کودک تا۱۸ ماه نشانه ی س ...

وابستگی با دل‌بستگی فرق داره

دل‌بستگی از ۸ ماهگی شروع می‌شه و باید با رشد دل‌بستگی، وابستگی رو کاهش داد.

یعنی به طرف مختلف بچه رو اجتماعی مرد؛ بچه‌ها باید یا دوست هم‌سن و سال داشته باشن یا برن مهدکودک یا به حضور کسی غیر از پدر و مادر عادت کنن.

ضمنا فقط یه خانم قوی می‌تونه سه بچه خوب و اخلاقی و قوی تربیت کنه.  ایشون گفتن اگر سر کار نرم روحیه‌م خراب می‌شه. پس عدم اشتغالشون روی مادری‌شون هم تاثیرداره.

من یک آتنا_آرتمیس هستم؛ اگر شما به‌لحاظ آرکی‌تایپ شخصیتی، هِرا (تعریف هویت و احساس خوشبختی مبتنی‌بر حضور شوهر در زندگی) یا دیمیتر (تعریف هویت و احساس خوشبختی مبتنی‌بر حضور فرزند) هستید، نکوهشم نکنید‌. به من توصیه به فرزندآوری و همسرداری نکنید. ما با هم متفاوتیم! آرتمیس‌ها، مستقل، عدالت‌خواه، جسور، قاطع و جدی هستند. برای آرتمیس «در خانه‌ ماندن» و ملکه‌ی خانه بودن، یک رنج ابدی‌ست. آتناها، هدف‌مند، بابرنامه، منطقی، جاه‌طلب و مدیر هستند. برای آتنا، حاشیه و حسادت‌های زنانه خسته‌کننده‌ست.   برای مبارزه با تاریکی شمشیر نمی‌کشم؛ چراغ برمی‌افروزم. مشغول‌الذِمه‌اید اگه توی تاپیک‌های کتاب و کتاب‌خوانی منشنم نکنید.  پی‌نوشت غیرمرتبط: خانم‌ها، سالاد شیرازی رو با سس مایونز درست نمی‌کنن. سالاد شیرازی آب‌غوره داره. اینکه گوجه و خیار و پیاز رو نگینی می‌کنید، باعث نمی‌شه سالادتون شیرازی باشه. آب‌غوره می‌خواد؛ آب‌غوره.  
وابستگی با دل‌بستگی فرق داره دل‌بستگی از ۸ ماهگی شروع می‌شه و باید با رشد دل‌بستگی، وابستگی رو کاهش ...

اینی که شما میگید یه چیزه دیگست 

من داشتم درمورده وابستگی شدید کودک و نیازش به مادر تا ۱۸ ماهگی  صحبت میکردم 

وگرنه بچه به وقتش باید مستقل و اجتماعی بار بیاد 

وابستگی خودش یه بیماری محسوب میشه ، اما نه در کودک زیر ۱۸ ماه

معلومه مادر باید روحیه داشته باشه ، انسان بعده تولد فرزندش قرار نیست خودشو فراموش کنه 

اما انگار متوجه نشدین روانشناسی چی میگه  ، بچه زیر ۱۸ماه اگه مادرش ازش جدا بشه اسیب میبینه ، اونم اسیب بد 

2731
اینی که شما میگید یه چیزه دیگست  من داشتم درمورده وابستگی شدید کودک و نیازش به مادر تا ۱۸ ...

ا

روان‌شناسی می‌گه بچه‌ها رو با الگوهای صحیح غیر مطلق بزرگ کنید.

من یک آتنا_آرتمیس هستم؛ اگر شما به‌لحاظ آرکی‌تایپ شخصیتی، هِرا (تعریف هویت و احساس خوشبختی مبتنی‌بر حضور شوهر در زندگی) یا دیمیتر (تعریف هویت و احساس خوشبختی مبتنی‌بر حضور فرزند) هستید، نکوهشم نکنید‌. به من توصیه به فرزندآوری و همسرداری نکنید. ما با هم متفاوتیم! آرتمیس‌ها، مستقل، عدالت‌خواه، جسور، قاطع و جدی هستند. برای آرتمیس «در خانه‌ ماندن» و ملکه‌ی خانه بودن، یک رنج ابدی‌ست. آتناها، هدف‌مند، بابرنامه، منطقی، جاه‌طلب و مدیر هستند. برای آتنا، حاشیه و حسادت‌های زنانه خسته‌کننده‌ست.   برای مبارزه با تاریکی شمشیر نمی‌کشم؛ چراغ برمی‌افروزم. مشغول‌الذِمه‌اید اگه توی تاپیک‌های کتاب و کتاب‌خوانی منشنم نکنید.  پی‌نوشت غیرمرتبط: خانم‌ها، سالاد شیرازی رو با سس مایونز درست نمی‌کنن. سالاد شیرازی آب‌غوره داره. اینکه گوجه و خیار و پیاز رو نگینی می‌کنید، باعث نمی‌شه سالادتون شیرازی باشه. آب‌غوره می‌خواد؛ آب‌غوره.  

بله من می‌گم بچه‌ای که یه مادر شاغل داره الگوی تربیتی‌ش فرق داره با بچه‌ای که مادر خانه‌دار داره.

و کسی هم که بچه‌دار می‌شه مجبور نیست کارشو ترک کنه. امروزه با پیچیده‌تر شدن جوامع نهادهای واسطه‌ای و تخصصی ایجاد شدن که جای‌گزین نقش‌های اصلی یا فرعی ما می‌شن. مثل مهد کودک

اگر امکان سپردن بچه به مهد وجود نداره، اولویت بعدی پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها هستن

ضمنا هیچ بچه‌ای لازم نیست تک‌والدی باشه؛ به لحاظ دل‌بستگی مادر و مادربزرگ تفاوتی ندارن. فقط زمان تعامل باعث می‌شه بچه به اون کسی که بیش‌تر کنارشه، دل‌بسته‌تر شه.

من چی میگم ، شما چی میگی 

قضیه اینه که نمیشه یه نسخه برای همه پیچید . روانشناسی هم پیشرفت کرده به خاطر همین که در مسائلی جوابی نداشته و نمیتونسته به همه یک جواب مشخص بده . حرف منم اینه که ۲ تا ۳ ساعه دوری از بچه آسیبی نمیزنه و در کنارش فرد دلسوزی هست . شما تک بعدی به قضیه نگاه میکنید . 

2738
مادرشوهرم میگه بچه دار شو من نگهش میدارم هنوز که بچه ندارم

اصلا به این امیدها دل نبند😁

مادرشوهر منم میگه اشتباه میکردم همش میگفتم بچه بیارید من نگه میدارم الان می بینم تواناییشو ندارم😐

از همه بانوان سرزمینم میخواهم که مستند انقلاب جنسی را حتما تماشا کنند👌
قضیه اینه که نمیشه یه نسخه برای همه پیچید . روانشناسی هم پیشرفت کرده به خاطر همین که در مسائلی جوابی ...

باشه 

ان شاالله بچتون‌همیشه صحیح و سالم باشه 

اگه صحبتم باعث شد حس سرزنش کردن از طرفم بهتون دست بده عذرمیخوام 

دوست ندارم کسی رو‌ناراحت کنم‌

شما هم ببنید اگه میتونید بدونه از دست دادنه شغلتون تا اون ماه پیش بچتون بمونید ، حتما اینکارو بکنید دوست عزیز ❤️

من بدبخت مامان ندارم نميدونم اگه ي روزبچه دارشم چيكاركنم

منم ندارم خدا بزرگه تک و تنها بچمو بزرگ کردم الانم دوسال و هفت ماهشه دومی ی ماه دیگ دنیا میاد...ی خورده عزا گرفتم ولی میگم خودش داده توانشم میده

انسان ها شبیه به هم زندگی نمیکنند!‌ یکی زندگی میکند!و یکی تحمل...و من جز دسته دومم
2706