2733
2734
عنوان

لجبازی دخترم در لباس پوشیدن

9276 بازدید | 35 پست
دخترم اذرماه 4 سال تمام می شود در لباس پوشیدن بسیار لجباز است موقع بیرون رفتن فقط لباسهای انتخابی خودش را می پوشد لباسهایی که از نظر من مناسب نیست مثلا ست لباسش نیست یا نازک است و یا کهنه است اما با اصرار و لجبازی تمام همان را می پوشد بسیار از این موضوع کلافه ام هر بار بیرون رفتنی یا مهد رفتنی انقدر سر این مستله فشار می کشم که از فرط عصبی شدن کمر درد می شوم یا خودش گریه می کند شدید و در نهایت گفته اش باید انجام شود چه کنم محکم جلویش بایستم ایا روی اعتماد به نفسش در اینده اثر نمی گذارد بیشتر وقتها به سلیقه اش احترام می گذارم حتی اگر طبق خواسته من نباشد اما این مسئله هر روز تکرار می شود به خاطر ضعیف شدن اعتماد به نفسش می ترسم مخالفت کنم از طرف دیگر با پوشش های انتخابی خود ظاهر نامناسبی پیدا می کند مثلا به جای کلاه شال بزرگ من را روی سر می اندازد ممنون میشم کمک کنید
عکاسی تخصصی مادر و کودک در تبریز, تخفیف ویژه 30 درصد در ماه محرم و صفر با دکورهای متنوع و اختصاصی کودک
لباس نازک می پوشه شال بلند من را می اندازه نمیزاره جمعش کنم کوچه را جارو می کنه با شال یا ممکنه زیر پاش گیر کنه زمین بخوره
عکاسی تخصصی مادر و کودک در تبریز, تخفیف ویژه 30 درصد در ماه محرم و صفر با دکورهای متنوع و اختصاصی کودک

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

دو سه تا لباس مناسب براش جدا کن و اجازه بده از بین اونا انتخاب کنه یعنی انتخاباشو محدود کن اما حق انتخاب رو کامل ازش نگیر
قارچ کفیر فواید و استفادش http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=691592
2728
دقیقا همین که نیایش جون گفت راهکاری هست که منم در یه کتاب خوندم چند تا لباس نشونش بده بگو یکی رو انتخاب کنه لباسهایی که مربوط به فصل نیست رو هم جایی بگذار نبینه بعد قبل این حرفها یه بار بگو با هم بازی کنید بگه چه لباسهایی مناسب خونه هست چه لباسهایی برای بیرون یا مهمونی یا مهد....
نیایش جون کلا لباسهایی که از نظرم نامناسبه جمع کردم که تو دیدش نباشه اینجوری یه کم راحت ترم ولی بازم میگه یادته من فلان شلوار را داشتم فلان جوری بود اون را می خوام بپوشم و کلی بحث میکنه با من
ممنون عزیزم قصه میگم براش راجع به دختری که لباس نامناسب پوشید ولی بازی به فکرم نمی رسید حتما امتحان می کنم
2738
دقیقا نکته ش همینه که نباید باهاش تو این مسائل وارد بحث بشی. بحث اینجوری واسش شبیه یه بازی لجبازی می شه. به جاش باید اولا انتخاب هاشو محدود کنی، ثانیا در بدترین شرایط باید خیلی خلاصه بگی که این لباس مناسب نیست عزیزم، و هرچقدر حرف دیگه ای زد باز تو باید با خونسردی، تاکید می کنم با خونسردی و مهربونی، همین جمله قبلت رو باید تکرار کنی
راستش خود من وقتی پسرم گیر میده یه لباسی رو میخوام بپوشم که مناسب نیست بدون بحث میگم با این لباس نمیبرمت! و هرچی گریه کنه جیغ بزنه نهایت میدونه موفق نمیشه اصلا باهاش بحث نمیکنم این هم موثره البته توی خونه گاهی اجازه میدم هرچی میخواد بپوشه به هر طریقی
ینی اگه بازیه رو قبلا کرده باشی، حالا می تونی یه بار خیلی خلاصه دلیلت رو هم توضیح بدی و بعد دیگه بحث رو ادامه ندی. مثلا: عزیزم این لباس که مال بیرون رفتنمون نبود، واسه همین الان مناسب نیست که بپوشی
مرسی دوستای خوبم فقط مشکلم اینه که لباسهای خودش را هم جمع کنم میره سراغ لباسهای من یعنی الان تو خونه لباسهای خودش تنش نیست همیشه یکی از بلیزهای من تنشه که به جای پیرهن می پوشه اجازه هم نمیده من بپوشم بعد فکر میکنه خیلی شیک شده دایم میگه شیک شدم شیک شدم بعد اینکه حالت عادی نیست که من توضیح بدم بهش شدیدا گریه می کنه یه بار اصلا محلش نذاشتم انقدر گریه کرد که خوابش برد دفعه دوم باز هم گفتم این مناسب نیست اگه نپوشی نمیری بیرون با اینکه بیرون نرفت و خیلی هم گریه کرد اما باز هم حرفم را قبول نکرد
ببین عزیزم خیلی محکم باهاش صحبت کن بگو اگه اینا رو بپوشی نمیریم بیرون و چیزایی رو جلوش بزار ک مناسبه و بگو از بین اینا هر کدومو دوست داری انتخاب کن و بپوش
یاد خوبان نه حساب ک فراموش شود و نه چراغ است ک خاموش شود ،جویباریست از محبت ک همیشه جاریست
2706